شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 11th سپتامبر 2015
9:44 ب.ظ

گزارشی مختصر از اختتامیه جشواره دوازدهم

استاندار کردستان گفت: مزین شدن استان کردستان به عنوان یک استان فرهنگی و هنری از سوی رهبر معظم انقلاب بیان یک واقعیت فراموش شده بود که سال ها مغفول و مورد بی توجهی واقع شده بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز پنج شنبه در مراسم پایانی دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی که در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد افزود: این بیان از سوی معظم له یک شعار سیاسی نبود بلکه ایشان بر اساس غنای فرهنگی وهنری این عنوان را انتخاب فرمودند.

وی ادامه داد: کردستان دارای فرهنگ غنی است که باید از ظرفیت و توانمندی آن برای تولید فرهنگی بیشتر تلاش کرد و گام های اساسی برای آن برداشت.

فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با بیان اینکه توسعه فرهنگی زیربنای همه توسعه ها است بیان کرد: برگزاری جشنواره های فرهنگی به سایر توسعه ها کمک خواهد کرد.

علی اکبر ورمقانی از حمایت های استاندار، شورا و شهرداری سقز، هنرمندان، بازاریان و بخش خصوصی برای همراهی در برگزاری این رویداد و استقبال بی نظیر مردم برای تماشای نمایش این جشنواره تشکر کرد.

حجت الاسلام رحیم جعفری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز با تقدیر از حامیان جشنواره، اظهار کرد: هنر نمایش، هنری مردمی است که به دلیل ارتباط نزدیک با مردم، جایگاه والایی دارد که باید وجه مردمی آن حفظ شود.

باقی رحمانپور رئیس شورای اسلامی سقز هم با اشاره به برنامه های شهرداری و شورا در راستای توسعه فرهنگی عنوان کرد: سالن مجتمع فرهنگی بزرگ شهر در حال ساخت است که مکان خوبی برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری خواهد بود.

در این جشنواره از ادارات و اشخاصی که جشنواره را حمایت کردند با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد. دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی که از روز 15 شهریور ماه با حضور 12 نمایش در سقز آغاز به کار کرد، امروز با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد. سقز در 190 کیلومتری شمال غربی مرکز استان سنندج واقع شده است

کد خبر: 15732