شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 11th سپتامبر 2015
9:50 ب.ظ
در رده جوانان

تیم سقز قهرمان مسابقات کشتی فرنگی استان کردستان شد

تیم کشتی فرنگی جوانان سقز قهرمان مسابقات انتخابی استان کردستان شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، محمد چمن‌گلی بعد از ظهر امروز در اختتامیه این دوره مسابقات، اظهار داشت: مسابقات قهرمانی انتخابی استان کردستان در رده جوانان از دیروز در سقز آغاز شده است که اکنون با برتری تیم سقز به پایان رسید.

وی در ادامه اظهار داشت: تیم‌های سنندج و دهگلان هم به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم این دوره از مسابقات قرار گرفتند.

چمن‌گلی افزود: در این مسابقات که به صورت دوره‌ای برگزار شد، 41 کشتی گیر جوان در قالب  6 تیم از شهرستان‌های سنندج، بیجار، دهگلان، بانه و دو تیم “الف” و “ب” از سقز حضور داشتند.

رئیس هیئت کشتی شهرستان سقز ادامه داد: در وزن 50 کیلوگرم 7 کشتی‌گیر، در وزن 55 کیلو 3 نفر، در وزن 60 کیلوگرم 5 نفر، در وزن 66 کیلو 9 نفر، در وزن 74 کیلو 5 نفر، در وزن 84 کیلو 6 نفر، در وزن 96 کیلو 4 نفر و در وزن 120 کیلوگرم نیز 2 نفر از 5 شهرستان یاد شده شرکت داشتند.

وی گفت: در انفرادی و در وزن 50 کیلوگرم سبحان علی محمدی از سنندج، در وزن 55 کیلوگرم مهرداد اشکیل از سقز، در وزن 60 کیلوگرم کیا سلیمی از سقز، در وزن 66  کیلوگرم آرمان سلیمی از سقز، در وزن 84 کیلوگرم کاوان مرادی از از سنندج، در وزن 96 کیلوگرم آرمان طهماسبی از سنندج و در وزن 120 کیلوگرم نیز عرفان حسن‌نژاد از سقز به مقام نخست این مسابقات دست یافتند.

رئیس هیئت کشتی استان کردستان هم با بیان اینکه استان کردستان دارای کشتی‌گیران خوب است، گفت: یکی از اهداف برگزاری این مسابقات شناخت استعدادهای بالقوه جوانان خوب استان کردستان است.

اشرف هدایت‌نژاد افزود: نفرات برتر این مسابقات در قالب تیم استان کردستان به مسابقات قهرمان کشوری که ماه آینده در اسلام آباد غرب برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: ما برنامه‌ریزی‌های خوبی کرده‌ایم که در مسابقات قهرمان کشوری حداقل تا 4 وزن قهرمان داشته باشیم و در مسابقات یاد شده خوب ظاهر شده و برای استان کردستان افتخارآفرینی کنیم.

گفتنی است؛ این مسابقات به مدت 2 روز در سالن ریاست جمهوری شهرک دانشگاه شهرستان سقز برگزار و با استقبال بسیار خوب تماشاچیان در این مدت 2 روز روبرو شد.

کد خبر: 15737