شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 5th اکتبر 2015
10:25 ب.ظ

بیشتر واحدهای تولیدی سقز سودآور نیستند

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز گفت: بیشتر واحدهای تولیدی این شهرستان با مشکل مواجه هستند و سودآور نیستند.

به گزارش ایرنا، لطیفه نوروزی روز دوشنبه در نشست با جمعی از مسوولان واحدهای تولیدی سقز افزود: تعداد 145 پروانه تولیدی در این شهرستان برای واحدهای صنعتی صادر شده است و 80 واحد فعال آن با مشکل مواجه هستند.

وی اضافه کرد: در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی، کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری و تولید در این شهرستان فعال شده که ترسیم نقشه راه متناسب با ظرفیت ها و توانمندی های این واحدها باید تدوین شود. 

او خواستار ارتباط بیشتر صنعتگران و بازاریان با اداره صنعت، معدن و تجارت شد و بیان کرد: گسترش ارتباطات از برنامه های اصلی این سازمان است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز از دیگر برنامه های این اداره را نظارت دقیق جهت واگذاری معادن به افراد دارای طرح و برنامه مشخص، شناسایی پهنه های معدنی، تعیین تکلیف معادن واگذار شده راکد و شفاف سازی در واگذاری معادن برشمرد و اظهار کرد: سقز دارای معادن غنی و دارای توجیه اقتصادی است و با هرگونه خام فروشی معادن مخالف هستیم و باید کارخانه های فرآوری متناسب با آن راه اندازی گردد.

وی از نهایی شدن واگذاری زمین به سرمایه گذار خارجی جهت احدث کارخانه آهن اسفنجی در شهر صاحب سقز، در دست اجرا بودن معدن سیلیس و کارخانه تولید بتن سبک گازی و واگذاری معادن طلای جهت بهره برداری و فراوری به شرکت چینی ایران خبر داد.

نوروزی، فعال سازی بازارچه سیف و راه اندازی مجدد اداره گمرک را از اقدام های ضروری برای رونق اقتصادی شهرستان سقز برشمرد و اظهار امیدواری کرد این مورد انجام شود.

وی با بیان اینکه بازاریان سقز با انصاف هستند، اذعان کرد: تفاوت قیمت ها، عدم رعایت موارد بهداشتی، سد معبر و وجود واحدهای بدون پروانه از مشکلات اساسی حوزه بازار است.

کد خبر: 16056