شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۳۱/۰۲/۱۴۰۱
جمعه، 11th سپتامبر 2015
9:40 ق.ظ
طنز

شار نیوز شما نه ساله شد!‎

باور بفرمایید سرعت گذر ایام به حدی رسیده که انگار روی دور تند گذاشته باشندش. امروز نُه بار از 20 شهریور 1385 می گذرد یعنی به روایتی شارنیوز شما نُه و به روایتی نیز ده ساله می شود! اصلا خودمان هم نمی دانیم نُه (یا ده) سال از کجا امد و به کجا شد . اگر نماینده ای چیزی بودیم یک بلندگو می دادیم دست چار الف بچه که دور شهر بگردند و  توی بوق نمایند:” بییششش ازز یکک دهه خدمت صادقانه و بی جیره و مواجب…”

   خدمت آن دسته از عزیزان که تازه به جمع ما اضافه شده اند و احتمالا سوالاتی پزشکی در مورد نحوه ی پیدایش این سایت دارند عرض کنیم روایات مختلفی در این باره وجود دارد که  به دلیل عدم وجود حافظه ی درست و درمان هیچ کدام قابل تایید نمی باشد. اما آنچه قابل تایید است  این که تا لحظه ی نگارش این متن دو هزار و سی صد و شصت و پنج نفر خودشان را موسس شارنیوز و صاحاب ما معرفی گرده اند به طوری که در مقاطعی از زمان دچار بحران هویت شده ایم  و مرتب از خودمان می پرسیدیم بالاخره صاحاب ما چه کسی است تا جایی که  یک بار هم بر آن بوده ایم کار و زندگی خودمان را ول کرده و مانند هاج زنبور عسل دنبال مامان واقعیمان بگردیم.   

در این مدت هزارتا فرماندار وشهردار و نماینده و رییس آمدند و رفتند، صد و بیست و سه نفر رد صلاحید شدند و یک نفر آمده و کلا نمی خواهد برود . یک مقام والا در ملا عام هرچه از آن دهان مبارکشان بیرون آمد به ما گفتند. عده ای آمدند دفترمان را ریختند توی کوچه ، و ما مدتی توی کوچه مستقر بودیم تا این که بسیار دست و پاگیر شده بودیم و از سطح کوچه هم گردآوری شدیم و الان به صورت مجازی اداره می شویم.  تا دلتان بخواهد شکایت علیه ما تنظیم گشت  و ما همیشه  بسیار خوشحال و مسرور بوده ایم که برای عده ی متنابعی از عزیزان( به صورت مستقیم و غیر مستقیم) اشتغال ایجاد کرده ایم. جا دارد از آن دکتر عزیز هم که چارتا صندلی اش  را از ما پس گرفت و ما را با آن موکت توسی تنها گذاشت تشکر نماییم!

     برخی اوقات اتفاقات محیر العقولی می افتاد. یعنی اگر ما به شما بگوییم یک فعال حوزه ی هنر یکی از ستون نویس ها را تهدید فیزیکی نموده باشد شما فکر می کنید ما این چیزها را از خودمان در آورده ایم و مثلا می گویید مگر می شود آدم هنری باشد و تهدید فیزیکی کند! آدم هنری فوقش تهدید شیمیایی می کند.  یا اگر ما به شما عرض کنیم دوربین شارنیوز را دیربون نارشیوز کردند شما فکر می کنید ما مشاعیر خود را از دست داده ایم و داریم از خودمان دری وری می بافیم.

    همه ی این ها در حالی بوده که همیشه انگ سیاه نمایی بر آن آرم شامخ چارشاخ شارنیوز درخشیده است! یعنی اگر ما یک سطل رنگ نارنجی را در معیت دو بشکه رنگ قرمز و یک خمره زرد روی کت و کول سایت ریخته و دورتا دور آن را آذین بندی کنیم و دو تا فشفشه هم بیاندازیم وسط ، بازهم  یکی به ما زنگ می زند و می فرماید شارنیوز بازم که سیاه نمایی کردیته کوره!

   خلاصه  در این دهه فعالیت بی جیره و مواجب اتفاقات عجیب و غریبی افتادو از بس گرم و سرد و گرم روزگار چشیده ایم که به قول شاعر درست است که قلب ما قلب پرنده اما پوستمان از پوست شیر. از در بیرونمان می کردند از پنجره می آمدیم تو، توی سرمان می زنند گله گله خلاقیت می زد بیرون، تهدید بیشتر می شد انگیزه مان بیشتر، اما کج دار و مریض ماندیم و فعالیت نمودیم. 

به هر روی به این وسیله از تمام کسانی که در این مدت به صورت تمام و پاره وقت حامی، منتقد، شاکی،مرتجع، راضی، مخالف، رییس، بز… ببخشید بزرگ، موسس و صاحب شارنیوز بودند تشکر می نماییم چرا که در غیاب هر کدام آنها شارنیوز لطفی نداشت و به سردبیر عزیزمان هم تولد آن موجود شکموی نازنین که روزی صد تا مای بیبی را در معیت دو قوطی شیر به درک واصل می نماید تبریک عرض می نماییم، دامت تناولهی!

کد خبر: 15706


۲۱ دیدگاه

 • k1
  k1: 9-11-2015 . 11:09 ق.ظ :

  شارنیوز هر کی صاحبش باشه یا به هر طریقی فایننس بشه واقعا برای شهر و شهرواندان سقز بسیار مفید بوده و از اعتبار بالایی برخورداره.
  از شارنیوز دو خواسته دارم:
  1-اخبار رو در لحظه ی وقوع خبر پوشش بده
  2-بیشتر بی طرف باشه

  پاسخ دهید

  • حسه‌ین محه‌ممه‌دی
   حسه‌ین محه‌ممه‌دی: 9-11-2015 . 1:34 ب.ظ :

   یا ڕه‌ببی ماندوو نه‌بن. جا ئه‌گه‌ر ئێوه‌ش نه‌بووایه‌تن ئیدی سه‌قز ده‌بووه شاری خامۆشان

   پاسخ دهید

   • ابوبکر
    ابوبکر: 9-11-2015 . 1:37 ب.ظ :

    چه خوب! سردبيرتان صاحب بچه شد …..آن هم دختر

    پاسخ دهید

    • Azad Fallahi
     Azad Fallahi: 9-11-2015 . 6:19 ب.ظ :

     سلام و خداقوت اساسی خدمت شما دست اندرکاران عزیز و زحمت کش شارنیوز

     پاسخ دهید

     • که ژوان
      که ژوان: 9-11-2015 . 9:13 ب.ظ :

      با سلام
      ارزوی موفقیت برای همه عوامل شارنیوز دارم
      (طنز)بالاخره بعد از این همه توضیحات پزشکی نفرمودید پیدایش بصورت خارج از رحم بوده یا نه.قطع یقین اگه داخل نباشه خارجه دیگه.

      پاسخ دهید

      • ارسلان
       ارسلان: 9-11-2015 . 10:05 ب.ظ :

       تبریک میگم …
       اولین آشنایی من با این سایت در دوران سربازی تو مریوان بود . آبان هشتادو پنج.. هفته ای یک بار مرخصی می گرفتم می رفتم کافی نت تا از شارنیوز اخبار سقز رو بگیرم
       فیلترینگ این سایت در این چند سال اخیر بزرگترین ضد حال در این سالها واسه من بود

       پاسخ دهید

       • k1_kama
        k1_kama: 9-11-2015 . 11:08 ب.ظ :

        عالی عالی عالی…

        پاسخ دهید

        • سامان
         سامان: 9-12-2015 . 12:20 ق.ظ :

         موفق باشید

         پاسخ دهید

         • مامه خه مه
          مامه خه مه: 9-12-2015 . 2:01 ق.ظ :

          سلام
          تبریک عرض میکنم

          پاسخ دهید

          • هورام
           هورام: 9-12-2015 . 7:22 ق.ظ :

           سلام به دوستان شارنیوز
           من یه سقزی دور از سقزم و تمام اخبار خوب و بد سقز رو به صورت روزانه از شارنیوز باخبر میشم … به حمد خدا تا این تاریخ نسبت به سایر خبرگزاریها هم بی طرفیش تا حدی رعایت شده هم صداقتش … فقط یک درخواست دارم اینکه درسته اکثر نویسنده مقاله های شما استاد دانشگاه هستن و صاحب نظر … اما نویسندگی فن و استفاده از آرایه های ادبی در جای خودش هنر است لطفا در صورت امکان بیشتر کار کنن

           پاسخ دهید

           • sirwan
            sirwan: 9-12-2015 . 10:18 ق.ظ :

            ماندونه بونتان لی اکه م به راسی زور ماندونه ناسانه کارتان کردوه هه میشه خه می گه وره مروف گه وره ده کات بویه هه ول بده ن خه مه کانتان گه وره بن و خه م له شته بچکوله کان مه خون
            ایشالله سردبیری به ریز هه م له شارنیوز و هه م له بانک سه رکه وتو بیت

            پاسخ دهید

            • سلمان صارمی
             سلمان صارمی: 9-12-2015 . 11:07 ق.ظ :

             با عرض سلام
             محترمانه عرض کنم خدمت شما که شارنیوز بنظر بنده در اکثر موارد عقده ای و خارج از ضوابط و چارچوب خبری عمل نموده و با انتشار مطالب فوق نیز بدنبال کسب اعتبار و به نوعی موجه نشان دادن خود از سر استیصال می باشد.

             پاسخ دهید

             • میدیا: 9-12-2015 . 12:45 ب.ظ :

              با سلام و خسته نباشید…
              شارنیوز یکی از سایت هایی است که من به اینرتنت وصل میشوم حتما باید چک کنم
              فقط یک مورد آن هم این است که بسیاری از خبرها رو که تا حدودی مهم هستن نمیگذارید و در مورد خبرها یه کم اپدیت تر باشید(به قول معروف در لحظه ی وقوع و ثانیه ای)
              بسیار سپاس گذارم
              موفق تر باشید…

              پاسخ دهید

              • احمد محمدی
               احمد محمدی: 9-12-2015 . 2:14 ب.ظ :

               ریز و پی زانین بو شار نیوزی خوشه ویست ، هیوادارم هه ر سه ربه رز و سه رکه وتوو بن . . پیویستی بوونی شارنیوز روژ له دوای روژ زیاتر هه ست ده کری . . بی گومان کاریکی ئاوا ئه رکیکی زیاده له راده ی هه یه بو به ریوه به رانی و هیوام وایه شار نیوز هه ر بمینی . . به لام ره خنیکی بچووکم هه یه : بریا شارنیوز به شیوازی روژانه و بگره سه عات له له گه ل سه عات نوی بکرایه تو و له دانانی نووسراوه و کامینته کانا زووتر بجوولاییتو و ئه و نووسراوانه و ئه و مه قالانه که بویانی ده نیرن زووتر بلاویان بکرداییتو . . . زور سپاس .

               پاسخ دهید

               • محمد رضائی
                محمد رضائی: 9-12-2015 . 5:07 ب.ظ :

                مبارکه
                انشاالله 200 ساله بشین.
                واقعا کار بدون چشم داشت و بدون حمایت جانبی شما قابل تقدیره.
                امیدوارم صراحت قلم و بیطرفی ای که در کار شما مشهود است را ادامه دهید.
                به نوبه خودم از زحمات شما ممنونم.

                پاسخ دهید

                • Yas
                 Yas: 9-13-2015 . 12:46 ب.ظ :

                 سايت نسبتا خوبي داريد. فقط خواهشا از اين به بعد كمي هم روي فضاي شهري سقز و وعده هاي شهردار و شورا كه تا الان عملي نشده نظير3 پل روگذر،بلوار45 متري،محل دائمي نمايشگا ،ساخت تنديسهاي زيويه و… توجه بيشتري داشته باشيد. سايت شما خييييييلي بيشتر ميتونه به رونق و توسعه سقز کمک کنه ولي متأسفانه همش داريد روي هدف خود تمرکز ميکنيد. کمي هم به فکر سقز باشيد. تشکر

                 پاسخ دهید

                 • مختار اصغری
                  مختار اصغری: 9-13-2015 . 3:24 ب.ظ :

                  یک سایت دوست داشتنی(اگر نباشه دلمون براش تنگ میره)

                  پاسخ دهید

                  • شهروند
                   شهروند: 9-13-2015 . 4:49 ب.ظ :

                   با سلام و آرزوهای نیک برای عزیزان شار نیوز.خدا قوت

                   پاسخ دهید

                   • سعدی رستمی
                    سعدی رستمی: 9-14-2015 . 8:10 ق.ظ :

                    آنکه با دل می آید،
                    با دل می ماند،
                    و این می ارزد به تمام زندگی.

                    دلهایتان بهاری و خالی از غم باد.
                    سر دبیر گرامی از پوشاک و شیر شار نیوز غافل نشی ها، نبینیم بین بچه ها تبعیض قائل شدی

                    پاسخ دهید

                    • Omid
                     Omid: 9-14-2015 . 9:53 ق.ظ :

                     سايتتون بد نيست ولي ميتونه بهتر هم بشه. شما حداقل ميتونيد تاثير بيشتري در جذاب تر شدن و رونق شهرمون سقز داشته باشيد ،دقيقا مثل زريان بوکان که واقعا سبب توسعه و رونق بهتر بوکان شده. مثل به جاي گير دادن بيش از حد به… ، کمي هم از شهرداري و شورا انتقاد کنيد که بلوار45 متري، انتقال ترمينال به بيرون شهر،3 پل روگذر،محل دائمي نمايشگا، سرعت کم ساخت پارک جنگلي و پل دوطبقه ، و نيز ادعاهاي دروغ ساخت بزرگترين مجتمع فرهنگي غرب کشور در سقز و … . ممنون دوست عزيز

                     پاسخ دهید

                     • سعیداحمدی
                      سعیداحمدی: 9-16-2015 . 12:34 ق.ظ :

                      تبریک سالگردبا آرزوی توسعه و ترقی وپوشش هر چه بیشتر

                      پاسخ دهید