شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 4th سپتامبر 2015
10:52 ب.ظ

آزمون Green Card آموزش و پرورش

نویسنده ی مقاله
سعدی رستمی

حتما از اطرافیان خیلی ها را سراغ دارید که منتظر اعلام آزمون استخدامی آموزش و پرورش بودند ، از فارغ التحصیلان جویای کار تا کسانی که سالهاست بعنوان مربیان پیش دبستانی با تحمل حداقل ها مشغول به فعالیت هستند و منتظر خبرهای خوب از آموزش و پرورش بودند ، چرا که هر سال تعیین وضعیت به سال بعد و بعدتر افتاد .

حال سهم شهرستان سقز بعنوان یکی از مناطق آموزش و پرورش از این آزمون استخدامی برای برطرف نمودن کمبود نیروی این مدیریت از کل کشور چقدر است ؟ آموزش و پرورش سقز بر اساس اطلاعت موجود با کمبود نیرو به ویژه در بخش ابتدایی روبرو است و میزان ورودی ها جدید با حجم نیروهای خروجی  هیچگونه مطابقتی ندارد . حتی با وجود بکارگیری مجدد نیروهای بازنشسته ( که مجلس در حال تصویب عدم بکارگیری مجدد نیروهای بازنشسته است) باز مشکل نیرو همچنان باقی است .

بعد از نگاهی اجمالی به دفترچه‌ی آزمون استخدامی آمار زیر بدست می آید آماری که بیشتر شبیه قرعه کشی های است که برای دریافت گرین کارت انجام می شود .

سهم سقز :11 نفر ( 5 نفر خانم 6 نفر آقا) 

رشته

مرد

زن

کامپیوتر

*

1

ساخت و تولید

1

*

انیمیشن

1

*

آموزگار ابتدایی

1

1

دبیر ادبیات

1

*

دبیر شیمی

1

*

دبیر علوم اجتماعی

1

*

مراقب سلامت

*

2

آموزگار استثنایی

*

1

محدودیت های سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، کمبود بودجه سالانه آموزش و پرورش  بر هیچ کس پوشیده نیست  اما چرا وعده و وعیدهای وزیر و نمایندگان مجلس در خصوص استخدام مربیان پیش دبستانی و جذب نیروهای جدید در رشته های مختلف و ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش و سیل فارغ التحصیلانی که از دانشگاههای مختلف مدرک دریافت می کنند و به این وعده ها دل خوش کرده اند و تراکم بالای جمعیت دانش آموز در کلاسهای درس و کاهش کیفی آموزش وخیلی از مشکلات دیگر بر مسئولین پوشیده است؟

جمله‌ی ” کاش یک بار برای همیشه ” را این روزها از زبان خیلی از وزرا برای حل مشکلات وزارتخانه خویش می شنویم اما آموزش و پرورش همچنان باید با مشکلاتش باید حالا حالاها دسته و پنجه نرم کند.

کد خبر: 15627


۳ دیدگاه

 • همشهری
  همشهری: 9-7-2015 . 12:52 ب.ظ :

  واقعا گل گفتی
  یعنی واقعا آموزش و پرورش با این 11 نفر مشکل کمبود نیرو نداره دیگه؟
  البته مسلما جناب وزیر و مدیران کوشا و حتما نماینده‌ی عزیزدر تلاش هستند تا این کمبودها جبران شود!!!

  پاسخ دهید

  • جلال
   جلال: 9-7-2015 . 3:02 ب.ظ :

   الان آموزش ابتدایی با کسری نیروی بالای 150 نفر مواجه است این نحوه تخصیص جذب نیرو بر چه اساسی انجام شده ؟
   در دوره مدیریت مظفر رستمی اجرای بخشنامه ها ی کشوری بدون کار کارشناسی و توجه به شرایط منطقه‌ای از افتخارات ایشان بود ، بعنوان مثال سقز در اجرای بخشنامه شفیت صبح در استان رتبه اول را کسب کرد ، اما به چه قیمتی؟انباری ، آبدارخانه و فضاهای تاریک و غیر مناسب تبدیل به کلاس شد ،کلاسها تیغه کشی شد و تبدیل به دو کلاس شد ، تعداد نفرات کلاسها دو برابر شد ، تعداد معاونها اضافه شد. خروجی این سیستم را همه شاهد هستیم .
   در اجرای تقلیل ساعات اضافه کار :
   در جاهای که کمبود نیرو بود مشکل با اضافه کاری و با نیروی متخصص حل می شد اما حضرات نیروی غیرمرتبط و غیر متخصص در جایی مشغول به کار کردند که اصلا تخصصهای حرفه ای ان سمت را ندارد فقط بخاطر اینکه اضافه کار ایجاد نشود .

   پاسخ دهید

   • هیمن
    هیمن: 9-15-2015 . 3:27 ب.ظ :

    خوب بلدن چجوری پول دربیارن .هر چند وقت یه بار یه طرحی بیرون میدن تا جیب مردم خالی کنند. استخدام ، تعویض کارت ملی ، تعویض شناسنامه ، ….

    پاسخ دهید