شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 11th سپتامبر 2015
9:45 ب.ظ

کمک یک میلیارد و 700میلیون ریالی کمیته امداد به خسارت دیدگان سیل سقز

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با بیان اینکه در جریان سیل تابستانه سقز 339 خانواده تحت پوشش این نهاد دچار خسارت شدند، گفت: یک میلیارد و 700 میلیون ریال به این خانواده ها کمک بلاعوض شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ، قنبر موسی نژاد روز چهارشنبه در جمع تعدادی از مددجویان و مسوولان سقز در سالن شهید بهشتی این شهرستان افزود: این نهاد با برکت همواره یار و یاور محرومان بوده است.

وی با اشاره به اقدامات این نهاد اضافه کرد: سال گذشته در استان کردستان، 15 هزار خانوار تحت پوشش به خودکفایی رسیدند .

ماموستا عبدالرحمن حسین زاده امام جمعه سقز هم با بیان اینکه این نهاد ارزشمند یادگار حضرت امام است اقدامات آنرا مبارک توصیف کرد.

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم از اقدامات این نهاد برای به خودکفایی رساندن، کمک به آسیب دیدگان سیل اخیر و اشتغال زایی تحت پوشش های این نهاد تشکر کرد.

فاروق محمودی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سقز هم با بیان اینکه بیش از 14 هزار نفر از مردم شهرستان تحت پوشش این نهاد هستند از حمایت های مردم نوع دوست سقز برای همکاری این نهاد در راستای دستگیری محرومان تقدیر کرد.

در ادامه یک دوره آموزشی برای خانواده های کمیته امداد در رابطه با چگونگی مواجهه با حوادث احتمالی از جمله سیل و زلزله برگزار شد. سقز در 190 کیلومتری شمال غربی مرکز استان سنندج واقع شده است.

کد خبر: 15734