شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 25th آگوست 2015
10:28 ب.ظ
تلاش مسئولان برای برخورد با برهم زنندگان نظم عمومی

دستگیری 5 متهم به شرارت

بعد از  وقوع چند مورد نزاع، چاقو کشی و راه بندان در هفته گذشته که به شدت افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داد،  مسئولان قضایی و انتظامی اقداماتی را در راستای کنترل این گونه اتفاقات انجام دادند که بارزترین آنها دستگیری 5 متهم به شرارت و اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به این نوع جرائم بود.

به گزارش شارنیوز این اتفاقات و بازتاب آن در رسانه ها و به ویژه در شبکه های اجتماعی موجب تشکیل جلسه شورای تامین سقز  شد که خروجی آن شدت عمل در برخورد با متخلفان و دستگیری کسانی بود که به شکلی در بر هم زدن آرامش عمومی نقش داشتند.

فرمانده انتظامی سقز  در گفتگو با خبرگزاری فارس خبر از بازداشت 5 نفر در این راستا داد و گفت: در راستای اجرای طرح برخورد با ارازل و اوباش و دستگیری مخلان نظم و امنیت که طی چند روز گذشته با بسیج تمام نیروها و امکانات در این شهرستان 5 شرور که با قمه و عربده‌کشی موجب ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان شده بودند، دستگیر و پس از تحویل به مراجع قضایی روانه زندان شدند.

دادستان جدید سقز هم که از ابتدای همین هفته کار خود را با چالشی اساسی آغاز کرده است به کردپرس گفت: حضور بموقع و قاطع ضابطین قضایی (پلیس) در صحنه جرم نقش موثری در جلوگیری از گسترش اقدامات مخل امنیت و دستگیری و برخورد با اراذل و اوباش دارد، لذا تقویت این حوزه نیز مدنظر بوده است

میرزانژاد اظهار داشت: تصمیمات قاطعی برای برخورد با ناامن کنندگان جامعه اتخاذ شده که از جمله می توان به تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اراذل و اوباش خصوصاً چاقوکشی، رسیدگی خارج از نوبت به پرونده ها، صدور حکم با حداکثر مجازات، افزایش مدت زمان بازداشت موقت، اجرای طرح های ضربتی و… اشاره نمود.

وی خاطرنشان کرد: تربیت خانوادگی و ارزش های فرهنگی در روحیه جوانان بسیار حائز اهمیت بوده و لذا از خانواده ها، نخبگان، معتمدین، روحانیون معزز، اصحاب رسانه و نهادهای فرهنگی و آموزشی انتظار داریم در مقوله پیشگیری از جرم، افزایش صعه صدر و ترویج رفتارهای قانونمند، مقابله با اراذل و اوباش دستگاه های قضایی و انتظامی را یاری نمایند.

دادستان سقز با هشدار جدی نسبت به هر گونه تحرکات غیرقانونی و ناامن کننده فضای جامعه، از افراد خاطی خواست دست از این مسائل برداشته و به دامن قانون برگردند و به قوانین و مقررات تمکین نمایند زیرا از این پس کوچک ترین اغماضی برای برخورد با رفتارهای غیرقانونی نخواهیم داشت.

کد خبر: 15476


۸ دیدگاه

 • قندیل
  قندیل: 8-26-2015 . 8:54 ق.ظ :

  چه فايده !؟! ميبرنشون زندان ، بعد چند روز دوباره ولشون ميکنن و ميفتن به جان مردم. متأسفانه نه رئیس نيروي انتظامي و نه دادستان ( که متأسفانه هر دو غیر بومي هستند) دلشون به حال سقز و مردمش نميسوزه. از شارنيوز عزيز ميخوايم که به2 3 پست اکتفا نکنه و پيگير بشه. و از شخص دادستان سقز و رئيس نيروي انتظامي دليل بيتفاوتيشونو جویا بشه…

  پاسخ دهید

  • انور
   انور: 8-26-2015 . 11:55 ق.ظ :

   ضمن تشکر ازتلاش نیروی انتظامی برای بازداشت این گروه از افراد خاطی،درخواست رسیدگی وایجاد فشار وانجام کار فرهنگی در این زمینه هستیم

   پاسخ دهید

   • وبلاگ ماد: 8-28-2015 . 6:17 ب.ظ :

    امیدوارم تا با تداوم این دستگیری ها، آرامش سالهای 84 و 85 سقز را باز شاهد باشیم و از شیوع دوباره چاقوکشی در شهر جلوگیری شود.

    پاسخ دهید

    • سیروان
     سیروان: 8-28-2015 . 8:18 ب.ظ :

     دستگیری افراد بعداز حادثه چه فایده ای دارد. افرادی که قصد مزاحمت را دارن باید بهشون هشدار داده شود. از قیافه و رفتارشان معلوم هستن. واگه به آنها هشدار و اصلاح قیافه کرد بعد حادثه دیگه می توان باآنها مثل سابقه دار نگاه کرد. چند شب پیش من باخانواده ام دونفر روی موتور دیدیم که چاقوی بزرگ(قه مه) ازپشت به کمرش بسته بود. آیا چنین افرادی را باید تا بعداز حادثه رها کرد؟

     پاسخ دهید

     • امیر
      امیر: 9-4-2015 . 10:31 ب.ظ :

      دادستان یعنی شیرزادبوکان اگه بخواهیدمیتونیدپس امنیت روب جامعه برگرد؟نیدالبته اگه نتونید هم بعیدنیست فک کنم انجام این کاربایدتوسط برادران سپاه صورت بگیرد…

      پاسخ دهید

      • سقز با مسولانی بیخیال
       سقز با مسولانی بیخیال: 9-4-2015 . 10:54 ب.ظ :

       مردم عزیز شهرستان سقز تبریک می گم که بعد از ثبت نا امنی های سقز در پرونده های قبلی شهر سر انجام مسئولان قضایی و انتظامی توانتسن اقدام لازم را انجام بدهند.فقط دو سوال داشتم 1. موقع چاقو کشی و نا امنی ماموران عزیز کجا بودند؟؟ مامورانی که اقدام به موقع نتوانند انجام بدهند به نظرتان در آینده می توانند امنیت لازم را ایجاد کنند ؟؟؟؟2. چرا هر وقت قرار است در شهرمان طرحی پیاده سازی شود نا امنی ها چند برابر می شود؟؟؟

       پاسخ دهید

       • محمود عباسی زاده
        محمود عباسی زاده: 9-9-2015 . 3:34 ق.ظ :

        به داخه وه چه قو کیشان دیارده یه کی زور ناشیرینه له شاری سه قز که سالانی ساله بوته باو و به چه ندین لاو و گه نجی بی تاوانی کردوته قوربانی. به بوچونی من تاوانباری سه ره کی ئه م دیارده یه به رپرسه کانن که به چه وساندنه وه ی خه لک و گه شه پینه دانی ئابوری و چه ند هوکاریکی تر بونه ته هوی بیکاری و سه رلیشیواوی گه نجه کان که وایان لیده کات په نا بو ئه و دیارده ناحه زه ببه ن.تاوانباری دوه م ده وله مه نده کانن که به داخه وه زوربه ی زوریان له م شاره دا بو بنبر کردنی بیکاری و چاکسازی ژیرخانی ئابوری هه نگاو نانین و خه ریکی پرکردنی گیرفانی خویانن و به س.دوایین تاوانبار به داخه وه هه ر ئه و گه نجانه ن که بو دو هوکاری سه ره وه چوکیان داداوه و به جیی په نابردن بو قه له م یان خود په نابردن بو فیربوونی کار و پیشه یه ک په نا بو چه قو ده به ن و ده بن به هوی روره شی خویان و له ناوچونی که سیکی تر.هیوادارم له داهاتوویکی نیزیکدا گه نجه کانمان به جیی چه قو قه له م له گیرفانیان دا بیت.

        پاسخ دهید

        • محمد مرادپور
         محمد مرادپور: 9-13-2015 . 10:54 ب.ظ :

         همانطورکه درقانون جرم اسلحه سرد وگرم یکی است پس چرا برای چاقو کشان تخفیف مجازات هست وهمانطور که قبلا گفته شده چه فایده امروز دستگیر شده فردا آزادند

         پاسخ دهید