شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 31st آگوست 2015
11:26 ب.ظ

پیکر مطهر 17شهید گمنام وارد سقز شد

پیکر مطهر 17 شهید گمنام تفحص شده در منطقه کردستان عراق که صبح امروز یکشنبه از طریق مرز رسمی باشماق مریوان وارد کشورمان شدند، بعد ظهر امروز در میان استقبال مردم شهید پرور سقز وارد این شهر شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این پیکرهای پاک که در قالب کاروانی وارد شهر سقز شده اند، پس از استقبال توسط مردم غیور مریوان، مهمان مردم سقز هستند و پس از تشییع در این شهر وارد دیواندره خواهند شد.

امام جمعه، فرماندار، نماینده سقز و بانه، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسوولان ادارات و نهادها و جمع زیادی از اقشار مختلف مردم سقز از کاروان شهدای گمنام به گرمی استقبال کردند. 

قرار است مردم شهید پرور سقز عصر امروز از میدان انقلاب تا میدان قدس پیکر مطهر این شهدا را با اهدای گل و عطرافشانی به مقصد شهر دیواندره بدرقه کنند. 

این شهدای گرانقدر همچنین پس از شهرهای مریوان، سقز و دیواندره وارد شهرستان های سنندج، دهگلان، قروه، سریش آباد و بیجار شده و پس از آن به تهران منتقل خواهند شد.

در بدو ورود پیکر مطهر شهدا به کشورمان در مرز باشماق مریوان، سید محمد باقر زاده رییس ستاد تحقیق و تفحص شهدا، استاندار کردستان، امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم مریوان، فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده های شهدا و جمع زیادی از مردم به استقبال کاروان شهدا رفتند. 

این شهدای گرانقدر در عملیات های والفجر4، والفجر9، والفجر10 و نصر 7 به شهادت رسیده اند و پیکر پاک آنها در مناطق عملیاتی پنجوین، دربندی خان، چوارتا، بلفت و کرکوک کشف شده است.

استان کردستان در چهار شهرستان بانه، مریوان، سقز و سروآباد 227کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

مردم کردستان در دوران جنگ تحمیلی پنج هزار و 400 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند

کد خبر: 15566