شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 23rd آگوست 2015
9:39 ب.ظ
در مصاحبه با رئیس شبکه بهداشت

بررسی وضعیت سلامت سقز در روز پزشک

یکم شهریور ماه روز پزشک است. دیگر آن نگاه پاک و منزه به این قشر از تحصیلکردگان در جامعه وجود ندارد که دلایل بسیاری می تواند داشته باشد اما روز به روز وابستگی زندگی شهروندان به آنها بیشتر شده و نقش پررنگ تری در حیاتشان ایفا می کنند. بخشی از معتمدان و مفاخر این شهر از میان پزشک اند و محل مراجعه اقشار مختلف هستند. فرصتی شد تا به این مناسبت مصاحبه ای با دکتر غوثی رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز داشته باشیم و آخرین تحولات حوزه سلامت را از او جویا شویم.

شارنیوز: ضمن سپاس از وقتی که به شارنیوز دادید ممکن است ارزیابی خود را از وضعیت سلامت سقز عنوان بفرمایید؟

دکتر غوثی: سلامت فرآیندی  دینامیک و پویاست  و باید به صورت مداوم در مسیرخود ارزیابی و پیشرفت قرار بگیرد.اگر بخواهیم سنجشی دقیق و مقایسه ای درست انجام دهیم باید آمار دقیق کشور و استان و شهرستان را در دست داشته باشیم که هم موقعیت خودمان را ارزیابی کنیم وهم بتوانیم با دیگر جاها مقایسه نماییم.اما باتوجه به برنامه کاری دولت و ورود وزیر بهداشت به استان ؛ انتظار میرود کم و کاستیهای سالیان اخیر با برنامه ریزی علمی و دقیق بصورت جهشی وبا همت جمعی جبران شده و مسیر ارتقا را با قوت طی نماید. نظر به  تعریف کارشناسان و مسئولانی که در سیستم سلامت مشغول به فعالیت هستند بهداشت و درمان استان در سالهای اخیر ودرمقایسه با کل کشور ؛ علیرغم خدمات گسترده ای که انجام شده ؛   با نقطه مطلوب فاصله داشت . ولی خوشبختانه با ورود جناب آقای دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت و درمان به استان، می توانم بنا به این چند دلیل وضعیت روبه رشدی را پیش بینی کنم: 1 – نیروهای متخصص خوبی دارند به بدنه ی مجموعه ی سلامت تزریق می شوند 2- پرداخت هزینه توسط مردم به حداقل رسیده است 3- شاهد پیشرفت روزافزون و سریعی در جهت تکمیل لوازم پزشکی بوده و به صورت جهشی به سمت و سوی مثبتی در حال حرکت هستیم . 

ghosiinter

شارنیوز: ولی وضعیت بیمارستان کماکان مطلوب نیست.

دکتر عوثی: یکی از اولین برنامه های در حال اجرا در سطح کشور طرح ارتقای هتلینگ بیمارستانها است . که طرحی زیربنایی و مهم است . بمنظور اجرای این طرح بودجه ای به دانشگاه های علوم پزشکی و  شبکه های بهداشت و درمان زیر مجموعه های استان تزریق شده که ساختمان و بخشهای بیمارستان  را از نظر ساخت و تعمیر و خریداری وسایل تجهیز نماید.  که از نظر علمی و روانشناختی در جهت سلامت محیط کار برای کارکنان و ارباب رجوع و تکریم آنان بسیار حایز اهمیت بوده و  به صورت مستقیم در پروسه درمان بیماران  تاثیرگذار است . به جرئت میشود گفت درسقز در این راستا کارهای انجام شده  در طول نه ماه گذشته در سقز با همت پرسنل و افراد زیر مجموعه این مرکز چشم گیر بوده که این گفته در معرض قضاوت همشهریان عزیز خواهد بود .  ورود بنده  بنا به پیشنهاد همشهریان و پزشکان و کارکنان شبکه بهداشت ومتخصصان ، احساس نیاز به تغییر و تحول در این راستا بود.  و در اولین اقدام ؛ تمام تختهای کهنه بیمارستان را با تختهای تازه خریداری شده عوض نمودیم  .همچنین باید عرض کنم که باتوجه به سیستم کاری و فکری مدیریت شبکه بهداشت ، احترام به مردم و پرسنل در اولویت برنامه هایمان  قرارگرفته است.

شارنیوز: به طور مشخص می توانید بگویید چه کار کرده اید که وضعیت سلامت سقز و همچنین بیمارستان رو به بهبود گذاشته باشد؟ 

خدمات گسترده ای در سطح شبکه بهداشت ودرمان انجام شده است . تحول وسیعی در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی و عمران و بازسازی بیمارستان و مراکز بهداشتی سطح شهرستان صورت گرفته است . با ورود آقای وزیر و بازدید از بخش دیالیز بیمارستان ؛ ایشان قول تامین هزینه و امکانات پیوند کلیه ده  نفر را دادند که ما با توجه به لیستی که در اختیار داشتیم اسامی 24 نفر را فرستادیم ؛ یعنی بیشتر از تعداد مقرر ؛ که نامه نگاریها در این زمینه تمام شده و قرار است که به زودی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه وعلوم پزشکی کرمانشاه کار پیوند این افراد را انجام دهند. حتی وزیر قول مساعد داد که اگر متخصص ارولوژی در صورت تمایل بخواهد و مراجعه نماید ؛ با گذراندن دوره   پیوند کلیه  ؛  راه اندازی بخش پیوند کلیه نیز در بیمارستان سقز صورت پذیرد. امتیاز دیگری که در ورود وزیر بهداشت به سقز توانستیم اخذ کنیم دستگاهPCNL   است که مجوز خرید آن از طریق دستور وزیر به دانشگاه علوم پزشکی کردستان صادر شد .دستگاه PCNL  با ایجاد حفره در پهلو ؛ سنگ کلیه را خارج نموده و دیگر نیازی به عمل  باز در بیماران سنگ کلیه وجود ندارد. که البته هر روش یا وسیله پزشکی برای گروه خاصی از بیماران کاربرد دارد .

از دیگر امتیازهای ورود وزیر به سقز خریداری دستگاه سی تی اسکن” اسپیرال ” ساخت آلمان است. این دستگاه به 16 برشی مشهور است و در حال حاضر پیشرفته ترین دستگاه از این نوع کاربرد بوده  و فقط 3 دستگاه برای کل کشورسفارش داده شده بود که یک مورد آن به سقز اختصاص یافت. قیمت دستگاه سی تی اسکن3 میلیارد تومان  و هزینه نصب و دستگاه های جنبی آن نیز 600میلیون تومان بوده به طوری که یک باب ساختمان تازه که شامل رادیولوژی و سی تی اسکن است دایر شده  و هم اکنون نیز سرب کاری آن به اتمام رسیده و ضمن تایید سازمان انرژی اتمی به زودی راه اندازی خواهد شد . این کار  کاملا سنگین و طولانی است که نیاز به استعلامهای گوناگون دارد که شبکه بهداشت شهرستان سقز به طور مداوم پیگیر این کار بوده است .

بازدید وزیر از بخش کودکان بیمارستان نیز دستاوردهای خوبی را در پی داشت. همچنان که آگاه هستید برای سالهای متمادی نقطه ضعف بیمارستان بخش کودکان بود اما الان با توجه به ارتقای هتلینگ ؛ این بخش تفاوت بسیاری با قبل دارد، تخت و کف پوش و سرویس بهداشتی و حمام و نقاشی های آن کاملا تغییر یافته و از رنگهای شاد و طرحهای زیبا بنا به روحیه ی کودکان استفاده شده است.

وزیر برای کمک به درمان بیماران چشم پزشکی ؛  قول خریداری یک دستگاه فیکو را دادند که  خریداری آن نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام می گیرد .

با توجه به عدم امکان رسیدگی به موارد متعدد اورژانسی حوادث و تصادفات , بخصوص نبود امکانات اتاق عمل و متخصص جراح مغز و اعصاب ؛ یکی دیگر از مطالبات ما از وزیر بهداشت و درمان، راه اندازی بخش تروما بود که  بخش بیشتر آن برای درمان آسیبهای ناشی از سوانح و تصادفات است و در عین حال زمینه را برای ایجاد بخش آی سی یو و ورود جراح مغز و اعصاب فراهم می نماید.

یکی دیگر از مطالبات ما درخواست راه اندازی بخش مختص به بیمارانی  است که شیمی درمانی می شوند که زمینه برای ورود فوق تخصص خون را فراهم می نماید.

ghosiinter1

شارنیوز: بیمارستان جدید کی به شما تحویل داده خواهد شد؟

وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه علوم پزشکی و مردم شهرستان و نماینده محترم سقز و بانه به صورت مداوم پیگیر پروژه بوده و با توجه به قولهای داده شده تا دوسال دیگر تکمیل خواهد شد . که بعداز اتمام پروژه، بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی کردستان و شبکه بهداشت شهرستان تحویل داده خواهد شد.

شارنیوز: مشکل کمبود متخصصان همچنان باقی است و ازدحام در مطب ها و درمانگاه ها بسیار زیاد است. برای این حجم از تقاضا چه کار کرده اید؟

در جذب نیروهای متخصص بایستی با توجه به نیاز، با زیرکی و ارتباطات دوستانه و پیگیری مداوم عمل کرد که دراین زمینه نیز پیشرفت خوبی داشتیه ایم . به گونه ای که تابحال10 نفر متخصص  به شبکه درمان سقز اضافه شده  است. ما 15 سال بود که نیاز شدید به نفر دوم متخصص گوش و حلق و بینی داشتیم که هم اکنون باتوجه به پیگیریها و نامه نگاریها با دانشگاه علوم پزشکی کردستان یک نفر متخصص جذب شده و مشغول به کار است. در چشم پزشکی دو نفر- در ارتوپدی دو نفر- در بخش زنان 6 نفر متخصص داشتیم و یک متخصص دیگر رانیز توانستیم به این مجموعه اضافه نماییم.  در بخش داخلی هم اکنون چهار نفرمتخصص مشغول طبابت هستند که با دو نفری که سابقا طبابت می کردند جمعا 6 نفر الان مشغول به کار هستند.  متخصص کودکان چهار نفرو یک نفر فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی هم  جذب شده ، که با وجود این گروه پزشکی  ؛ سقز از لحاظ درمانی و وجود پزشک متخصص  پیشرفت خوبی  داشته است.

 ذکر این نکته ضروری است که پزشکانی بومی که از امکانات این شهر برای برای کسب درجات علمی استفاده کرده اند علاقه چندانی به بازگشت به سقز ندارند که دلایل فرهنگی خاص خود را دارد و بحث بیشتری را می طلبد. در هر صورت در اینجا از متخصصان بومی درخواست می کنیم که به سقز بازگردند و ما هم تعهد می کنیم تمامی امورات مربوط به انتقالشان را فراهم کنم. برای متخصصان غیربومی و عدم علاقه احتمالی آنها برای کار در سقز شاید عمده ترین مشکل عدم وجود زیرساخت های مناسب برای زندگی باشد.

شارنیوز: اورژانس هم که خود حکایت مفصلی است. قبول بفرمایید که نارضایتی از این بخش زیاد است

ما در اورژانس کمبود شدید پژشک  داریم به این معنی که بیشتر از حد معمول  شیفت کاری دارند. بیمار در ورود به اورژانس پروسه ای را طی می کند که بعد ازآزمایشها و معاینه توسط پزشک و متخصص، شامل یکی از اقدامات ورود به بخش، اتاق عمل، اعزام و یا ترخیص  می شود . وقتی برای بیماردستور اعزام صادر شد باید ابتدا برای وی برگه پذیرش اخذ شده که بایستی با ستاد هدایت استان که لحظه به لحظه وضعیت اورژانسهای استان را رصد می کند هماهنگ شده و امکان پذیرش از طریق همین ستاد هدایت برای وی فراهم خواهد شد . گاهی برخی همراهان بیمار چون نسبت به پروسه اعزام آگاه نبوده و از دور قضاوت می کنند و تا حدی هنگام اعزام بیماران صبور نیستند جدای از اخذ برگه ی پذیرش ؛ مدارک بیمار نیز باید همراه وی به بیمارستان مقصد فرستاده شود که این پروسه ی اداری کاملا الزامی است .  همچنین در نظر داریم که در آینده ای نزدیک اورژانس بیمارستان را ارتقا دهیم . مشکلات اورژانس و تراکم زیاد بیمار ناشی از نبود نظام سلامت ارتقایافته است که در این زمینه طرح پایلوت را داریم تا به زودی برای رفع این مشکل نیز اقدام نماییم.

شارنیوز: هر از چند گاهی خبری از خطاهای پزشکی می شنویم که با توجه به حساسیت های خاص این شغل این اشتباهات هم تبعات بیشتری دارد هم افکار عمومی نسبت به آن حساس هستند. ماجرای زیرمیزی هم که همواره مورد توجه بوده. اوضاع در این وادی ها چطور است؟

آمار خطاهای پزشکی در دسترس نیست ولی قصور پزشکی وجود داشته ویک کمیته هم در این راستا فعال است. آماری هم دراین زمینه  به صورت مقایسه ای موجود نیست . یکی از دلایلی هم که مردم نسبت به گذشته اطلاعات پزشکی گسترده تری دارند این است که پزشکها صادق هستند ومشکلات و نکات ریز پزشکی را به بیماران شرح میدهند و خوشبختانه روز به روز اطلاعات عموم در خصوص مسایل پزشکی بالاتر میرود . در حالیکه در بسیاری حِرَف دیگر تا این آشنایی با جزئیات نداریم. متاسفانه بی انصافی هایی در مورد صنف پزشکها صورت گرفته، در حالیکه پزشکان نسبت به دیگر صنوف انتقادپذیرتر هستند.

در مورد زیرمیزی نیاز به فرهنگسازی وجود دارد. و اگر مورد یا مواردی که شهروندان اعلام  شکایت نمایند سریعا” برخورد قاطع صورت خواهد گرفت و کوچکترین اغماضی نخواهد شد. سیستم با قدرت و تمام اختیارات در برابر زیرمیزی خواهد ایستاد

شارنیوز:خبر جدیدی در مورد ورود دستگاه ام ار ای در سقز دارید؟

در مورد دستگاه  ام آر آی باید عرض کنم که فر آیند خرید آن در دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام می باشد و این امر در چند ماه آینده محقق می شود.

شارنیوز: سقز بعنوان پایلوت کشوری نظام جدید سلامت انتخاب شده است. می توانید آخرین وضعیت این طرح را اعلام کنید؟

 “پروژه سلامت سقز” بعنوان طرح پایلوت در سراسر کشور و در شهرمریوان بعنوان شاهد اجرا میشود که در برگیرنده ارتقای خدمات سلامت به هم میهنان با محوریت عدالت و خدمت رسانی و افزایش پوشش بیمه ای است . این پروژه با سرشماری و جمع آوری اطلاعات  از خانوارهای روستایی و شهری شروع میشود . پرداختی مردم جهت  هزینه های درمانی و بهداشتی کمتر شده و خدمات رسانی با کیفیتر خواهد شد . 

کد خبر: 15446


۱۴ دیدگاه

 • حامداسعدی
  حامداسعدی: 8-24-2015 . 8:26 ب.ظ :

  سلام باپشتکاری که دردکترغوثی سراغ داریم قطعانظام سلامت درسقزبه اوج خواهدرسید.دکترحان خسته نباشی اگرچه شمادرهلا ل احمرثابت کردی خستگی برات معناندارد.خدایارت

  پاسخ دهید

  • فرزاد
   فرزاد: 8-25-2015 . 12:37 ق.ظ :

   واقعا این حرفاااااا تکراری نیست ؟؟؟؟ ما در شهر سقز شاهد کمترین امکانات درمانی هستیم ..با توجه به تکنولوژی های گسترده در جهان آیا بعد از این همه مدت داشتن یک دستگاه سی تی اسکن افتخار دارد جناب دکتر غوثی ؟؟؟؟؟
   در ضمن خدمت مردم بزرگوار برسانم که اینجانب به عنوان کسی که از طرح تحول سلامت خبر دارم بگم که این طرح داره شکست میخوره و اصلا و به هیچ وجه باعث کاهش هزینه های درمان مردم نشده شاید در نگاه اول این دهن پر کن باشد ولی واقعیات جامعه چیز دیگری را نشان میدهند …با سری به اورژانس بیمارستان امام همه این رو متوجه خواهند شد …کیفیت خدمات به شدت پایین امده و اصلا توجهی به عرضه خدمت با کیفیت به مردم نمیشود

   پاسخ دهید

   • زاهد كريمي
    زاهد كريمي: 8-25-2015 . 9:07 ق.ظ :

    سلام بو تو دووكته ر گيان هه ر ب‍ژي و سه ر كه و توو بيت

    پاسخ دهید

    • خالد بهرامي
     خالد بهرامي: 8-26-2015 . 5:52 ب.ظ :

     ضمن عرض خسته نباشيد جانانه به آقاي دكتر غوثي و همكاران محترمشان .
     واقعا در حوزه سلامت كشور و شهرستان سقز اقدامات بسيار عالي و به جايي انجام گرفته كه الحق جاي تقدير و تشكر است هزينه هاي بستري از 35 درصد به 8 درصد و براي نيازمندان كمتر از 4 درصد واقعا جاي تقدير است مساله زير ميزي پزشكان متخصص كه تا پارسال بزرگترين معضل و مشكل بود تا 90 درصد حل شده كه اين هم جاي تقدير است راه اندازي مركز كلينيك تخصصي با اين همه پزشك متخصص و فعاليت در 2 شيفت صبح و عصر واقعا جاي تقدير است .
     كه جاي خود دارد از مديريت جناب دكتر غوثي و همكارانشان تقدير و تشكر گردد و ما هم به عنوان يك شهروند خسته نباشيد و دست مريزاد ميگيم .

     پاسخ دهید

     • فرزاد
      فرزاد: 8-30-2015 . 10:33 ب.ظ :

      جناب بهرامی عزیز لظفا بدون سند و مدرک حرف نزنین شما کادر درمان که نیستین که نظری اینجوری میدین اخه ….

      پاسخ دهید

     • مامه خه مه
      مامه خه مه: 8-27-2015 . 1:52 ق.ظ :

      سلاو
      هیوادارم سه رکه وتوو بن

      پاسخ دهید

      • الف- احمدی
       الف- احمدی: 8-27-2015 . 10:03 ق.ظ :

       با سلام خدمت مردم فهیم شهرستان سقز
       واقعاً متاسفم برای همشهریانی که با این سخنان ممکنه خیلی چیزها رو باور کنند.
       افرادی که تو سیستم کار میکنند واقعیتها رو خیلی خوب لمس و مشاهده میکنند.
       آقای دکتر توی سازماندهی نیروهای خودش وا مونده حالا میخواد وضعیتهارو ارتقا بدن ؟!!!!

       پاسخ دهید

       • سیروان
        سیروان: 8-28-2015 . 8:38 ب.ظ :

        باسلام به خدمت دکتر غوثی. باعرض پوزش شاید این مطلب جایش اینجا نباشد ولی شما می فرمایید پرداخت هزینه توسط مردم به حداقل رسیده است خواهشا کمی به مطب های سطح شهر تشریف ببرید. تزریق آمپول مفصل اگه اسمش را اشتباهی نبرده باشم هزینه اش 60هزار تومان می باشد. جراحی های زیر میزی را چگونه اصلاح کنیم. وقتی هم به بیمارستانها میرویم آدرس مطب را به ما میدهند. نام آن مطب دکتر … می باشد. تا کاغذ قیمت را به دیوار نصب کرده است خواهشا دیدن فرمایید.

        پاسخ دهید

        • مامه خه مه 2
         مامه خه مه 2: 8-29-2015 . 10:06 ب.ظ :

         باسلام خدمت مردم فهیم سقز
         خواستم باتوجه به اطلاعاتی که دارم مردم را نسبت به توضیحات فوق روشن کنم.
         جناب آقا ی دکتر غوثی
         1-جنابعالی جزو افراد نزدیک به اقای بیگلری هستید وبه واسطه ایشان سرکار آمدید نه به اصرار متخصصین.
         2-طرح تحول سلامت کشوری است و قبل از سر کار آمدن شما شروع شد و عوض کردن تخت، رنگ کردن دیوار و کف سازی و….. ارتقاء هتلینگ در برنامه طرح تحول است و شاهکار جنابعالی نیست و همانطور که اقای فرزاد فرمودند طرح درحال شکست خوردن است(جناب بهرامی عزیز کلینیک ویژه قبل از مدیر شدن اقای غوثی شروع بکار کرده بود که این هم جزو طرح تحول است)
         3-در مورد ct-scan یک سوال دارم آیا می شود یک شی حتی کوچک از آلمان. در عرض 24 ساعت به سقز برسد؟(مگه داریم، مگه میشه)
         4-اقای احمدی حقا که درست فرمودند که در سازماندهی نیرو مشکل دارید و ناکار آمدی شما کاملا لمس شده‌است.در ضمن جذب نیرو متخصص جزو اختیارات شما نیست شما فقط اعلام نیاز می کنید به دانشگاه علوم پزشکی.

         پاسخ دهید

         • خالد بهرامي
          خالد بهرامي: 9-1-2015 . 7:39 ب.ظ :

          خدمت استادان ارجمند عرض ادب و احترام دارم فقط به يك جمله كوچك بسنده مي كنم كه متاسفانه ما هميشه نصف خالي ليوان را مي بينيم بياييد مثبت انديش باشيم مگر تا پارسال زير ميزي پزشكان بزرگترين معضل شهر و كشور نبود مگر تا قبل از تحول نظام سلامت هزينه هاي بيمارستاني سرسام آور نبود مگر تا قبل از تحول نظام سلامت تعدا دزيادي از هموطنان فاقد پوشش بيمه اي نبودند مگر تا پارسال تعدا چندين قلم داروي ناياب به قيمت گران به دست مصرف كننده نمي رسيد مگر هزينه شيمي درماني سرسام آور نبود همه اين كارها جاي تقدير و تشكر است و جناب دكتر غوثي هم در راس هرم سلامت سقز زحمات زيادي كشيدند كه جاي تقدير و تشكر است

          پاسخ دهید

         • ف
          ف: 9-5-2015 . 11:21 ق.ظ :

          باسلام واحترام خدمت تمامی دوستان وهمشهریان محترم
          خواهشمند است از ارائه نظرات کذب وغیر واقعی پرهیز نمایید آقای دکتر غوثی ومدیران قبلی از دلسوزان سطح شهر بوده وبدون چشمداشتی ارائه خدمت مینمایند دستگاه سی تی اسکن پیشرفته بوده وآقای دکتر ادعا ننموده اند که 24ساعته از آلمان به سقز رسیده مطالب رادرست مطالعه فرمایید اقدام شایسته وچشمگیری در نظام سلامت سقز صورت گرفته وخدمات دیگری نیز راه است که امکانات شهرهای کوچک را با شهرهای بزرگ مقایسه ننمایید سقز یکی از شهرهای کوچک بوده که خدمات بهداشتی درمانی در آن در مقایسه با سایر شهرهای همجوار بسیار مطلوب می باشد بحث زیرمیزی اصلا در شهر کاملا ازبین رفته ودر صورت مشاهده برخورد جدی خواهد شد آوردن متخصصENTوسایر متخصصین محترم اقدام شایسته ای بوده وحتی برای ورود جراح مغز واعصاب نیز اقدامات اولیه صورت گرفته بزودی کلینیک سونوگرافی و رادیولوژی دیگری به سطح شهر اضافه خواهد شدوسایر اقداماتی که در این بحث نمی گنجد ومستندات لازم برای مطالب عرض شده درشبکه بهداشت ودرمان واقع در خ شهدا موجود می باشد و به کلیه درخواستها وشکایتهای همشهریان محترم در آنجا پاسخ داده خواهد شدپس خواهشمند است یک طرفه و بدون مستند از ارائه مطالب کذب خودداری نمایید در ضمن هدف آقای دکتر غوثی فقط خدمت به همشهریان بوده و وابسته به هیچ شخص یاجناحی نبوده وابلاغ ایشان توسط رئیس دانشگاه وقائم مقام وزیر بهداست در استان کردستان صادر گردیده نه آقای بیگلری و یامتخصصین سطح شهر و…

          پاسخ دهید

          • مامه خه مه 2
           مامه خه مه 2: 9-6-2015 . 10:03 ب.ظ :

           سلام مجدد
           جناب بهرامی و ف عزیز دوباره فرمایش اقای فرزاد را برای شما تکرار می کنم که طرح تحول سلامت در حال شکست است و زیر میزی همچنان در سقز مانده و به گفته های اقای سیروان در مورد آمپول مفصل توجه بنمایید.
           سرور عزیز جناب ف
           اولا ایشان در مصاحبه تلویزیونی و روزنامه ای خود اظهار نمودند که در عرض کمتر از 24 ساعت دستگاه به سقز رسیده.
           ثانیاً از چند سال پیش اقدامات لازم برای آوردن جراح مغز و اعصاب توسط مسولین دانشگاه و شهرستان صورت گرفته و جراح مغز و اعصاب ام آر آی میخواهد پس کو؟و در مورد متخصص گوش و حلق و بینی در این چند سال به دلیل کمبود فارغ‌التحصیل در این رشته سقز دارای یک ENT بوده و زحمت و مشکلات آن برای آقای دکتر بهاری بوده و در این زمینه برای سقز زحمات فراوانی کشیدند.
           ثالثا کلینیک رادیولوژی توسط متخصص رادیولوژی دایر می گردد و شبکه فقط مجوز می دهد و هزینه، دردسر و مشکلات پای متخصص است.
           رابعا در مورد انتصاب ایشان خود دکتر عزیز فرمودند که از جانب متخصصین تحت فشار بوده‌اند و بنده در مورد این اظهار نظر کردم که از کدام طرف پیشنهاد داده شده است.

           ختم کلام :
           اینجانب از تمامی مسولین گذشته و حال حاضر سقز تشکر می نمایم و امیدوارم که هیچ کدام از آنها خودشان را مدیون مردم نکرده و نکنند
           حرف های بنده و عزیزانی که در بالا کامنت گذاشته اندو سایر همکاران که در سیستم هستند نیز می تواند مستندات محکمی باشد برای رد کردن فرمایشات شما وب….. آدرس مستندات :کارکنان بیمارستان امام خمینی سقز….مرکز بهداشت سقز (تحقیق برای عموم آزاد است)

           پاسخ دهید

           • مامه خه مه 2
            مامه خه مه 2: 9-8-2015 . 11:43 ب.ظ :

            سلام مجدد
            جناب بهرامی و ف عزیز دوباره فرمایش آقای سیروان را برایتان تکرار می کنم مسئله زیر میزی هنوز حل نشده است و همانطور که آقای فرزاد گفتند طرح در حال شکست خوردن است.
            جناب ف عزیز قبل از هر چیزی از شما تشکر می کنم که مانند برخی چاپلوسی نکردید و اسم کامل خود را ننوشتید…احسنت و در مورد فرمایشات شما جواب هایی دارم.
            اولا ایشان در مصاحبه تلوزیونی و روز نامه ایی خود فرمودند که دستگاه در عرض کمتر از 24 ساعت به سقز رسیده است.
            تانیا از خیلی سال پیش اقداماتی از طرف مسئولین دانشگاه و شهرستان برای آوردن یک جراح مغز و اعصاب به سقز صورت گرفته است در ضمن جراح مغز و اعصاب MRI می خواهد پس کو؟؟؟؟و ایشان نیز در زمستان گذشته با مصاحبه ایی که با شارنیوز داشتند فرمودند که سقز نیاز به بخش تروما دارد پس چی شد
            ؟؟؟و در مورد ENT باید به عرض برسانم که به دلیل کمبود فارغ التحصیل در این رشته سقز دارای یک متخصص بوده و تمام مشکلات و زحمات آن در این چند سال بر دوش آقای دکتر بهاری بوده که زحمات زیادی در این چند سال برای سقز و شهر های مجاور کشیده اند.
            تالتا کلینیک رادیولوژی توسط متخصص رادیولوژی دایر می گردد و شبکه فقط مجوز را صادر می کند و تمامی هزینه ها ، دردسر و مشکلات پای متخصص رادیولوژی است.
            رابعا دکتر فرمودند که از طرف متخصصین تحت فشار بودن و من فقط از این نظر اظهار نظر کردم که ایشان از کدام طرف پشتیبانی می شدند.
            ختم کلام:
            بنده و سایر همکاران مدیریت ضعیف ایشان را لمس می کنیم….آدرس مستندات بیمارستان امام خمینی سقز….مرکز بهداشت سقز(تحقیق برای عموم آزاد است.)
            با تشکر از شارنیوز

            پاسخ دهید

            • سقزی
             سقزی: 11-19-2015 . 11:45 ب.ظ :

             با سلام کی میگوید زیر میزی سقز جمع شده هنوز در مطبهای سقز بدون هیچ گونه امکانات بهداشتی ودر شرایت نامناسب همانند قدیم وبا پولهای کلان جراحی صورت می گیرددکتر غوثی ورئیس بیمارستانها ی سقزوهمچنین دانشگاه علوم پزشکی هم خبر دارند اما همه به فکر جیب خود هستن اهل سقز هم براشون مهم نیست

             پاسخ دهید