شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 5th اکتبر 2015
12:42 ق.ظ

برخورد با متکدیان شدت می گیرد

 معاون سیاسی و انتظامی فرماندار سقز با بیان اینکه در قانون برخورد با متکدیان و ایجاد مزاحمت های خیابانی پیش بینی شده است گفت:حمایت های قضایی باعث آرامش و دلگرمی در جامعه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل رستم پور شامگاه شنبه در نشست شورای اجتماعی در فرمانداری سقز افزود: در این شهرستان، شعبات ویژه برای برخورد با افرادی که مخل نظم اجتماعی هستند دایر شده است.

وی اضافه کرد: استفاده از موسسه های خیریه برای هدایت کمک های مردم به افراد بی بضاعت در راستای کاهش تکدی گری، راه اندازی گرم خانه توسط شهرداری برای متکدیان تا زمان سامان دهی و شناسنامه دار کردن متکدیان از مواردی است که باید برای کاهش امر تکدی گری انجام داد.

او اظهار کرد: حمایت از برنامه های فرهنگی اجتماعی با اولویت آموزش و پیشگیری باید به جد در دستور کار ادارات قرار گیرد.

دکتر عابد نقیبی رئیس مرکز بزرگ اسلامی سقز هم بیان کرد: بر اساس آیات و روایت ، در دین مبین اسلام، تکدی گری امری ناپسند اعلام شده و باید مکروه بودن تکدی گری بر اساس ایات و روایات برای افرادی که این کار را پیشه خود قرار داده اند تشریح گردد تا دست از این امر ناپسند بردارند.

در ادامه این جلسه، اعضا خواستار عملیاتی شدن برخورد با متکدیان و انجام اقدامات برای فرهنگ سازی جهت عدم کمک مردم به متکدیان شدند.

کد خبر: 16045