شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 5th اکتبر 2015
10:27 ب.ظ

شاخص های توسعه روستایی سقز از نظر راه، گاز و آب ارتقا یافت

 معاون فنی و عمرانی فرماندار ویژه سقز از ارتقای شاخص های توسعه راه ، گاز و آب روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا صابر زارعی شامگاه یکشنبه در نشست معاونان فرماندار و بخشداران سقز در فرمانداری این شهر افزود: تا پایان شهریور ماه سال جاری 21 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و 9 کیلومتر راه روستای ترجان در مسیر سقز بوکان هم تحکیم بستر، روکش و آسفالت شده است.

وی اضافه کرد: در سال 93 نیز 19 کیلومتر از جاده های روستایی شهرستان سقز آسفالت شد که با این احتساب در حدود یک سال و نیم گذشته بیش از 50 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است.

او با بیان اینکه این میزان عملیات آسفالت، باعث شده 5.5 درصد میزان شاخص بهره مندی از آسفالت راه روستایی در این شهرستان ارتقا یابد اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 34 درصد از راه های روستایی شهرستان آسفالت است که امید است با توجه به آماده بودن بیش از 20 کیلومتر دیگر برای آسفالت، این رقم به میانگین استانی نزدیک تر شود.

معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز پیرامون ارتقای شاخص گازرسانی در این شهرستان هم اظهار کرد: در حال حاضر گازرسانی به 32 روستای شهرستان در دست اقدام است که با بهره برداری از آنها، تعداد روستاهای برخوردار از نعمت گاز این شهرستان به 150 روستا افزایش خواهد یافت و با توجه به روند موجود امید است تا 2 سال آینده بخش زیادی از روستاهای شهرستان از این نعمت بهره مند شوند.

زارعی در خصوص امور آب و فاضلاب روستایی نیز با بیان اینکه اکنون 161 روستا تحت پوشش این اداره قرار دارند اعلام کرد: بیش از 21 طرح آبرسانی در دستور کار اداره آبفار قرار دارد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد با توجه به دیدگاه قابل تقدیر دولت مبنی بر توسعه متوازن و همه جانبه روستایی، در آینده شاهد پیشرفت های چشم گیری در زمینه توسعه روستایی در شهرستان سقز باشیم.

شهرستان سقز دارای 274 روستاست که بیشترین روستاهای کردستان را داراست.

کد خبر: 16058