شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 8th سپتامبر 2015
8:38 ق.ظ

جشنواره کلید خورد

پس از کش و قوسهای متداول و نبود بودجه کافی برای برگزاری طبق عادت معهود با رایزنی و این در آن در زدن بلاخره تئاتر کوردی در سقز برگزار شد.هر چند که دست اندر کاران و افرادی که مسئول برگزاری هستند تجربه ی یازده دوره را در کارنامه دارند اما تاخیر در برگزاری اجراها گویا حل شدنی نیست.

استارت دوازدهمین دوره با اجرای ” بی تو باشتر” از مهاباد و به کارگردانی قطب الدین صادقی بود که در بخش ویژه ی جشنواره روی سن رفت.تئاتری که قرار بود ساعت 21 یکشنبه اجرا شود اما با تاخیری طولانی و خسته کننده برای مخاطب و عوامل اجرایی این کار رکورد تاخیرهای معهود را شکست بطوری که داد قطب الدین صادقی آسمان را درنوردید و با دلخوری سقز را بدرود گفت!

روز برگزاری جشنواره نیز اجراها با تاخیر همراه بود اما مردم و مخاطبان دوستدار تئاتر پشت در سالن به انتظار اجراها می نشستند. در روز اول “انفال” از بانه در بخش مسابقه به کارگردانی مشترک سامان مهران و فرزاد حسن میرزایی – “عیشا ” کاری از بچه های سنندج بود به نویسندگی طریفه کریمیان از سقز و به کارگردانی فریدون حامدی سقزی در بخش مسابقه – “خاله وانیا” در بخش ویژه به کارگردانی کامران رئوف از سلیمانیه و “له کوتره شاد” از بوکان در بخش مسابقه به کارگردانی کیانوش فتاحی، 4 اجرای روز اول جشنواره بود. همچنین پس از هر اجرا بلافاصله جلسه نقد و بررسی با حضور عوامل تهیه ی تئاتر در سالن کتابخانه برگزار گردید.بولتن جشنواره نیز در روز اول بین مراجعه کنندگان و حاضرین در جشنواره توزیع شد. شاید متفاوت ترین رخ داد در دوازدهمین دوره جشنواره، برپایی نمایشگاه کتاب و دایر کردن کافی شاپ در نگارخانه سابق باشد تا مهمانان و حضار راحت تر بتوانند بی نظمی های معمول را تحمل نمایند.

 

کد خبر: 15655