شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 4th سپتامبر 2015
11:53 ب.ظ

چه خبر از جشنواره دوازدهم

چند روز مانده به جشنواره تئاتر کردی به سراغ مسوول دفتر هنرهای نمایشی سقز و مسوول کمیته آموزش،تحقیق و پژوهش جشتواره تئاتر کردی رفتیم تا آخرین اخبار را از  محمد زارع زاده جویا شویم.

وضعیت تامین هزینه های برگزاری که موجب نگرانی برگزارکنندگان بود در نهایت به کجا منتهی شد؟ekhtetameh kh (1)

وضعیت مالی به واقع یکی از نگرانی های برگزاری ابن جشنواره بود که الحمدلله به همت فرماندار دلسوز و فرهنگی شهرستان سقز، شورای شهر و شهرداری ،اداره کل و اداره ارشاد اسلامی و افراد خیر فرهنگی این نگرانی ها از بین رفته است و جا دارد از تلاشهای فرماندار محترم در خصوص تحقق این کارنامه فرهنگی شهر سقز تشکر نمایم.

مهمترین نگرانی های شما در این چند روز مانده به جشنواره چیست؟

نگرانی که در این چند روزه پیش رو تا پایان جشنواره وجود دارد این است که ما بتوانیم میزبانی خوب و در شان نام سقز برای هنرمندان حاضر در جشنواره باشیم و این جشنواره نیز همانند سایر دوره ها و البته با توجه به تجربیات گذشته بهتر برگزار گردد.

داوران چه کسانی خواهند بود؟

 داوران این دوره نیز آقایان خسروسینا، خسرو شهراز  و یکنفر از ترکیه که خودشان کارگردان نمایش بخش ویژه هستند آقای رکن الدین گوین اهل دیاربکر

آیا جشنواره بولتن روزانه خواهد داشت؟

بله، بولتن چهار رنگ بصورت روزانه چاپ و منتشر خواهد شد.

poster12

پوستر جشنواره – طراح: آزاد سرخی

 

آیا برنامه هایی جنبی برای این دوره از جشنواره در نظر گرفته اید؟ آیا میهمانان ویژه ای خواهند آمد؟

در این دوره دو نمایش از کشورهای عراق و ترکیه مهمانان ویژه جشنواره خواهند بود. بعنوان مسوول کمیته آموزش ،پژوهش و تحقیق این برنامه ها که از سوی این کمیته برگزار میشود را بدین ترتیب اعلام می نمایم بعد از اجرای نمایشها جلسه نقد و بررسی در سالن کتابخانه برگزار خواهد شد.یکی دیگر از برنامه های کمیته پژوهش رونمایی از کتاب “روژ ژمیری شاریک” است که این کتاب شامل ۹ نمایشنامه از نمایشنانه نویسان خوب است که به زبان کردی چاپ شده است.

این رونمایی ساعت شش روز سه شنبه برگزار میشود و همان شب ساعت یازده دیدار و گفتگویی با نویسندگان این کتاب انجام خواهد شد.

 یکی دیگر از برنامه ها اجرای برنامه بیت و حیران با حضور استاد عزیز شاهرخ ، خوله درزی و فتاح ماله دومی اجرا میگردد که پس از آن بحث و بررسی پیرامون بیت و حیران احتمالن با حضور اساتید این مهم برگزار می گردد که این برنامه توسط کمیته آموزش تحقیق و پژوهش اجرامی گردد.

کد خبر: 15587


۵ دیدگاه

 • احمدصالحی
  احمدصالحی: 9-5-2015 . 4:58 ب.ظ :

  باسلام وهسته نباشیددرودبرخانواده هنرمندزارع زاده

  پاسخ دهید

  • سامان
   سامان: 9-5-2015 . 9:33 ب.ظ :

   باسلام خدمت شارنیوز خوشبختانه به لطف خداوندوهمت تاتر یهای سقز این دوره هم برگزارمیشه ولی انصافا من ازنزدیک تلاش دفتر هنرهای نمایشی سقزرا شاهد بودم امیدوارم همانندجشنواره بزرگ خیابانی سقزپربارباشد

   پاسخ دهید

   • کاویان
    کاویان: 9-7-2015 . 12:40 ب.ظ :

    ئاغای زارع زاده باش ئیشاره یان نه کرد
    کام ئورگان له بار مالی زورترین کومه ک یان کردووه.
    کومه ک مه عنه ویی پیشکه ش…

    پاسخ دهید

    • حسین ح
     حسین ح: 9-7-2015 . 7:51 ب.ظ :

     سڵاو
     بەڕاستی رووداوێکی دڵخۆشکه رە , به لام به داخه وە ریکلامی باش و پیویستی بو نه کرا , ته نانه ت له شه قام و گوره پانه کانی شار هیچم نه دی!!!!

     پاسخ دهید

     • ناشناس
      ناشناس: 9-8-2015 . 1:30 ب.ظ :

      رنگ رخساره خبر می دهد از….
      با دیدن پوسترجشنواره دوازدهم باز چون روال گذشته این بار آدم به یاد جشنواره اسباب بازی کودکان می افتد . طراحی پوستر هیچ نشانه گرافیکی از یک جشنواره تئاترآنهم کردی و در شهر سقز را خبر نمی دهد،حکایتی دیگر از شفارش طراحی با فراخوانی صوری.به امید دیدن نیم پوستری از جشنواره تئاترکردی در سقز

      پاسخ دهید