شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 11th سپتامبر 2015
9:41 ب.ظ

کتاب ‘تئاتر کُردی، بودن یا شدن’ اثر منقد حوزه نمایش سقز منتشر شد

کتاب ‘تئاتر کُردی، بودن یا شدن’ اثر صلاح محمدی هنرمند و منقد سقزی حوزه نمایش، منتشر شد و در دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این کتاب که حاوی بررسی 11 دوره جشنواره تئاتر کُردی سقز است نویسنده تعدادی از اتفاقات این رویداد فرهنگی هنری را در قالب متن و گفتار روایت کرده است.

عکس و پوستر، طرح توجیهی برگزاری جشنواره، بایدها و پیامدهای اولین دوره، نگاهی گذار به نمایش های اجرایی شده در برخی از دوره ها از جمله بخش و عناوینی است که نویسنده به آنها پرداخته است.

نویسنده در مقدمه کتاب آورده است: آنچه در این مجموعه آمده، نگاه شخصی من به تئاتر کردی است که خالی از سلائق و اشتباهات نیز نیست؛ هر چند به نوشته هایم باور دارم و آن را بخشی از علائق و تفکرات حاکم بر هنرمندان تئاتر کُردی به طور عام و تئاتر سقز به طور خاص می دانم.

این کتاب 152 صفحه ای توسط ‘نشر افراز’ یکی از انتشارات تخصصی هنر تئاتر به قمیت 11 هزار و 500 تومان و با تخفیف 20 درصد در جشنواره تئاتر کردی ارائه می شود.

دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی از روز 15 شهریور ماه در شهر سقز آغاز شده است و روز 19 این ماه به کار خود پایان خواهد داد. سقز در 190 کیلومتری شمال غربی مرکز استان سنندج واقع شده است.

کد خبر: 15729