شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
شنبه، 5th سپتامبر 2015
12:23 ق.ظ
ظنز

بروید “آش کشک خاله” خود را بخرید!

این روزها عده ی معلوم الحالی که مشکوک به دریافت پول از اجانب و مرتبط به آنها می باشند کارشان شده زاغ سیاه صنعت وزین خودرو کشور را چوب زدن و مرتب از مردم می خواهند که خودرو نخرند. حالا فارغ از اینکه مردم اصولا پول ندارند بروند سلمانی و با زلفان پریشان و محاسن مجعد و مواج در خیابان تردد می نمایند با کدام پول  بروند خودرو بخرند، به نظر ما به عنوان عضوی از مشتریان پر و پا قرص ایران خودروکه از سال 87 تقریبا نصف چندرقاز حقوق کارمندی خودمان را صرف حمایت از تولید ملی کرده ایم و یک بار هم به دلیل عملکرد اسکی وار ترمز تا دم دیار باقی رفته ایم و برگشتیم،  تحریم خودرو را بسیار مضر تر از حمایت از آن می دانیم . چرا؟10859978_812701522106605_1409432133_n

   چون اولا تجریه نشان داده است که علی رغم روش مرسوم در کسب و کارهای جهان که در قدم اول دنبال ریشه های قضیه گشته و سعی می نمایند یا در آن کسب و کار را گل بگیرند یا درستش کنند، روش ملی در صنعت خودرو سازی این است که مدیران عامل دو خودرو ساز بزرگ جهت عرض گریه و ارائه ی زاری به دولت رجوع کرده و  بایک جیب پر از بیت المال بر می گردند و صنعت ملی نجات می یابد و سیاهی برای تحریم کنندگان می ماند و بس.

   در ثانی اقدام بعدی توقف واردات خودرو و افزایش تعرفه ها خواهد بود که در آن صورت آن دسته از عزیزان مرفه که توان خرید ماشین خارجی را داشتند و از روبرو می آمدند هم خودرو ملی سوار می شوند و پس از برخورد با ما همه باهم نفله خواهیم گشت و کسی نمی ماند که پاسخگوی بازماندگان باشند. لا اقل در گذشته بر اثر عملکرد مناسب ایربگ، آنها باقی می ماندند و خیری هم به ماترکمان می رسید حالا باید بازماندگان یک عده کارشناس پزشک قانونی هم استخدام کنند تا مشخص شود کدام کله مال کیست و چه پاچه ای مال کدام متوفی.

   اما مهم تر از همه اینها اینکه تجربه ثابت کرده است تحریم در اینجا مثل خیلی چیزهای دیگر برعکس کار می کند و چه بسا پس از تحریم یک موجود عجیب الخلقه به جای گزینه های موجود به شما  قالب شود. چه بسا در زمانی که حالت تحریم دارید یکهو متوجه شدید یک چیززشت را از یک جا وارد کرده و تحویلتان دادند که هر روز یک بامبول جدید در می آورد، هرکجا می بریدش باعث آبروریزی شما می گردد و روزی هزار مرتبه خودتان را نفرین می نمایید که چرا آن گزینه های موجود را انتخاب نکردم. تازه باید هفت هشت سال تحملش کنید تا  نوبت برسد به انتخاب گزینه های قبل از زمان تحریم.

   از ما به شما نصیحت این خودرو هایی که مرتب عکسایشان را در دنیای مجازی به اشتراک می گذارید حکم آش کشک خاله تان را داشته و همان خودروهای شما در آینده خواهند بود و به هر روی پایتان است. پس بهتر است آن زبان بسته ها را بیشتر از این جلوی آفتاب نگه نداشته و با خرید زودهنگام جلوی موارد ذکر شده را بگیرید.   

کد خبر: 15592


۲ دیدگاه

 • سعدی رستمی
  سعدی رستمی: 9-5-2015 . 9:34 ق.ظ :

  ایران امروز دنیای وارونه ای است که مردم بخاطر نخریدن جنس نامرغوب سرزنش می شوند. شایعه هست که سال‌ها پیش کشور ژاپن پیشنهاد داده بود تولید داخلی را متوقف کنیم و به‌جای آن، اتومبیل ژاپنی در ایران زیر نظر ژاپنی‌ها تولید شود یا ژاپن آن را وارد کند و فقط مابه‌التفاوت سوخت اتومبیل‌های موجود و اتومبیل‌های جایگزین‌شده را به کشور ژاپن بپردازیم!!

  پاسخ دهید

  • منم سقزي هستم
   منم سقزي هستم: 9-5-2015 . 12:38 ب.ظ :

   سلام عليكم …يكبار متن حاضر را خوانده و اذعان ميكنم كه متن خوبي است البته مشكوك به اين موضوع هم هستم كه احتمال داره …… به …….روزنامه نگاران اينترنتي گفته باشد كه مردم را از واگرايي و همگرايشي سايت و گروههاي تحريم خودرو واداريد.
   اما در مورد پاراگراف آخرتان كه نوشته ايد:
   (((( از ما به شما نصیحت این خودرو هایی که مرتب عکسایشان را در دنیای مجازی به اشتراک می گذارید حکم آش کشک خاله تان را داشته و همان خودروهای شما در آینده خواهند بود و به ……………………..
   >>>>>>>:و با خرید زودهنگام جلوی موارد ذکر شده را بگیرید. <<<<<<<<<<<<:
   اين جمله دستوري است و شما هم دستور رد انسجام بوجود آمده در سايتها و همگرايي بوجود آمده را صادر ميكنيد ،به ما مردم كه جنابعالي هم از ماييد و ما خوانندگان ، همان مردمي هستيم كه نزديكترين اقوام و وابستگانمان و همشهريان عزيزمان را بر اثر عدم كيفيت خودروهاي سرمايه داران و استعمارگران كه همانا سايپا و امثالهم هستند و بودند و خواهند بووووووود
   چرا به اصلاحات نمي انديشيد؟

   پاسخ دهید