شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 9th سپتامبر 2015
7:41 ب.ظ

نابغه کشتی سقز بر سکوی سوم جهان ایستاد

یوسف قادریان کشتی گیر سقزی که تیم ملی کشتی فرنگی ایران را در مسابقات قهرمانی جهان در لاس و گاس آمریکا همراهی می کرد موفق به کسب مدال برنز این مسابقات شد تا بخشی از ناکامی کاروان کشتی ایران را به تنهایی جبران کند.

به گزارش شارنیوز  او پس از استراحت در دور نخست، مقابل اسچیف از کشور ساموآ با نتیجه 11 بر صفر به برتری دست یافت.، وی در دور سوم برابر جین هیوک کیم از کره جنوبی در تایم اول با نتیجه 8 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قادریان در این دیدار در حالی که تا 30 ثانیه پایانی 3 بر صفر پیش بود داوران بی جهت یک اخطار به نماینده ایران و یک امتیاز به حریف بلاروس دادند و قادریان را در خاک نشاندند تا  وی با نتیجه 3 بر 3 بازنده و راهی دیدار رده بندی شود. قادریان در دیدار رده بندی با نتیجه 2 بر صفر از سد آسخات دلمحمداف از قزاقستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

yosef

وی پیش از این مدال طلای آسیایی در قطر، مدال نقره جوانان جهان در صوفیه بلغارستان، مدال برنز جام وهبی امره ترکیه، مدال نقره جایزه بزرگ مجارستان، مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا قزاقستان را هم به دست آورده است.

یوسف قادریان، جوانترین کشتی‌گیر تیم ‌ملی فرنگی که اکنون ساکن کرج است، پس از کسب مدال برنز جهان در وزن 80 کیلوگرم در گفت‌و‌گو با خبرنگار اعزامی ایسنا به لاس وگاس، اظها‌ر کرد: در مسابقه رده بندی، کشتی سنگینی داشتم و تمام توانم را برای شکست دادن این رقیب و رسیدن به این مدال گذاشتم. البته انتظار بیشتری از خودم داشتم و راحت می‌توانستم در اولین حضور در مسابقات جهانی فینالیست شوم، اما به‌ هر‌ حال قسمتم این بود و به مدال برنز رسیدم.

وی در مورد کشتی رده بندی‌اش گفت: مسابقه سختی بود و داوری هم بر علیه ما بود ، ولی خدا کمک کرد و توانستم پیروز شوم.

ملی‌پوش وزن 80 کیلوگرم به شکستش در مسابقه نیمه نهایی مقابل حریف بلاروس در ثانیه های آخر اشاره کرد و گفت: می خواستند من را بازنده کنند. پنج دقیقه روی حریفم رفتم و پا عقب نگذاشتم، اما فقط می خواستند که اخطار دهند و مرا بازنده کنند. البته این حرف‌ها شاید همه‌اش بهانه باشد، چون بهتر از این می‌توانستم نتیجه‌ بگیرم.

قادریان در مورد برنامه‌هایش برای حضور در المپیک گفت: وزن 80 کیلوگرم المپیکی نیست و برای سال بعد به یک وزن بالاتر می روم.

کد خبر: 15675