شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 5th سپتامبر 2015
11:18 ب.ظ

جلسه ای برای بررسی خشونت های شهری در سقز

 افزایش خشونت های شهری یکی از آسیب های اجتماعی است که سبب بروز ناهنجاری ها و مشکلاتی در سطح شهرها می شود.

به گزارش ایرنا در راستای ریشه یابی وقوع جرم های ناشی از خشونت در شهرها و پیشگیری از آن شامگاه سه شنبه کارگروه اجتماعی شهرستان سقز با محوریت کاهش این آسیب ها در فرمانداری تشکیل جلسه داد.

** باید اقدامات پیشگیرانه در راستای کاهش جرم افزایش یابد

استاد دانشگاه و مشاور فرهنگی فرماندار سقز در این جلسه با بیان اینکه باید اقدامات پیشگیرانه در راستای کاهش جرم افزایش یابد گفت: ضرورت توجه به پیشگیری از وقوع جرم در جهان، اصلی پذیرفته شده و در اولویت امور برای این موارد قرار دارد.

دکتر احمد امینی با بیان اینکه باید قبل از وقوع جرم به فکر پیشگیری از آن بود افزود: افزایش مراقبت از جوانان توسط والدین، برآورده کردن خواسته های مطلوب و منطقی آنان در حد امکان و پرهیز از برخورد تند در مرحله اول باید مد نظر باشد.

وی تایید و تشویق خشونت، نابسامانی در خانواده ها، تفاوت های فرهنگی بین افراد جامعه، ضعف نظام آموزشی و تربیتی، ناکامی و سرخوردگی جوانان و نوجوانان، احساس بی عدالتی در جامعه و تضاد منافع گروهی ، بحران هویت و برچسب زدن را از علت های اصلی افزایش ناهنجاری های اجتماعی برشمرد. 

** بی تفاوتی والدین نسبت به سبک زندگی کودکان از علل ناهنجاری ها در سقز است

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با بیان اینکه وجود تفاوت های فرهنگی، مهاجر پذیری، بی تفاوتی والدین نسبت به کودکان و سبک زندگی آنان و دور شدن از سبک زندگی اسلامی از آفت های بزرگ جامعه است اظهار کرد: این موضوع ها از مواردی است که باعث وقوع تعدادی از ناهنجاری ها در سقز شده است.

وی از اعضای کارگروه خواست تا در جهت افزایش فعالیت های فرهنگی و فرهنگ سازی تمهیدات لازم برای کاهش آسیب ها تلاش کنند.

سرهنگ سلمان حیدری جانشین فرماندهی انتظامی سقز هم اعلام کرد:به دلیل اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرم نزاع خیابانی 13 درصد در سقز کاهش یافته است.

فرزاد خاکی سرپرست اداره ورزش و جوانان سقز هم حوزه ورزش را عرصه و فرصت مهمی برای اقدامات پیشگیرانه در بحث وقوع جرم توصیف کرد.

کد خبر: 15637


یک دیدگاه