شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 28th آگوست 2015
11:40 ق.ظ

سردخانه سه هزار تنی سقز با68 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید

سنندج-ایرنا- سردخانه سه هزار تُنی آمونیاکی شهر صاحب از توابع شهرستان سقز روز پنجشنبه همزمان با چهارمین روز از هفته دولت با حضور استاندار کردستان به بهره برداری رسد.

به گزارش ایرنا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز در آیین بهره برداری از این طرح گفت: ظرفیت این سردخانه 2400 تُن بالای صفر درجه و 600 تُن زیر صفر درجه است که در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع ساخته شده است و سه هزار و 80 مترمربع مساحت سالن های سردخانه است. 

محمد پیشداد هزینه احداث این طرح را 68 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: برای این طرح سرمایه گذار 38 میلیارد ریال و از محل تسهیلات بانکی نیز 30 میلیارد ریال هزینه شده است.

حامد طهماسبی سرمایه گذار این طرح هم با بیان اینکه برای توسعه این طرح به سرمایه در گردش و تسهیلات بانکی نیاز داریم اظهار کرد: با افتتاح این طرح 12 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد. 

او ادامه داد: افزایش ظرفیت این سردخانه به شش هزار تُن نیازمند 62 میلیارد ریال هزینه است.

کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم با بیان اینکه سرمایه گذاران بخش خصوصی استقبال خوبی از این بخش داشته اند یادآورشد: در هفته جهاد کشاورزی در خرداد ماه امسال 320 میلیارد ریال و در هفته دولت نیز به فاصله سه ماه 316 میلیارد ریال دیگر طرح کشاورزی با تسهیلات دولتی و آورده سرمایه گذاران در استان افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه در استان شاهد رشد مناسبی در بحث باغداری، افزایش تولید لبنیات و گوشت سفید و قرمز هستیم راه اندازی سردخانه را در راستای مصرف مداوم و عرضه محصولات به مرور زمان و جلوگیری از خسارت کشاورزان و بهره بردارن مهم برشمرد.

او ادامه داد: در حال حاضر 12 سردخانه در استان موجود است و هشت سردخانه دیگر نیز در دست بهره برداری است. 

سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است

کد خبر: 15514