شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 5th سپتامبر 2015
7:18 ب.ظ

ایست به ؟

محمد ماجدی

مطلبی را به قلم جناب دکتر توکلی در نقد سخنان مهندس بیگلری نماینده سقز وبانه دیدم هر چند بیشتر جنبه تخریبی داشت تا انتقادی.

که در دوبند به تحریر در امده بود قسمت اول به سخنان مهندس بگلری در انتقاد از محیط زیست که بخاطر بعضی کار شکنی ها محیط ایست خواندشان اختصاص داشت ، باید گفت جناب دکتر توکلی عزیز جغرافیایی که ما دران زندگی میکنیم همانند بادکنکی است که به هر طرف فشار میاوری طرف دیگری بیرون میزند .دکتر عزیز ایا بیرون بردن صنوف مزاحم و الاینده از مرکز شهر وما بین خانه های مردم به بیرون شهر کمک به محیط زیست است یا رها کردن انان در محیط زندگی و مناطق مسکونی ،  سرور گرامی تا بحال فکر کرده اید کسی که خانه اش در محاصره چندین مغازه جوشکاری است هیچگاه آرامش را در خانه خود احساس نمیکند  وهمیشه نگران وضعیت استراحت پدر ومادر مریضش است بخاطر الودگی صوتی و بچه اش چند مرتبه بر اثر این سر و صدا از خواب میپرد . هیچ اندیشیده اید شهروندی که تعمیر گاه های ماشین خانه اش را احاطه کرده اند سوای انواع آلودگی ها ی زیست محیطی زن و بچه اش امنیت روانی برای رفت وامد در محیطی کاملا مردانه وخشن ندارند و چقدر در عذابند ، استاد گرانقدر به عقیده شما خارج کردن اینگونه صنوف از محیط زندگی مردم مغایر با حفظ محیط زیست است و یا دقیقا در راستای ارتقای محیط زیست . آیا به ذهنتان خطور نکرد که زیر تابلوی قشنگ حفظ محیط زیست دارند کارشکنی می کنند ، مثلا تحت عنوان حفظ منابع طبیعی 60% زمینهای کشاورزی روستا های سقزکه بیش از یک قرن محل کشت و دارای سند وبنچاق است تحت لوای منابع طبیعی و اراضی ملی غصب نموده اند و اگر با همین استدلال شما به ان بنگریم کسی حق اعتراض ندارد چون حفظ منابع طبیعی از پایه های توسعه پایدار است  و همانطور پر کردن چاههای کشاورزی مردم کردستان برای احیای دریاچه ارومیه تحت عنوان حفظ منابع اب زیرزمینی در حالی که در خود آذربایجان چندین هزار حلقه چاه غیر مجاز وجود دارد ، به نظر حضرتعالی اینها کدام انی و کدام اتی هستند .

بهتر نیست اگر مخالف شخصی به دلیل مسندش هستیم حداقل  انصاف را در نقد رعایت کنیم و همه چیز را سیاه ندیده و یا سیاه نمایی نکنیم .

اما در مورد بند دوم نوشته شما با توجه به شناخت قبلی که از جنابعای داشتم اگر تصویرتان را بالای صفحه نمی دیدم هیچگاه باور نمیکردم این ادبیات را بکار برده اید و واقعا در شان شما دکتر عزیز نمیباشد .

اگر بپذیریم مهندس بیگلری فقط هدفشان اینست که چیزی در کارنامه شان داشته باشند و به این خاطر انگونه سخن میراند و تواضع میکند  هر چند بنده معتقدم ایشان نسبت به سایر عزیزانی که قبلا عنوان نماینده مردم را داشته اند دست پرتر و سلامت بیشتری دارند  خروجی اش به نفع بیکاران جامعه ما و در نهایت سودش به کل جامعه میرسد  واگر ما هم دغدغه بیکاری همشری هایمان را داریم ایشان را کمک وهمراهی نماییم . 

کد خبر: 15599


۵ دیدگاه

 • رامیار کامله
  رامیار کامله: 9-6-2015 . 7:12 ق.ظ :

  متاسفانه یک سری ازعزیزان این شهر با نقدهای تخریبی نه به پیشرفت شهر کمک نمی کنند بلکه انگیزه کار راهم از مسئولین می گیرند.شبیه استادنقاشی شد که نقاشی اش را در میدان شهر با جعبه آب رنگی گذاشت وگفت هرکجا که ایراد دارد علامت بزنید بعد یک روز دید که همه قسمت های نقاشی خظ خورده،پیری به او گفت همان نقاشی را بگذار واین بار بگو هرکجا که ایراد دارد اصلاح کنید فردای آن روز دید که نقاشی خط نخورده باقی مانده…..

  پاسخ دهید

  • منتقد
   منتقد: 9-6-2015 . 9:01 ق.ظ :

   جناب آقای ماجدی عزیز
   نقد حضرت عالی هرچند تا حدودی منصفانه و مودبانه است ولی:
   1- بند اول آن را به اشتباه تفسیر نموده اید و به نوعی بی ربط به موضوع مورد بحث است! مهندس بیگلری از محیط زیست به خاطر ایجاد مزاحمت برای توسعه بخش صنعت انتقاد کرده و انرا محیط ایست نامیده است در حالی که دکتر توکلی از محیط زیست حمایت کرده است. حالا صحبتهای شما در مورد این بند برای بنده قابل هضم نیست که حرف دکتر توکلی را نقد کردید یا تصدیق!
   2- بند دوم تا حدودی مورد قبول است و بنده هم معتقدم جناب دکتر بایستی با ملایمت بیشری ایشان نقد میکردند هرچند که اصل نقد مورد قبول است.
   3- اما پاراگراف آخر متن حضرت عالی به هیچ وجه قابل قبول نیست و بیشتر از آنکه منصفانه صحبت فرموده باشین جانبدارانه نوشته اید و حتی به نوعی توهین به شعور عمومی مردم است. دوست عزیز کدام کارنامه؟ کدام خروجی؟ کدام کارنامه؟ کدام سود به جامعه رسیده که ما نمیبینیم؟ شاید به شما و اطرافیان رسیده باشد و شاید هم طرحهای فضایی برای اشتغالزایی داشته اند که ما نمیبینم و در آینده خروجی اش به نفع بیکاران جامعه ما و در نهایت سودش به کل جامعه برسد!!!!
   و اما حرف آخر اینکه چه بهتر است که نقدها منصفانه بوده و طرفداریها جانبدارانه، متعصبانه و کورکورانه نباشد.

   پاسخ دهید

   • سقزی
    سقزی: 9-12-2015 . 2:17 ق.ظ :

    حیف آقای توکلی نیست که کسی مث پروفسورماجدی معلم ارشادشان باشند!!
    جناب ماجدی وعده سر خرمن تا به کی!؟

    پاسخ دهید

    • الان
     الان: 9-15-2015 . 12:35 ق.ظ :

     من که در کارنامه نماینده فعلی جز فامیل بازی و بکارگیری اقوامشان چیزی ندیده ام و این گفته ها صرفا تبلیغات زودرس انتخاباتی است

     پاسخ دهید

     • هورام
      هورام: 10-4-2015 . 11:50 ق.ظ :

      البنه فقط نماینده شهر سقز نیست تمام نماینده ها دنبال باند و باند بازی و شعار هستند …. وظایف خودشان را رها کردن چسپیدن به سفارش کردن و آوردن مدیر و مخالفت با افراد که به این به اصطلاح نماینده باج نمی دهند …

      پاسخ دهید