شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۱۱/۱۴۰۰
چهارشنبه، 7th اکتبر 2015
11:40 ب.ظ

پنج میلیارد ریال به توسعه زیرساخت های بازار سقز اختصاص می یابد

فرماندار ویژه سقز گفت: پنج میلیارد ریال به توسعه زیرساخت های بازار این شهرستان اختصاص خواهد یافت.

به گزارش ایرنا علی اکبر ورمقانی روز سه شنبه در نشست با اصناف و بازاریان سقز افزود: این مبلغ جهت هزینه کرد در بازار با پیشنهاد اتاق اصناف و اتحادیه ها به شهرداری داده خواهد شد.

وی خواستار مشارکت بازاریان در بازسازی قسمت تاریخی بازار سقز، ساماندهی برق بازار، انجام تبلیغات در ورودی های منتهی به شهر برای بازدید و خرید گردشگران و مسافران از بازار و ارتباط مداوم و تنگاتنگ بازاریان با شورای شهر شد.

او با عنوان اینکه کردستان و به تبع آن شهرستان سقز حادثه خیز است و امکان وقوع حوادث طبیعی وجود دارد با اشاره به وقوع سیل در تابستان امسال، خواستار بیمه کردن اجناس و مغازه ها از سوی بازاریان شد.

فرماندار سقز، مجموعه بازار و اصناف را مجموعه ای همگام، همدل و همراه توصیف کرد و از حمایت مناسب بازار از اجرای برنامه های اقتصادی دولت تشکر کرد.

وی با بیان اینکه مردم بزرگترین عاملان امنیت هستند تصریح کرد: ارتقای سطح امنیت همواره از دستور کارهای اصلی مجموعه شورای تامین شهرستان است.

فرمانده انتظامی سقز نیز در این دیدار با بیان اینکه بازار بزرگترین لایه جمعیتی است که مردم با آن در ارتباط هستند اظهار کرد: ایجاد امنیت بازار برای نیروی انتظامی بسیار با اهمیت است.

سرهنگ حمیدرضا اکبری در ادامه این دیدار به تشریح اقدامات نیروی انتظامی در شش ماهه اول سال پیرامون برخورد با مخلان امنیت اجتماعی، جمع آوری معتادان و کشف مواد مخدر سنتی و صنعتی پرداخت و تاکید کرد: معتاد یک بیمار است که باید برای بازگرداندن وی به جامعه، تلاش کرد. 

در این دیدار، جمعی از بازاریان خواستار بازگشایی دوباره بازارچه سیف، جمع آوری معتادان، همکاری دولت در جذب گردشگر، افزایش پارکینگ، ادامه برخورد با مخلان امنیت و جلوگیری از ساخت مجتمع های تجاری در یک محدوده شدند.

کد خبر: 16084