شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 9th اکتبر 2015
8:01 ب.ظ

افتخاری جدید برای “شرکت مژده”

شرکت صنعت پخش مژده یا همان هلدینگ ارزش آفرینان كردستان در دومین کنفرانس ملی کارآفرینی کشور موفق به دریافت لوح زرین كارآفرين برتر شد و مورد تقدير قرار گرفت. این شرکت تحت مدیریت محمد صدیق غلامی اکنون با تشکیل مجموعه ای متشکل از جوانان نخبه سقز و با بیش از 800 نفر پرسنل بیمه شده، به یکی از سرمایه های این شهر تبدیل شده است.

 به گزارش شارنیوز دومین کنفرانس ملی کارآفرینی ، تولید ملی و رونق اقتصادی با رویکرد نقش کارآفرینی در رونق اقتصادی و تولید ملی و حمایت از کار آفرینان برتر کشور در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما در تهران برگزار شد که علاوه بر حضور شرکت ها و مدیران کارآفرین از سراسر کشور دکتر الهام امین زاده معاونت حقوقی ریاست جمهوری، مهندس خوانساری رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی ایران، مهندس هاشمی رئیس سازمان غذا و دارو نیز در این کنفرانس حضور داشتند و به ایراد سخنرانی پرداختند.

mojdehco

(بر روی عکس کلیک کنید)

آزاد خالقی مدیر کسب وکار قند و شکر شرکت صنعت پخش مژده که به عنوان نماینده ی این شرکت به مراسم دعوت شده بود در گفتگو با شارنیوز گفت” این کنفرانس برای قدردانی از شرکت ها و کارآفرینانی بوده که در شرایط تحریم و رکود اقتصادی، که فعالیتهای اقتصادی به سختی انجام پذیر است، همچنان به فعالیت خود ادامه داده و نه تنها از میزان اشتغال زایی آنها کاسته نشده بلکه رشد هم یافته است”.

azadkh

عکس های بیشتر از این مراسم را اینجا ببینید

خالقی در ادامه افزود” مجموعه ی ما در یکی از کسب وکارها به علت حذف امکان ثبت سفارش شکر از سوی دولت، تحت فشار مضاعف قرار گرفت اما با این شرایط نه تنها کارخانه های قند را تعطیل نکردیم بلکه اقدام به تاسیس یک کارخانه ی دیگر با ظرفیت تولید بالای 100 تن قند کردیم. این نشان می دهد که “هلدینگ ارزش آفرینان کردستان” موفق شده در راستای اهداف بلندمدت خود گام های درست واصولی بردارد و این توان، نتیجه ی کار گروهی و یک نوع هوشیاری است که این مجموعه به آن دست یافته است و اعتقاد و باوری است که به هدف خود دارد”.

وی همچنین اظهار داشت” هدف ما توسعه ی رفاه اجتماعی در بخش اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه ای محروم مانند سقز است و چون به کار خود ایمان و باور داریم موانعی که در سطح ملی و بین المللی برای ما به وجود آمده نه تنها ما را خسته نکرده بلکه انگیزه ای دوچندان برای ادامه راه به ما داده است و دریافت این لوح نشان می دهد که ما موفق عمل کرده ایم”.

 مهندس محسن قریشی مدیر ارشد شرکت صنعت پخش مژده نیز در گفتگو با شارنیوز با اشاره به  سابقه و کارنامه ی این شرکت عنوان داشت” شرکت صنعت lohehmojdehپخش مژده یا همان هلدینگ ارزش آفرینان کردستان از سال 82 با مدیریت آقای صدیق غلامی و نقش مهمی که ایشان در این مجموعه ایفا کرده اند، با 8 نفر شروع به کار کرده و اکنون که سال 94 می باشد بالغ بر 800 نفر پرسنل بیمه شده در این مجموعه مشغول به کار هستند و سال به سال این میزان اشتغال زایی افزایش یافته است.” وی تصریح کرد:” هدف ما کاهش آمار بیکاری برای ایجاد رفاه اجتماعی است و خوشبختانه در این سازمان این مهم محقق شده است و بر این باور هستیم که با داشتن منابع انسانی غنی که در اختیار مناطق محروم مانند سقز است، بتوان با هدایت و مدیریت صحیح و درست آن ارزش آفرینی کنند”.

قریشی در خصوص شاخص ها و فاکتورهای لازم برای دریافت لوح کارآفرین برتر اظهار داشت” میزان اشتغال زایی و نیز میزان رضایت شاغلین در دریافت این لوح موثر بوده است. برای نمونه مجموعه ی ما در بخش صنعت قند در زمان تحریم اقتصادی نسبت به شرکت های هم پای خود بسیار موفق عمل کرده است. پس از قطع ثبت سفارش شکر خام بسیاری از کارخانه های عظیم از جمله کارخانه قند ورامین که سابقه ای بیش از 80 سال در این صنعت دارد تعطیل شد و بیش از 400 نفر از کارگران آن بیکار شدند، این رخداد بازتاب اجتماعی زیادی پیدا کرد و به تحصن کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی منتهی شد در حالی که کارخانه ی ما در این زمینه موفق عمل کرد و توانست بر ترس و استرس ناشی از عدم امنیت شغلی کارکنان مجموعه غلبه کند”.

مدیر ارشد شرکت صنعت پخش مژده در پاسخ به این سوال شارنیوز که چشم انداز سازمان را چگونه می بینید و تا چه اندازه جوانان تحصیل کرده جویای کار سقزی می توانند امیدوار به ورود به این مجموعه باشند؟ گفت” ما چشم انداز را در دو مرحله می بینیم، ابتدا ما باید بنیه اقتصادی شرکت خود را تقویت کرده و با کسب و کارهایی که در اختیار داریم ارزش آفرینی کرده و خلق سود داشته باشیم بنابراین به این نتیجه رسیده ایم که باید تجدید نظری در مدیریت سازمان داده شود و در مرحله ی بعد و برای تحول در مدیریت سازمان، رویکردمان تغییر ساختار سازمانی می باشد. در چشم انداز مجموعه، تعالی سازمان را بسیار پررنگ دیده و برای رسیدن به این تعالی به واسطه سطح دانش افراد و نیز میزان توان بهره برداری افراد از منابعی که در اختیار دارند باید آهنگ رشد سریع تغییرات به طرز صحیحی مدیریت شود تا ما را به سوی ساختاری انعطاف پذیر و چابک هدایت کند و برای رسیدن به این کار باید ساختار سازمان تغییر کند و تعالی سازمان بدون اینکه ساختار سازمان تغییر کند امکان پذیر نیست”. وی گفت:” ما به این شهر و این مجموعه قول داده ایم که ساختاری در این سازمان درست کنیم که انعطاف پذیری و چابکی را ارتقا داده و بدین وسیله سودآوری را افزایش دهیم و وقتی بنیه مالی سازمان قوی باشد امکان ایجاد کسب و کار جدید و مدیریت آن را به وجود می آورد بنابراین در آینده ای نه چندان دور کسب وکارهایمان را توسعه داده و وقتی کسب و کار توسعه یابد قطعا میزان اشتغال زایی نیز افزایش می یابد”. 

گفتگوی شارنیوز با محمد صدیق غلامی را اینجا بخوانید

کد خبر: 16087


۱۴ دیدگاه

 • سقزی
  سقزی: 10-9-2015 . 6:59 ب.ظ :

  تبريک به آقای غلامی،دلسوز واقعي سقز.
  اميدوارم سایر سرمايه داران سقز مثل اقايان رحيمزاده ، ازادي ، ادمي و … از ایشون یاد بگیرن و کمي به فکر جوانان سقز و نه جيب خود باشند.
  کسي به حال سقز دل نميسوزونه و فقط خودمون بايد بحال همديگه و شهرمون دل بسوزونيم…

  پاسخ دهید

  • ناشناس
   ناشناس: 10-9-2015 . 7:04 ب.ظ :

   شرکت مژده با کارگرانش شما برید یه صحبتی بکنید

   پاسخ دهید

   • وریا
    وریا: 10-10-2015 . 8:43 ق.ظ :

    باسلام
    واضح نفرموده اید منظور شما از صحبت با کارگران چیست. منتهی اگر از باب نارضایتی آنان اظهار نظر نموده اید، اینجانب به عنوان کسی که به واسطه کار اداری از نزدیک با بسیاری از آنان در ارتباط هستم؛ همواره از وضعیت کاری و مزایای خود ابراز رضایت نموده اند.
    هرجند که قطعاً همواره تبعیض در هر سازمان و هر مجموعه ای وجود دارد، بدون دلیل و مدرک و فقط با اشاره ای گذرا به یک موضوع تخریب یک مجموعه کار پسندیده ای نیست.

    پاسخ دهید

   • کارمند شرکت
    کارمند شرکت: 10-10-2015 . 11:51 ق.ظ :

    من به عنوان عضوی از مجموعه مژده به بودن و استخدام در این سازمان افتخار می کنم و به نظرم یکی از بهترین های کشور است مجموعه ای که آقای غلامی بنیان گذاشته بر پایه علم است و ارزش آفرینی… دست پر مهرشان را می بوسم چون این مجموعه دانشگاه بوده برای من و هم محیط کاری …….

    پاسخ دهید

    • حسین سهرابی
     حسین سهرابی: 10-10-2015 . 12:51 ب.ظ :

     سهرابی:خدایی آقای غلامی هرکجای دنیا بودن مجسمه شون رو درست میکردن،بزرگواری ازهمه جهات،شخصیت،دانش،پشتکارو… برازنده ایشان است. در جایی مثل سقز با این همه محدودیت ها،سنگ اندازی،اقتصاد ویران و این همه رقیب قدرتمند همچنان سرپا وفعال است .درود بر شما

     پاسخ دهید

     • سقزی
      سقزی: 10-10-2015 . 12:52 ب.ظ :

      امیدوارم خداوند متعال همواره یار ویاورشان باشد براشون از ته دل آرزوی سلامتی و موفقیت روز ازون دارم…

      پاسخ دهید

      • ناشناس
       ناشناس: 10-10-2015 . 12:56 ب.ظ :

       اگر سایر سرمایه داران سقزی کمی از آقای غلامی یادبگیرن دیگر جوانانمان بجای رفتن به شهرهای غریب در شهر خود و کنار خانواده خود مشغول به کار می شدند امیدوارم آقای غلامی در تمامی مراحل زندگی موفق و سربلند باشند.

       پاسخ دهید

       • یونس
        یونس: 10-10-2015 . 1:00 ب.ظ :

        آرزوی توفیق برای شرکت دارم.
        ای کاش که این کار آقای غلامی الگویی باشه برای سایر سرمایه داران این شهر.

        پاسخ دهید

        • ر-ر
         ر-ر: 10-10-2015 . 1:01 ب.ظ :

         اقای غلامی افتخار شهر مان سقزاست

         پاسخ دهید

         • کارگران کردستان
          کارگران کردستان: 10-10-2015 . 2:17 ب.ظ :

          اگرچه بنده بیکارم و چندين بار به همين شرکت مژده سر زدم واسه کار ولی جوابي نگرفتم ولي تبریک و درود بر شركت مژده و مسئولينش ، يکي از معدود دلسوزان شهر سقز. اميدوارم بقيه سرمايه داران سقزي هم کمي به حال سقز و جوانان بيکارش دل بسوزونن و مثل سرمايه داران بانه ، بوکان، مهاياد، شهرهاي ترک و … در شهر خودشون، یعنی سقز سرمايه گزاري کنن . سرمايه داران سقز مثل اقايان. رحيمزاده ، ازادي و … اگه20 درصد فعاليت و سرمايه گزاريشون تو سقز باشه ، سقز به کسي نيازمند نخواهد شد. اميدوارم اين اقايون هم مثل شرکت مژده کمي بحال سقز دل بسوزونن.

          پاسخ دهید

          • قاسن
           قاسن: 10-13-2015 . 2:29 ب.ظ :

           باسلام انشاله نمونه اقای غلامی را هرچه بیشتر داشته باشیم امیداست همشهریان سقزیم سرمایهایشان رابه سقزبرگردانن تاشاهدسقزی شکوفاباشیم
           باتشکر قاسم عبداللهی از دماوند

           پاسخ دهید

           • فرهاد
            فرهاد: 10-17-2015 . 9:28 ق.ظ :

            با سلام
            شهر مانند سقز با جمعیت زیادی از جوانان بیکار که روز به روز در این شهر بخاطر بیکاری و بی پولی چاقو کشی و جنایت تحقق پیدا میکند .باید دست امثال آقای غلامی را بوسید که برای همشهریان خود دل می سوزاند و زمینه کسب و کار را فراهم نموده است و ما جوانان شهر سقز امیدوار هستیم سرمایه داران دیگر هم ایشان را الگوی خود قرارداده و به فکر جوانان شهرشان باشند به امید انکه در شهر سقز بیکار و همجنین جوانان که به شهر های دیگر بدنبال کار پناه برده اند روز به روز کمتر و سیر نزولی داشته باشد .

            پاسخ دهید

            • زاهد رحمتی
             زاهد رحمتی: 10-18-2015 . 3:40 ب.ظ :

             امیدوارم که دوباره شاهد کسب افتخارات بیشتر از این شرکت موفق به رهبری کاک صدیق غلامی باشیم. موفق و پایدار باشید. همکار سابق

             پاسخ دهید

             • سقزی
              سقزی: 11-12-2015 . 6:35 ب.ظ :

              بنده در این شرکت نام نویسی کرده ام ولی تا حالا جوابی نگرفتم . من یه عده رو میشناسم بدون اینکه استخدامی شرکت کنند رفتن سر کار , این کار زیاد جالبی نیست اقای غلامی .
              شما چیزی به اسم تقسیم سود در شرکت دارید , که به یه عده خاص تعلق میگیره ولی به برخی از پرسنلی تعلق نمیگیره اینم باز کار جالبی نیست.

              پاسخ دهید