شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 11th سپتامبر 2015
9:33 ق.ظ
نماینده سقز از آخر اول شد

نتایج جشنواره دوازدهم اعلام شد

دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی که از روز 15 شهریور ماه با حضور 10 نمایش در بخش مسابقه و 2 نمایش در بخش ویژه در سقز آغاز به کار کرده بود در آیینی با حضور استاندار به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، در مراسم اختتامیه این جشنواره که روز پنج شنبه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز برگزار شد، جایزه بازیگری سوم مرد به صورت مشترک شامل سه میلیون ریال و لوح تقدیر به سجاد محمدی بازیگر ‘چریکه ی واران’ از کرمانشاه و آزاد مرادی بازیگر نمایش ‘عیشا’ از سنندج تعلق گرفت.

جایزه دوم بازیگری مرد هم به صورت مشترک به کیانوش فتاحی برای نمایش ‘له گوتره شاد’ از بوکان و علی شعایی برای بازی در نمایش ‘خاوه ئه رای زه مین’ از ایلام رسید.

بازیگری اول مرد نیز به صورت مشترک شامل لوح و تندیس و جایزه پنج میلیون ریالی به مازیار قبادی بازیگر نمایش ‘بالنده کانی گه رمیان’ از سنندج و هواس پلوک بازیگر نمایش ‘چریکه ی واران’ از کرمانشاه رسید.

هیات داوران متشکل از خسرو سینا، خسرو شهراز و رکن الدین گوین، جایزه نفرات برتر بخش بازیگری زن دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی را نیز به شرح زیر اعلام کردند: رتبه سوم به صورت مشترک به ساریه امینی بازیگران نمایش ‘برینی هه زار ئاواز’ و فروغ امجدی از سقز، جایزه دوم به صورت مشترک به نگار عثمان برای بازی در کار ‘انفال’ از بانه و سارینا ترقی برای بازی در کار ‘بالنده کانی گه رمیان’ از سنندج و جایزه اول به صورت مشترک شامل دیپلم افتخار، تندیس و پنج میلیون ریال به شعله عزیزی بازیگر ‘عیشا’ از سنندج و طیبه صید احمدی برای بازی در نمایش ‘خاوه ئه رای زه مین’ رسید.

در بخش کارگردانی نیز، لوح و 2 میلیون ریال جایزه به فریدون حامدی کارگردان نمایش عیشا از سنندج، جایزه دوم به نیلوفرقلعه ساخانی برای کارگردانی ‘چریکه ی واران’ از کرمانشاه و جایزه سوم شامل لوح و دیپلم افتخار و پنج میلیون ریال جایزه به حسن ترقی کارگردن نمایش ‘بالنده کانی گه رمیان’ رسید.

در قسمت نمایش نامه نویسی هم رتبه سوم شامل لوح و جایزه 2 میلیون ریالی به تریفه کریمیان نویسنده نماینده ‘عیشا ‘، جایزه دوم به هواس پلوک نویسنده نمایش ‘چریکه ی واران’ از کرمانشاه و جایزه اول شامل دیپلم افتخار، تندیس و جایزه پنج میلیون ریالی به صابر نیکبخت نویسنده نمایش ‘بالنده کانی گه رمیان’ رسید.

در بخش های دگیر از جمله طراح نور، سامان ارمی برای طراحی نور نمایش ‘برینی هه زار ئاواز’ از سقز لوح تقدیر و جایزه نقدی سه میلیون ریالی، در بخش طراحی لباس هم لوح تقدیر و جایزه نقدی سه میلیون ریالی به عصمت شعبانی برای کار ‘ده نگی اییر’ از شیروان تعلق گرفت.

در بخش موسیقی نیز علاالدین نباتی برای موسیقی نمایش ‘برینی هه زار ئاواز’ از سقز جایزه چهار میلیون ریالی و لوح سپاس دریافت کرد و در طراحی صحنه نیز، جایزه دوم به محمد امین کهنه پوشی طراح صحنه نمایش ‘ورچ’ از مریوان و جایزه اول این بخش شامل دیپلم افتخار و چهار میلیون ریال جایزه به کاظم صفرپور طراح صحنه نمایش ‘ده نگی اییر’ از شیروان رسید.

در این جشنواره به شیروان امیر، اصغر اصغرپور و آناهیتا اصغر پور سه بازیگر خردسال نمایش ‘ده نگی اییر’ جایزه یک میلیون ریالی و لوح سپاس رسید.

هیات داوران نمایش ‘بالنده کانی گه رمیان’ و ‘خاوه ئه رای زه مین’ را برای شرکت در جشنواره فجر معرفی کردند.

در مراسم اختتامیه ، علاوه بر استاندار کردستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر مخابرات کردستان، فرماندار سقز، امام جمعه این شهر، رئیس و اعضای شورای شهر، جمعی از مسوولان و هنرمندان شرکت کننده حضور داشتند.

کد خبر: 15702