شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 28th آگوست 2015
11:39 ق.ظ

استاندار: شورا و شهرداری سقز جزو بهترین های استان هستند

سنندج-ایرنا- استاندار کردستان در جریان بازدید از طرح های شهرداری سقز که با مشارکت بخش خصوصی در دست ساخت است گفت: شورای اسلامی و شهرداری سقز جزو بهترین های استان هستند.

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی افزود: شورا و شهرداری این شهر به عنوان نهادی مردمی دولتی اقدامات مناسبی در راستای اقتصاد مقاومتی و توسعه عمران شهری انجام داده اند.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح های ارزشمند در سطح شهر نشانه توانمندی این نهاد در جذب سرمایه گذار و تسهیل در امورات آنان است که جای تقدیر دارد و باید این روند در سطح شورا و شهرداری های سایر شهرهای استان نیز تسری یابد.

استاندار در جریان این بازدید از نحوه اجرای پروژه پل دو طبقه تجاری فرهنگی، روند ساخت مجتمع فرهنگی هنری، پروژه تجاری تفریحی گولان و ترمینال شهر بازید کرد.

ضیاالدین نعمانی شهردار سقز در جریان بازدید استاندار از پل دو طبقه تجاری فرهنگی بیان کرد: این طرح در زمینی به مساحت هشت هزار و 703 متر مربع و زیر بنای چهار هزار و 587 متر مربع بر روی رودخانه چم سقز، در شهیرور ماه امسال شروع شده است که طبقه اول آن شامل مغازه های تجاری و طبقه دوم آن شامل سینما، کافی شاپ، رستوران و آسانسور خواهد بود.

وی در خصوص مجتمع فرهنگی هنری هم عنوان کرد: این طرح در زیربنای شش هزارو 500 متر مربع متر در حال ساخت است که دارای آمفی تئاتر، سالن نمایش و پلاتو، کتابخانه و چندین فضای دیگر فرهنگی و هنری خواهد بود که تاکنون 10 میلیارد ریال هزینه شده است و برای اتمام آن 100 میلیارد ریال صرف خواهد شد.

او پیرامون پروژه تجاری تفریحی بزرگ گولان هم اظهار کرد: این پروژه در چهار طبقه و به متراژ 32 هزار متر مربع در حال احداث است که تاکنون برای ساخت آن 100 میلیارد ریال هزینه و برای اتمام آن 200 میلیارد دیگر هزینه اعتبار لازم است.

کد خبر: 15512