شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 9th اکتبر 2015
3:11 ب.ظ

تجمع اعتراضی معلمان برگزار شد

بار دیگر معلمان معترض به وضعیت صنفی خود و این بار به بهانه روز جهانی معلم در حیاط آموزش و پرورش جمع شدند تا پیگیر خواسته های خود باشند. 

به گزارش شارنیوز این معلمان مطالبات خود را در چند بند دسته بندی کرده اند که عبارتند از: 

۱. به فراموشی سپردن بازنشستگان آموزش و پرورش و بی توجهی به این قشر رنج کشیده ، به گونه ای که نازل بودن حقوق آنها و اختلاف فاحش آن حتی نسبت به همکاران شاغلشان در آموزش و پرورش سبب شده است در سخت ترین شرایط معیشتی ممکن به سر ببرند.

۲. ناکارآمدی آموزش و پرورش در انجام رسالت آموزشی و تربیتی خود به دلیل نگرش ناصحیح تصمیم سازان کلان کشور نسبت به این نهاد بنیادین ، به گونه ای که فرآیند تعلیم و تربیت در نازل ترین سطح ممکن قرارگرفته است.

 ۳. ادامه ی روند تبعیض آمیز گذشته در تعیین و تأمین حقوق و مزایای معلمان و سایر کارکنان آموزش و پرورش نسبت به سایر حقوق بگیران دولت به نحوی که سبب ایجاد فاصله ی طبقاتی کاملا ملموس در میان کارکنان دولت شده است و این امر سبب گردیده تا این قشر عظیم عموماً زیر خط فقر قرار گیرند.

۴. اقدام فراقانونی وزارت آموش و پرورش در جهت خصوصی کردن تعلیم و تربیت برخلاف اصل سی ام قانون اساسی.

 ۵. ادامه و تشدید روند احضار ، تهدید ، بازداشت و زندانی نمودن معلمان شریف و متعهدی که دلسوزانه در جهت رشد و تعالی همه جانبه ی کشورشان ، از سر صدق و اخلاص و تعهد قدم بر داشته اند.

tahasonmolaeman (1)

یکی از معلمان متحصن به در این باره به شارنیوز گفت: بدون شک ما خواهان بیان خواسته ها و مطالباتمان به شکل تجمع اعتراضی نیستیم. ولی از آنجایی که به درخواستهایمان که با شیوه های دیگر صورت گرفته پاسخ نمیدهند، راهی جز این تجمعات را برایمان نگذاشته اند. وی تصریح کرد: علت انتخاب گزینه تجمع عدم دریافت پاسخ مناسب بعد از گفتگوهای طولانی ، جلسات مکرر ، طومارهای بی پاسخ و نیز ادامه تبعیض در حقوق مادی و معنوی فرهنگیان شاغل و بازنشسته با دیگر کارکنان دولت ، خصوصا بازداشت و حبس نمایندگان صنفي بوده است.

وی معتقد است: تشکل های صنفی ، در طی سالهای اخیر ، بیشترین جلسات گفتگو ، تعامل و مفاهمه را با مسؤلان کشور به ویژه در سال جاری داشته اند و متاسفانه ، بدون کسب دستاوردی ملموس ، بیشترین آسیب ها را نیز در این سال تجربه کرده اند .

این معلم معترض در مورد نتیجه ای که از تجمعات حاصل می شود گفت: البته نباید انتظار داشت که نتیجه اعتراضات به شکل ملموس و آنی قابل رویت باشد. اینکار زمان بر خواهد بود. استمرار فرهنگیان و پایداری آنان در بیان و پیگیری خواسته هایشان میتواند این زمان را به حد اقل برساند.

tahasonmolaeman (2)

 

tahasonmolaeman (3)

 

tahasonmolaeman (4)

 

کد خبر: 16113


یک دیدگاه

  • ناشناس
    ناشناس: 10-10-2015 . 11:31 ق.ظ :

    با سپاس بسیار از شار نیوز که با وجود انواع و اقسام محدودیت ها و اخطارها ، اقدام به پوشش دادن این خبر و انعکاس سریع این حرکت اعتراضی و کاملا مدنی و قانونی فرهنگیان نمودند و با قدردانی از کلیه ی همکاران شرکت کننده در این گرهمایی سراسری . . .

    پاسخ دهید