شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 13th سپتامبر 2015
11:42 ب.ظ

برپایی نمایشگاهی برای کمک به کودکان سرطانی

یک هنرمند سقزی نمایشگاهی از آثار نقاشی خود را به منظور کمک به بیماران سرطانی در نگارخانه ارشاد اسلامی سقز به نمایش درآورد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، رضا زارعی شنبه‌شب در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه، هدف از برپایی این نمایشگاه را کمک به کودکان سرطانی این شهرستان از راه فروش تابلوهایش عنوان کرد.

وی در ادامه افزود: بنده تعداد 25 تابلوی نقاشی را که با استفاده از تکنیک مداد رنگی بر روی کاغذ بافتدار انجام داده‌ام، به نمایش گذاشته‌ام.

زارعی افزود: من به کار معلمی در مدرسه کودکان استثنایی سقز مشغول به خدمت هستم و کار با بچه‌ها را بسیار مقدس می‌دانم و سعی می‌کنم در راستای توانمندسازی بچه‌ها از راه هنر توان خود را بکار گیرم.

وی افزود: این نمایشگاه حاصل تلاش مدت‌ها زحمت است و برای نخستین بار است که نمایشگاه انفرادی برپا کرده‌ام.

این هنرمند سقزی که در رشته روانشناسی کودکان استثنایی تحصیل کرده است، اظهار داشت: روحیه بچه‌ها بسیار لطیف است و بنده سعی کردم در تابلوهایم چهره‌های بچه‌ها را بیشتر به تصویر بکشم.

وی ادامه داد: به این دلیل چهره به ویژه چهره بچه‌ها را برای نقاشی‌هایم در نظر گرفته‌ام که چهره فلسفه خاصی دارد و پشت این چهره‌ها می‌توان به عمق زیبایی از خلقت رسید که هر کدام زبان گویایی دارند.

زارعی افزود: ارتقای فرهنگ و هنر از دیگر اهداف بنده از برپایی این نمایشگاه در شهر باستانی و چند هزار ساله سقز است که هر کس بنا به توانایی هنریش باید در این زمینه قدم بردارد.

این هنرمند سقزی گفت: ابعاد تابلوها مختلف است و بزرگ‌ترین آنها 50 در 70 سانتی‌متر است.

وی با تقدیر از مردم و هنرمندان برای حضور گرم در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، اظهار کرد: در این نمایشگاه 25 تابلوی نقاشی در معرض دید علاقمندان گذاشته شده است.

این نمایشگاه که شنبه شب در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سقز دایر شده است، تا پایان هفته جاری در دو شیفت زمانی صبح و عصر آماده پذیرایی از عموم هنرمندان و مردم شهرستان سقز است.

کد خبر: 15767