شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 29th سپتامبر 2015
5:46 ب.ظ
گزارش تصویری

“نوا” از خانه فرهنگ برخواست

دو شب مانده به عید قربان و در میان استقبال شهروندان سقزی گروه نوا به روی صحنه رفت و چنان کرد که خیل مشتاقان موسیقی کردی که به این مناسبت گردآمده بودند، با خاطره ای خوش سالن را ترک کردند.

سالن آمفی تئاتر خانه فرهنگ اداره ارشاد سقز  محل تلاقی طنین اصالت موسیقی کردی و جوانی هنرمندانی بود که قدم های اول را در وادی موسیقی برمی داشتند و به شهادت هنرمندان پیشکسوتی که در سالن بودند بسیار خوب از عهده کار برآمدند.

“هیمن آسور” سرپرست گروه نوا در مورد فعالیت های این گروه به شارنیوز گفت: ابتدا در سال 84 گروه نوا را با تعدای از هنرجویان فعال در انجمن موسیقی خانه فرهنگ تشکیل دادیم و کنسرتی را هم اجرا کردیم اما این گروه اخیر بعد از تجدید نیرو و ساختار از سال 93 مجددا تشکیل شد. وی افزود:هدف فعالیت این گروه ترویج و اشاعه موسیقی فولکلوریک کردی با سبک و تم جدید است.

وی در خصوص این کنسرت گفت: آهنگ ها که همگی از نواهای خاطره انگیز فولکلور کردی است در دوستگاه شور و اصفهان با تنظیم های جدید انتخاب شده بود که خوانندگی بخش شور را علی فدوی و بخش اصفهان را شهرام زنگی بند بر عهده داشت.

وی خبر از تداوم کنسرت ها در شهرهای دیگر خبر داد و گفت: فعالیت گروه نوا در قالب های مختلف ادامه پیدا خواهد کرد و قصد داریم کنسرت هایی در شهرهای دیگر برگزار کنیم. در ضمن در صدد ضبط چند کلیپ نیز هستیم.

اعضای گروه نوا عبارتند از: شهرام زنگی بند، علی فدوی، سامان قادری، هژیر فاطمی، نشمیل عالمی، وحید حسنی، بهنام خدری، شیرکو آزموده، دانش مردانی، مهرداد محسن زاده، فرزام غفاری، پارسا یاربختی، کیان عزیزی، هیمن آسور

navaconcert (1)

 

navaconcert (2)

 

navaconcert (3)

 

navaconcert (5)

 

navaconcert (6)

 

navaconcert (7)

کد خبر: 15949