شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 28th آگوست 2015
11:06 ب.ظ
روایت شارنیوز از

گزارش سفر استاندار کردستان به سقز

در چهارمین روز از هفته ی دولت، چهارمین جلسه ی شورای اداری شهرستان سقز با حضور زاهدی استاندار کردستان در سالن شهید بهشتی برگزار شد.

روز پنجشنبه پنجم شهریور استاندار کردستان با سفر به سقز ضمن شرکت در جلسه ی شورای اداری چند پروژه و طرح را نیز افتتاح نمود.از جمله پروژه های مطرحی که در هفته دولت و توسط استاندار به بهره برداری رسید پروژه ی زیرگذر میدان آزادی، سردخانه ی۳ هزار تنی آمونیاکی واقع در صاحب، معاینه فنی خودروهای سبک و بازدید از پروژه های شهرداری سقز بود که توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و با حمایت دولت ایجاد شده اند.

ostandarzirgozar

 

osandarzirgozar

مراسم افتتاح زیرگذر میدان آزادی

رأس ساعت چهار بنا بود تا جلسه ی شورای اداری آغاز شود اما با بیست دقیقه تاخیر و در سالنی بدون وسایل خنک کننده که حتی تذکر استاندار را هم در پی داشت، جلسه برگزار شد.

اولین سخنران جلسه، ماموستا حسینی امام جمعه موقت شهرستان بود.وی ضمن تبریک هفته دولت به کارمندان و مسئولان، خرسندی خود را از حضور استاندار در سقز ابراز نمود و از بابت سفر استاندار تشکر کرد.وی همچنین ابراز امیدواری کرد که حضور استاندار باعث ایجاد اشتغال برای جوانان سقزی شود.

ماموستا حسینی در ادامه گفت: فقر زیربنای فساد است و مسئولان باید تلاش نمایند که کم و کاستی های شهرستان رفع شود و معضل بیکاری جوانان نیز حل گردد.

دومین سخنران جلسه شورای اداری نماینده ی مجلس بود.وی ابتدا ضمن خوش آمدگویی به زاهدی، هفته ی دولت را به کارکنان و مدیران تبریک گفت و بر حسب عادت همیشگی به عملکرد و اقدامات خود اشاره نمود!

بیگلری در ادامه با اعلام درخواستهایی از استاندار خواهان رفع کاستیها در این زمینه ها شد: حمایت بیشتر از سرمایه گذاران سقزی، تکمیل بیمارستان، تکمیل فرودگاه، ایجاد شبکه رادیویی در سقز، بازگشایی مرز سیف و …

بیگلری همچنین با اشاره به مشکل بیکاری گفت: در اوایل شروع کارم به عنوان نماینده می‌گفتم دست سرمایه گذاری که برای ۱۰۰ نفر ایجاد اشتغال نماید را می‌بوسم ولی حالا می‌گویم که پای سرمایه گذاری که برای ۵۰ نفر حاضر است ایجاد اشتغال نماید را می‌بوسم.

وی در ادامه گفت: والله که بنده از پدر و مادرهایی که بچه هایشان بیکار است خجالت می‌کشم.

در ادامه محسن بیگلری نماینده ی شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث اخیر گفت: یکی از اصیلترین و نجیبترین و با فرهنگ ترین مردم، سقزیها هستند و از کسانی که به قول وی در فضای مجازی حوادث اخیر را بزرگنمایی کردند، انتقاد نمود.بیگلری به خانواده قربانی حادثه قمه کشی تسلیت گفت و این اتفاق را بسیار ناگوار دانست.

بیگلری همچنین اقدام منابع طبیعی مبنی بر اعلام اراضی ملی را ظلم بزرگی خواند.

در پایان بیگلری از استاندار خواست که بازارچه ی سیف هرچه سریعتر بازگشایی شود تا فرصت ایجاد شغل برای جوانان فراهم گردد، وی در این رابطه گفت: سفارتخانه انگلیس باز شد اما بازارچه سیف باز نشد!

سخنران بعدی ورمقانی فرماندار ویژه ی شهرستان سقز بود.

ورمقانی نیز ضمن خوش آمد گویی به استاندار و همراهان استاندار هفته ی دولت را به کارکنان و مدیران تبریک گفت و از ۱۶ شهید کارمند دولت در سقز نیز یادی کرد.وی در شروع سخنانش گفت که بیش از ۶۰ درصد مطالبی را که در نظر داشت ایراد نماید، نماینده بیان نمود. وی همچنین از تعامل بیگلری به عنوان نماینده با فرمانداری و دستگاه های دولتی تشکر کرد.

ورمقانی در ادامه گفت: در هفته ی دولت ۶۲ طرح و پروژه با مبلغی بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان در سقز به بهره برداری رسید.

ورمقانی بخشی از مشکلات و بروکراسیهای بیمورد پیش روی سرمایه گذاران را از ناحیه اداره کل ها دانست و در ادامه خواستار حل مشکل پوشش شبکه های تلویزیونی در بخش سرشیو و امام شد و همچنین خواهان برطرف شدن مشکل آنتن دهی موبایل و برطرف شدن نقطه کورهای آنتن دهی مخابرات شد.

ورمقانی ایجاد شبکه رادیویی و ایجاد سردخانه و رفع مشکل کم آبی را نیز بیان نمود و در زمینه ی اقدامات انجام شده در ایجاد ارتباطات زمینی ابراز خرسندی کرد و درخواست نمود که به زودی ارتباط ریلی و هوایی نیز ایحاد شود.

زاهدی استاندار کردستان آخرین سخنران جلسه ی شورای اداری بود.

زاهدی ابتدا هفته ی دولت را به همه ی ارگانها و نهادها و قوای سه گانه تبریک گفت و یادی از حوادث شهریور سال ۶۰ نمود.

زاهدی همچنان که انتظار میرفت به سفر رئیس جمهور و نتیجه ی سفر و برنامه های سفر اشاره نمود.

وی گفت: در سفرهای رئیس جمهور ابتدا قبل از سفر با مشورت هیئتی از کارشناسان تصمیماتی در مورد برنامه های عمرانی و اقتصادی اخذ خواهد شد و طبق تصمیم هیئت دولت در همه استانها و شهرهای کشور فقط تخصیص بودجه به پروژه هایی داده میشود که بیش از ۸۰درصد آن تکمیل شده باشد ولی در کردستان تصمیم گرفته شد که پروژه هایی که ۷۰ درصد آن نیز تکمیل شده باشد، بودجه اختصاص داده شود.

زاهدی همچنین اعلام نمود که: صد در صد بودجه هایی که در سفرهای آقای روحانی تصویب میشود تخصیص داده میشود و رئیس جمهور از تصمیمهای آنی و احساسی بدون کارشناسی شده پرهیز می کنند.

زاهدی در ادامه توضیحاتی در مورد درخواستهای نماینده و فرماندار ارائه داد.

زاهدی درمورد فرودگاه گفت: چون فرودگاه سقز  تا به حال ۳۸ درصد پیشرفت داشته است نتوانست در لیست پروژه های قابل تخصیص بودجه قرار بگیرد.

زاهدی در مورد بازارچه سیف گفت: از آقای حقیقی نماینده ی ویژه ی رئیس دعوت نمودیم تا راهکاری را پیدا کنیم که هرچه زودتر مرز بازگشایی شود.وی گفت بازگشایی مرز در اختیار استاندار نیست و یک نفر به تنهایی مسئولیت بازگشایی را به عهده ندارد، بلکه دستگاه های مختلفی در این خصوص مسئول هستند.

در مورد ۲۹۵ هکتار گفت: معاون وزیر راه و شهرسازی پیگیر هستند و هم اکنون نیز دارد مراحل قانونی را طی می کند.

در مورد رادیو گفت: با آقای امان الهی مدیرکل صدا و سیما صحبت کرده ایم و اگر مردم مناطقی که با عدم پوشش صدا و سیما مواجه هستند بتوانند خودیاری نمایند زودتر این مشکل مرتفع خواهد شد تا صدا و سیما بتواند لوازم و دستگاه ها را نصب نماید.

استاندار در مورد اقدام منابع طبیعی مبنی بر سند زدن اراضی به نام ماده ۵۶ گفت: کمیسیونی مشغول به رسیدگی در این امور است و انشالله هرچه زودتر این مشکل نیز حل گردد.

استاندار ابراز خرسندی کرد که سقز در استان در خصوص سرمایه گذاری بخش خصوصی رتبه اول را دارد و این اتفاق خوبی است که پروژه هایی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت در حال انجام است.

زاهدی در پایان سفر به سقز به عیادت بهزاد رشیدی شهردار صاحب رفت و برای بهره برداری از سردخانه، سقز را به مقصد صاحب ترک نمود.

افتتاح سردخانه در شهر صاحب

منبع عکسها پورتال استانداری کردستان

کد خبر: 15539


۶ دیدگاه

 • قندیل
  قندیل: 8-30-2015 . 11:06 ق.ظ :

  اين ديگه اوج پررويي و توهين به مردم کردستان و سقز هستش که استاندار مياد طرحهاي بخش خصوصي را که دولت هيچ نقشي در آن نداشته را افتتاح ميکنه و با حرفاش مردم را هم بده کار ميکنه. براي کردستان،هيچ فرقي بين دولت روحاني با احمدي نژاد نبوده و نيست. همشون دروغ ميگن…

  پاسخ دهید

  • کارگران کردستان
   کارگران کردستان: 8-31-2015 . 10:39 ق.ظ :

   به یک انتخابات ديگه نزدیک شديم و باز رفت و امدهاي بی فايده ،بی ارزش و پر از وعده هاي دروغ مسولين به سقز و کردستان شروع شد. شرم آوره، تا کی دروغ و خيانت به مردم؟! در 1 سال أخير خيييييييلي از مسولين عالي رتبه کشور به كردستان و سقز سفر كردن ولي ايا چيزي عوض شده، و یا قراره عوض بشه !؟!؟

   پاسخ دهید

   • محمد
    محمد: 8-31-2015 . 3:17 ب.ظ :

    اون زمانی که دولت پول داشت و میومدن و پروژه دولتی افتتاح می کردند گذشت.
    منبعد این دوستان دولتی فقط تماشاچی هستند و به امید پروردگار و با ارزان شدن نفت دیگر نباید هیچ چشمداشتی به دستان دولتی ها داشت.
    وضعیت در همه جای کشور همین است … خیالتان راحت. از این به بعد هر گلی زدیم خودمان زدیم ….

    پاسخ دهید

    • سینا53
     سینا53: 9-1-2015 . 5:30 ب.ظ :

     با سلام به خوانندگان فهیم در تأیید سخنان قندیل بزرگوار باید بگم همه اش ابراز امیدواری و وعده و وعید فرودگاه تاریخی هم که دارد باستانی و فسیل میشود راستی این آقای استاندار یعنی هیچ اختیار و قدرتی ندارد که به جای صحبت و التماس به وزرا و مدیران کل دستور قاطع بدهد و کاری کند؟ یعنی اینه حق مردم دومین شهر بزرگ استان؟ اینه حق فرمانداری به اصطلاح ویژه؟!!!

     پاسخ دهید

     • منم سقزي هستم
      منم سقزي هستم: 9-5-2015 . 12:50 ب.ظ :

      راست ميگه بخش خصوصي چه ربطي به استاندار داره؟؟؟!!!!!!!!!!
      قتديل عزيز مگه پروانه بهره برداري بخش خصوصي را بخش خصوصي صادر ميكنه!!!!!!!!!!
      بدون علم لطفا توهين نكنيد

      پاسخ دهید

      • قندیل
       قندیل: 9-10-2015 . 12:32 ق.ظ :

       نه تورو خدا ، حالا که خودمون میخوایم هزینه کنیم اجازه و پروانشو ندن !؟ با این حرفت ثابت کردی سقزی نیستی و جیبت پر و خیالت راحته از اینده خودت و بچه هات.
       اقای به دروغ سقزی ، این حرفت شرم اور بود…

       پاسخ دهید