شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۳۱/۰۲/۱۴۰۱
جمعه، 2nd اکتبر 2015
12:31 ق.ظ
وریا شاکری برترین بازیگر مرد جشنواره تئاتر خیابانی مریوان شد

درخشش سقز در مریوان

جشنواره ی بین المللی تئاتر خیابانی مریوان امروز به کار خود پایان داد در این دوره از جشنواره هنرمندان سقزی کارنامه ی خوبی از خود به جای گذاشتند و توانستند پر افتخار ترین شهر کردستان در این جشنواره باشند. همچنین دو نمایش “سونامی جوراب” و “به وقت گل نی” از سقز به جشنواره ی بین المللی فجر راه پیدا کردند.

به گزارش شارنیوز طبق اعلام هیئت داوران رتبه‌ی سومی مشترک بازیگری مرد به امین صادقی برای بازی در نمایش ” سونامی جوراب”، رتبه دوم مشترک بازیگری مرد به هاوری رضایی برای بازی در نمایش” به وقت گل نی” و رتبه‌ی برتر بازیگری مرد به وریا شاکری برای بازی در نمایش ” سونانی جوراب” رسید.

vryashakeri

وریا شاکری برنده بهترین بازیگر مرد جشنواره شد(منبع عکس : شبکه های اجتماعی)

همچنین نازیلا امینی به صورت مشترک رتبه ی دوم بازیگری برای بازی در نمایش” سونامی جوراب” را کسب نمود.

در بخش کارگردانی نیز هیوا اسدبیگی با کارگردانی نمایش ” سونامی جوراب” و امین صادقی با کارگردانی نمایش ” به وقت گل نی” به صورت مشترک رتبه ی سوم را کسب نمودند.

همچنین در حاشیه ی جشنواره، طی مراسمی از کتاب ” تئاتر کاربردی” ترجمه ی علی ظفر قهرمانی رونمایی شد و آریان رضایی دانش آموخته ی فیلمسازی نیز با چهار اجرای تئاتر شورایی در مریوان از دیگر سقزیهای حاضر در دهمین دوره ی جشنواره بودند.

کد خبر: 16004


۶ دیدگاه

 • کارگران کردستان
  کارگران کردستان: 10-2-2015 . 1:01 ق.ظ :

  اميدوارم سال بعد تئاتر كردي بين المللي سقز با نظم بهتر و ساپورت مالي بيشتر و نيز با جوايز با ارزشتر برگذار بشه. و مسولين فقط ادعا و حرف نداشته باشن و در عمل نشان بدن که دلسوز و راستگو هستن.

  پاسخ دهید

  • Samira
   Samira: 10-2-2015 . 2:19 ق.ظ :

   مسولين سقزي بايد از مريوانيها ياد بگيرن. تئاتر مريوان بسيار منظم و با ساپورت مالي خوب برگذار شد.
   ولي تئاتر سقز مايه ابروريزي سقز شده. مسولين سقز فقط حرف و ادعاي پوچ دارن و بس. تئاتر سقز در نهايت بي نظمي و فقر مالي و بودجه برگذار ميشه. تازه فرماندار،شهردار و شورا کلي ادعا ميکنن که دارن از تئاتر حمايت ميکنن. واقعا شرم اوره … اقايان ورمقاني،نعماني،بيگلري و شورا بخاطره اين همه سياه نمايي و ادعا…
   اميدوارم حذف نشه.

   پاسخ دهید

   • جمشید
    جمشید: 10-2-2015 . 10:42 ق.ظ :

    آفرین تبریک میگم اقای شاکری

    پاسخ دهید

    • قندیل
     قندیل: 10-2-2015 . 2:49 ب.ظ :

     افرين به هنرمندان بزرگ سقز.
     هرچند ابروي سقز با برگذاري افتضاح تئاتر کردي سقز رفت ( بی نظم،بی برنامه و مشکل مالي و جوايز کم ارزش و …) ولي افراد معدودي مثل اقاي شاکري کمي ابروي سقز را برگرداند.
     اميدوارم مسئولين پر ادعا و به فکر سقز باشن نه فقط در حرف.

     پاسخ دهید

     • غفور
      غفور: 10-2-2015 . 6:39 ب.ظ :

      همه به فكرخودشان هستند شهر سه هزاروپا نصد ساله به مراتب أزهر نظر كمتر از شهرهاى همجوار كه در سالهاى يكهزار دويست هفتاد وبنج روستا محسوب مى شدند امده است زمان انتخاباتها از رودخانه دريا مى سازند بعد از اينكه ،،،،،،،،،، از پل كذشت انكار نه بادى ديدند نه بارانى به فكر خودى وغير خودى هستند درنتيجه مردم هم تاحدودى مقصر هستند زود جو كير مى شويم قانون طبيعت اينست كسى كه از سورا فى نيش خورد نبايد بارديكر دستش را دران سورا غ بكذارد ز.

      پاسخ دهید

      • ابراهیم حسینی
       ابراهیم حسینی: 10-6-2015 . 11:44 ب.ظ :

       پیام دوم هم جای گلایه دارد از نویسنده وهم از شارنیوز چطور شما به نماینده دولت و ملت سخن زشت می زیند. وزن نشریه های منتشر شده از اندازه جشنواره مریوان با ارزش تریر سوال نبرد است واگر فرماندار نبود تاتر کردی برگزار نمی شد خوب قضاوت کنید.شار نیوز اعتبار خود رال زیر سوال مبرد.

       پاسخ دهید