شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 22nd سپتامبر 2015
11:43 ب.ظ
طنز

چرا استخر كاوه عامل اصلی انقراض نسل کروکودیل هاي سقز می باشد؟

  علاوه بر چرایی تابش خورشید و گردش زمین، سوال فوق از آن دسته از مقولاتی بوده که از زمان پیدایش بشر ذهن وی را به خود مشغول نموده و تاکنون پاسخ درست و درمانی برای آن پیدا نشده است. ما در اینجا سعی نموده ایم فرايضي چند در مورد علل نابودي اين جانوران پيدا نماييم. باشد که نوبل زیست شناسی امسال به ما تعلق پیدا کند و نصف جایزه اش را ببریم خارج خرج کنیم و نصف ديگر را به طور نمادین به تحریریه تقدیم نماییم.

  اولا علی رغم ظاهر ترسناکش، کروکدیل دارای باطن سوسولی می باشد و نسبت به آب محلول در کلر بسيار حساس. به طوری که به محض تقارب چشم های حیوان و آب مذبور، دو چشمون حيوان قرمز گشته و زبان بسته از جانب جفت خود مورد مواخزه قرار خواهد گرفت که کروکودیل مذبور تا الان کجا بوده و چه چیزی را مصرف نموده که به این حال و ضع افتاده است. چه بسا دعوای فوق بيخ پيدا كرده و منجر به تلاق توافقي و ازهم پاشیدگی بنیان خانواده ی کرکدیل گشته و وی به داریوش و سیگار پناه برده باشد و از سرطان ریه به درک واصل شده  یا از فرط خوشي دق نموده و بازهم به درک به هکذا. در ثانی چون بر خلاف پیتزا و لازانیا، در آب استخر هیچ نوع قارچ و پنیری موجود نمی باشد حیوان پس از مدت کوتاهی به علت رژیم غذایی نامناسب دچار زخم معده شده و نهایتا بر اثر خونریزی داخلی مرده باشد.

مضاف بر آن یکی از دلایل ديگر كه براي توضيح علل انقراض اين حيوان مي توان برشمرد عدم وجود هرگونه گل و لاي،جلبك و احيانا مدفوع در آب استخر بوده است به طوري كه آب مورد بحث اصلا قهوه ای نبوده و بسیار شفاف بوده است پس حیوان نمی توانسته خود را توي آب مستتر نمايد. لذا همیشه جثه ی وی  از چند کیلومتری قابل رویت بوده و طعمه هم که در آن دوران مغز خر نخورده بود که با علم به وجود آن جانور خود را به آب بزند. تا این که نهایتا حیوان از شدت علافی، دلپيچه و گرسنگی هلاک می گشت.   علاوه بر آن در آن زمان اصولا استخر طوری بود که هر از گاهی به دلیل تمیزی بيش از حد از طرف دولت جايزه به آن تعلق می گرفت و باید جهت نوسازی تعطیل مي شد که در این مدت کروکودیل مشكل مكان پيدا مي كرد و باید مي رفت در حواشی پرسه مي زد تا استخر باز شود که با توجه به سوسولی حیوان که در بالا ذكر آن رفت، چه بسا تاب تحمل گرما و سرماي منطقه را نداشته و به دليل انقباض و انبساط فراوان به يك كرو و دو ديل تقسيم شده باشد.  

البته به زعم ما مهم ترین دلیل نابودی کرکدیلهاي سقز لطیف شدن پوست حیوان به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی آب استخر بوده است. چرا که پس از مدتي شنا در آب استخر پوست حیوان بسیار نرم گشته و به طرز قابل توجهي خشونت حیوان پایین می آمد. پس حیوانات کوچکتر وی را مارمولكشان هم حساب نکرده و تحویلش نمی گرفتند و حیوان از اين بي مهري فسرده و رنجور گشته و پس از مدتی توانايي توليد مثلش را از دست مي داد و منقرض مي گشت.لذا كروكديل هاي بيچاره به علت تميزي بيش از حد آب استخر و نبود مكان و امكانات كافي يكي يكي پر پر شدند. 

نتيجه گيري اخلاقي: پافشاري بيش از حد بر امر سلامت و  كفايت مديريت هميشه خوب نيست و مي تواند منجر به نابودي  برخي از گونه هاي جانوري گردد.

کد خبر: 15874


یک دیدگاه

  • كارگران کردستان
    كارگران کردستان: 9-25-2015 . 12:27 ق.ظ :

    اميدوارم برخي مسئولين كه به دخالتهاي بيجا و كارهاي تبليغيشون مشهورند، پا در مياني نکرده که هيچ حتي مانع رفع پلمپ تا اصلاح کامل استخر گردد. اميدوارم اقايان بيگلري،غوثي،ورمقاني و … اينقد مرد و با وجدان باشن که با سلامتي مردم سقز بازي نکنن.
    و اينکه به فکر ساخت حداقل دو استخر ديگر در سقز ( البته در حاشيه شهر) باشند.

    پاسخ دهید