شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 22nd سپتامبر 2015
11:33 ب.ظ

روایت خانواده “گندمی” از مرگ وی

درج گزارش مربوط به مرگ جوان سقزی براثر ایست قلبی و احتمال قصور پزشکی در بیمارستان امام خمینی , واکنش خانواده متوفی را در برداشت . 

خانواده خاکی از نزدیکان متوفی , طی تماسی با شارنیوز نسبت به وقایع پیش آمده نکاتی را مطرح نمودند . اسماعیل خاکی اظهار داشت : مرحوم کاوه گندمی سه شنبه همان روزی که ازدنیا رفت برای اولین بار به اورژانس بیمارستان امام خمینی مراجعه کرد که پس از انجام معاینات و نوار قلب با توصیه پزشک کشیک اورژانس مبنی بر عدم مشکل قلبی , ترخیص شده و به وی توصیه کرده که برای اطمینان بیشتر به متخصص قلب و عروق مراجعه نماید . وی عصر همان روز به متخصص مربوطه  مراجعه کرده و ضمن پرداخت مبلغ 270000 تومان  , اکو – نوار قلب و تست ورزش توسط پزشک متخصص برای وی انجام گرفته و پزشک مربوطه نیز  ضمن توصیه به عدم کشیدن سیگار و تجویز یک نسخه دارویی  به وی توصیه نموده که 15 روز دیگر مراجعه نماید . آقای خاکی اضافه کرد : مرحوم که داماد بنده بود , شب همان روز به منزل ما آمده وبعد از صرف شام مجددا” دچار درد قفسه سینه می شود که بهمراه پسر بنده مجددا” به اورژانس بیمارستان مراجعه می کنند. که  معاینه و نوار قلب مجدد مورد توجه دکتر نصرالهی زاده قرارگرفته و به همراه بیمار توصیه می کند فورا” بیمار جهت بستری و مراقبت به  بخش سی سی یو منتقل شود . حتی ازاینکه بیمار همان مسیر کوتاه را پیاده روی نموده به شدت عصبانی می شود .

 پسر آقای خاکی  که همراه مرحوم در رجوع دوم به اورژانس بوده در اظهاراتی بیان داشت : متاسفانه تایید بروز سکته قلبی توسط پزشک آنکال مورد تایید پزشک عمومی نبود و پزشک کشیک  , تشخیص متخصص قلب و عروق مبنی بر بروز سکته قلبی را رد کرده است . وی افزود: حتی اصرارخانم احمدزاده سوپر وایزر وقت نیز مبنی بر بروز سکته قلبی و بستری در بخش سی سی یو و مراقبت ویژه از بیمار نیز نتوانست مانع از دستور پزشک عمومی شود . وی افزود : بنده این نکته را به پزشک عمومی گوشزد کردم که پدر و برادر بیمار در سن پایین براثر ایست قلبی از دنیا رفته اند اما متاسفانه پزشک عمومی مستقر در اورژانس بعداز دوساعت بستری دستور ترخیص بیمار را می دهد .

اسماعیل خاکی در اظهارات دیگری بیان داشت : داماد بنده متاسفانه ضمن دو ساعت بستری و ترخیص , 20 دقیقه بعد از مراجعت به منزل خود , دچار تشنج شده و قلبش از ضربان ایستاده است که متاسفانه عملیات احیای گروه درمانی 115 هم نتوانست وی را به زندگی برگرداند . خاکی افزود : هرچند که مرحوم در منزل دچار ایست قلبی وتنفسی شده و برگشت پذیر نبوده اما وی را سریعا” به اتاق احیای بیمارستان امام خمینی منتقل کردند که تلاش پزشکان بی نتیجه بود . گلایه خاکی از متخصص قلب و عروق مستقر در اتاق احیا بود وافزود : با اینکه خانواده مرحوم درد جانکاه فوت عزیزشان را تحمل می کردند اما پزشک متخصص از اینجانب و همسر مرحوم سوال نموده که آیا بیمار شما سابقه استفاده از مواداعتیادآور و یا مشروبات الکلی را داشته است ؟ که آقای خاکی این موضوع را کاملا” رد می کند . و آقای خاکی به این موضوع هم اشاره داشتند که مرحوم گندمی 5 سال پیش به دلیل شکستگی بازو در اثر تصادف و وجود پلاتین و درد ناشی ازآن به مدت کوتاهی ترامادول مصرف کرده و بعد از آن  بهنگام درد از داروهای آرامبخش دیگری مثل ژلوفن استفاده نموده است .

خاکی در پایان اظهار داشت : با شکایت از نیروی انتظامی و ارجاع پرونده به دادگستری قاطعانه پیگیر قصور به وجود آمده خواهیم بود .

کد خبر: 15869