شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 18th سپتامبر 2015
7:32 ق.ظ

دو نمایشگاه با پیام های نوع دوستانه

دو اتفاق هنری طی هفته گذشته برگزار شد که هر کدام جدای از به نمایش گذاشتن آثار هنری، هدف انسانی دیگری را دنبال مي کنند. یکی واکنشی به مرگ معصومانه “ئالان” و دیگری کمک به کودکان سرطانی!

به گزارش شارنیوز، هنرمندان و فعالین فرهنگی سقز رویه مبارکی را در پیش گرفته اند و دیگر تنها به نمایش محصولات هنری و فرهنگی خود اکتفا نمی کنند و قصد دارند از طریق برپایی نمایشگاه های مختلف پیام های ویژه ای را هم به مخاطبان عام و خاص برسانند. برگزاری نمایشگاه نقاشی پرتره در گالری خانه فرهنگ اداره ارشاد به نفع کودکان سرطانی و همچنین برگزاری نمایشگاه پوستر و طرح های گرافیکی در دانشگاه آزاد در مورد مرگ “ئالان”، آخرین نمونه از این اتفاقات است. 

نمایشگاهی از آثار نقاشی پرتره یا چهره توسط هنرمند سقزی از تاریخ ۲۱ شهریور در نگارخانه ی ارشاد برگزار شده است.

 رضا زارعی معلم کودکان استثنایی و مدرس دانشگاه آزاد که از سال ۷۲ نقاشی را به صورت حرفه ای آغاز کرده است و در حالی که ۱۴ سال گذشته را بدون هیچ naqsaratanاثر هنری ای طی کرده، در این نمایشگاه ۲۵ اثر پرتره با تکنیک مداد رنگی روی بوم بافت دار که ماحصل کار هنری ۷ ماه اخیر این هنرمند میباشد به نمایش در آمده است.

رضا زارعی در گفتگویی با شارنیوز هدف از برگزاری این نمایشگاه را کمک به کودکان سرطانی و نیازمند دانست. وی گفت: از طریق فروش تابلوها و همچنین صندوق موسسه ی حمایت از بیماران سرطانی واقع در نمایشگاه قصد جمع آوری کمکهای خیرخواهانه را داریم.

در ادامه زارعی، ایجاد حس هم نوع دوستی و نشان دادن فرهنگی بودن شهر سقز را از دیگر اهداف خود برشمرد.

در این نمایشگاه که در روز پایانی میزبان خانه سالمندان بود، چند پرتره از اشخاصی همچون آنتونی کوئین، احمد شاملو، قاله مه‌ره و عزت الله انتظامی به چشم میخورد.

 ***

مرگ کودک اهل کوبانی واکنشی جهانی به دنبال داشت و در آثار هنرمندان بسیاری نیز نمود پیدا کرد. دانشگاه آزاد سقز طی نمایشگاهی مجموعه ای از این آثار را گردآوری و در معرض دید عموم قرار داده است. در میان این آثار طرح های گرافیکی، عکس و نقاشی وجود دارد که همگی گواه معصومیت “ئالان” و رنجی است که مردمان کشور او از افراطی گری برده اند.

در کنار بعضی از عکس ها نوشته هایی وجود دارد که به سلیقه برگزار کنندکان این نمایشگاه انتخاب شده است که قدری کلیشه ای یا توام با “جو زدگی” ارزیابی می شود.

alan

کد خبر: 15817


۳ دیدگاه