شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 28th سپتامبر 2015
7:55 ب.ظ

هزینه 52 میلیارد ریالی اداره برق سقز برای توسعه شبکه

مدیر شرکت توزیع برق سقز گفت: این اداره از ابتدای سال جاری تا کنون 52 میلیارد ریال برای توسعه شیکه برق این شهرستان هزینه کرده است.

به گزارش ایرنا، سید محمد فتحی روز یکشنبه در نشست با معاونان فرماندار سقز و بخشداران سرشیو و زیویه سقز افزود: این میزان هزینه برای نگهداری، تعمیرات شبکه، روشنایی معابر، فروش انشعاب جدید، احداث خطوط جدید برای تامین برق متقاضیان و جابجایی شبکه های مورد نیاز جهت طرح های عمرانی از جمله سد چراغ ویس و کنارگذر بوده که از محل منابع داخلی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه تعداد 74 هزار و 396 مشترک در شهرستان سقز در تعرفه های خانگی، کشاورزی و صنعتی و سایر مصارف وجود دارد، اضافه کرد: حجم شبکه برق رسانی در این شهرستان افزون بر دو هزار کیلومتر است و ضریب نفوذ برق نیز 100 درصد است.

فتحی پیرامون روشنایی معابر در روستاها هم بیان کرد: در حال حاضر از 274 روستای دارای سکنه 140 روستا از روشنایی معابر مطلوب برخودارند و تا آخر سال 220 دستگاه چراغ روشنایی معابر برای 16 روستای دیگر شهرستان نصب خواهد شد.

مدیر شرکت توزیع برق شهرستان سقز درباره تک خوانی کنتور روستاها به عنوان یکی از درخواست ها در دیدار با مردم روستا نیز اظهار کرد: در 20 روستای شهرستان تکخوانی کنتور انجام شده که بر اساس اولویت بندی از لحاظ جمعیت و تخصیص اعتبار، کار تکخوانی کنتور 4 روستای دیگر نیز تا پایان سال انجام خواهد شد.

وی در ادامه از افزایش مراکز عملیات و اتفاقات برق در تمامی محورهای روستایی برای ارائه خدمات مطلوب و سریع و انجام تعمیرات با برنامه مدون خبر داد.

کد خبر: 15888