شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 23rd آگوست 2015
7:35 ب.ظ

آغاز به کار خانم رئیس

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز تغییر کرد و جعفر اسعدی جای خود را به لطیفه نوروزی –کارشناس سابق فرمانداری- داد تا اتفاقی که در ظاهر ساده می نمایاند، برای ناظران مهم تلقی شود. او تنها زن رئیس اداره شهرستانی در مجموعه صنعت، معدن و تجارت کشور است.

حوزه کاری این اداره چه صنعت، چه معدن و تا حدی هم تجارت ساحتی کاملا مردانه است و تاکنون زنان وارد مدیریت در این بخش ها نشده اند از این رو شاید پذیرش رئیس جدید برای فعالان این بخش چندان ساده نباشد از طرف دیگر حضور نوروزی می تواند سختی و انحصاری بودن این حوزه ها را بشکند و به دیگر بانوان جسارت دهد وارد کارزار امورات اقتصادی بشوند.

norozi (1)

نوروزی تنها زن مدیر اداره در سقز است و هنوز شروع به کار نکرده تبدیل به نمادی برای نشان دادن شایستگی زنان برای گرفتن مسئولیت ها شده است و این امید را به وجود آمده که راه برای عرضه اندام دیگر زنان نیز گشوده شود. موفقیت او می تواند متضمن تداوم افزایش حضور زنان مدیر باشد و شکستش بسیار مطلوب کسانی در سیستم دولتی ایران خواهد بود که به تفاوت جنسیتی باور دارند.

نوروزی با شهرک صنعتی نیمه تعطیل، بازار کساد و بازاریان معترض، معادن زرخیز اما بدون استفاده برای سقزی و هزاران گرفتاری دیگر در حوزه کاری اش چه خواهد کرد؟ او نیازمند اختیارات و حمایت مدیران شهرستانی و استانی است که در هر دو سطح می تواند چشم به راه کمک هایی باشد چرا که خود کارمند فرمانداری است و این مجموعه وی را یاری خواهند کرد و در ضمن مدیرکلی متفاوت دارد که می داند وقت سخت تنگ است و مجال بس مختصر!

محمد دره وزمی، مدیرعامل صنعت، معدن و تجارت کردستان انتخاب لطیفه نوروزی به عنوان مسوول جدید این اداره در سقز را به دلیل آشنا بودن وی به واحدهای تولیدی، ارتباط سازنده با بخش اصناف، معدن و تجارت و داشتن لیسانس صنایع مناسب دانست و یادآور شد: فقط در یکی از استانها، رییس سازمان زن است وگرنه در شهرستان های کشور مدیر شهرستانی اداره نداریم که زن باشد.

وی از مسوول جدید و فعالان اقتصادی خواست برای رونق بیشتر اقتصاد شهرستان، گفت و گوی بخش خصوصی و دولت همواره ادامه داشته باشد و هیچکدام، از انتقادها هراسی نداشته باشند.

او با عنوان اینکه حوزه معدن در سقز، حوزه ای اشتغالزا و مهم است تاکید کرد: باید به سمت فرآوری معادن جهت بحث ارزش افزوده و اشتغال بیشتر حرکت کنیم.

دره وزمی در خصوص شهرک های صنعتی هم بر احداث واحدهای جدید با مشارکت بخش خصوصی و کمک به راه اندازی دوباره واحدهای نیمه فعال تاکید کرد.

 

کد خبر: 15458


۱۱ دیدگاه

 • جعفر
  جعفر: 8-24-2015 . 9:35 ق.ظ :

  ماشالا میبینیم که مسئولیت ها مثل بازی کامپیوتری که از یه مرحله میری مرحله بعدی فقط بین عزیزان شاغل در پست های خوب میچرخه

  پاسخ دهید

  • محمد
   محمد: 8-24-2015 . 4:03 ب.ظ :

   سلام. ایشان تنها زن مدیر اداره در سقز نیست. رییس کتابخانه ی عمومی شهر و رییس کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک و دو پیش از ایشان سکان ریاست ادارات سقز را در دست دارند. لطفا قبل از انعکاس خبر اطلاعاتتان را کامل کنید تا اخبار غلط به مردم ندهید.

   پاسخ دهید

   • حامداسعدی
    حامداسعدی: 8-24-2015 . 8:14 ب.ظ :

    ان شاالله موفق باشند.قطعازنان پشتکارقابلی دارندوامیداست ایشان هم با تقویت نظارت برهمه واحدهای تحت امربه وظایف خودعمل کند

    پاسخ دهید

    • دکتر غوثی
     دکتر غوثی: 8-24-2015 . 8:56 ب.ظ :

     سرکار خانم نوروزی تبریک عرض مینمایم ورود و انشالله موفقیت شما در این عرصه نوید بخش حضور گسترده تر و موثرتر حواهران گرانقدر میهن وسقز در حوزه اجرایی باشد

     پاسخ دهید

     • مامه خه مه
      مامه خه مه: 8-24-2015 . 9:30 ب.ظ :

      هیوادارم سه ر به رز و سه رکه وتوو بئ
      حتما” حتما” مبارکه

      پاسخ دهید

      • Eagle
       Eagle: 8-24-2015 . 9:30 ب.ظ :

       چرا به بازنشستگی پیش از موعد اسعدی اشاره نکردید خودش یه تلنگری بود واسه اینایی که فکر میکنن تا ابد رییسن

       پاسخ دهید

       • زاهد كريمي
        زاهد كريمي: 8-25-2015 . 9:05 ق.ظ :

        پيروز بيت هيوا دارم هه ر سه ر كه و توو بن اينشاالله

        پاسخ دهید

        • وریا
         وریا: 8-26-2015 . 8:04 ق.ظ :

         با عرض تبریک به تمام بانوان ارجمند و آرزوی موفقیت برای سرکار خانم نوروزی
         مطمئناً وجود تجربه مفید و پشتکار فراوان ایشان در کنار تخصصی که از یک تحصیلکرده در دانشگاهی معتبر سراغ داریم خواهد توانست گره از کار اداره ای که مدت هاست به دلیل عدم وجود دانش مدیریت در انزوا و رخوت به سر می برد؛ بگشاید.
         امیدوارم خانم نوروزی که طلایه دار مدیریت بانوان در سقز می باشند زنگار از چهره اداره متبوع خود زدوده و در راه خدمت رسانی به همشهریان محترم سربلند باشند.

         پاسخ دهید

         • خالد بهرامي
          خالد بهرامي: 8-26-2015 . 5:38 ب.ظ :

          با آرزوي موفقيت براي سركار خانم نوروزي .
          براستي خانم نوروزي لياقت اين پست را دارن اميدوارم كه در پست جديد موفقيتهاي چشمگيري رو بدست بيارن و در حوزه بازار و صنعت و معدن شهرستان سقز گامهاي موثري بردارن

          پاسخ دهید

          • جزايري
           جزايري: 8-28-2015 . 1:47 ب.ظ :

           مبارك باشد موفق باشيد

           پاسخ دهید

           • هیوا
            هیوا: 9-1-2015 . 1:38 ب.ظ :

            شخصی مانند سلیم زهرابی که پیشینه خوب در جهاد کشاورزی و سابقه مدیریت در اداره صنعت و معدن و تجارت با خدمات خوب به مردم و همچنین مورد قبول طیف گسترده ای از شهروندان سقزی هستند به دلیل افشای اتفاقات و سو استفاده های شورای قبلی در جریان تبلیغات انتخابات مجلس نهم ( که بعد ها به همگان اثبات شد ) و نزدیکی همان شورا با نماینده فعلی باید در ساختمان متروکه اداره ترویج جهاد کشاورزی و بدور از مردم باشد به نفع نماینده فعلی..

            پاسخ دهید