شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 24th اکتبر 2015
11:13 ق.ظ

مانور’ آب’ و ‘آتش’ در سقز برگزار شد

مسئولان شهرستان سقز که هفته گذشته چگونگی خاموش کردن آتش را در محیط بحران زا تجربه کردند امروز چهارشنبه نیز مدیریت بحران آب آشامیدنی را نیز با برگزاری مانور تجربه کردند.

به گزارش ایرنا، در این مانور که در روستای ‘سرا’ در 15 کیلومتری جاده سقز- بوکان برگزار شد سناریوی آلودگی آب آشامیدانی روستا اجرا و پس از شروع مانور، تیم ستاد بحران در مرکز بهداشت شهرستان و سپس در مرکز بهداشتی روستای سرا تشکیل و تیم های حاضر در این مانور وارد عمل شدند.

در این مانور که با هدف مقابله با آلودگی آب آشامیدنی برگزار شد، از طریق ستاد بحران، منطقه فرضی آلوده به مردم اطلاع رسانی شد و مردم روستا نیز که قبلا آموزش های لازم را دیده بودند آموزش های خود را به تجربه نشستند. 

در این مانور به صورت نمادین بیماران توسط اکیپ های پزشکی مورد مداوا قرار گرفتند و افرادی که دچار بیماری های اسهال و اسهال خونی شده بودند جهت مداوا به مراکز درمانی و بیمارستانی سطح شهر سقز انتقال داده شدند. 

در این مانور عملیاتی، جمعی از پرسنل شبکه بهداشت و درمان، مرکز بهداشتی درمانی روستا، امدادگران جمعیت هلال احمر، کارشناسان بخشداری مرکزی و فرمانداری ویژه شهرستان سقز حضور داشتند.

19 مهرماه نیز مانور’ آتش’ با هدف خاموش کردن آتش، امداد و کمک های اولیه، حمل مصدومان فرضی و انتقال آنان به مراکز درمانی در حیاط دخانیات سقز برگزار شد. 

کد خبر: 16168