شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 26th اکتبر 2015
8:48 ب.ظ

ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی مریوان – بانه تصویب شد

جلسه شورای عالی مناطق آزاد به ریاست جهانگیری-معاون اول رئیس جمهور – عصر امروز برگزار شد. در این جلسه و پس از ارائه دفاعیه استاندار کردستان، پیشنهاد ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه ـ مریوان مورد موافقت قرار گرفت و تصویب شد. تصویب این پیشنهاد تحقق یکی از خواست های مردم منطقه است که در جریان سفر روحانی به کردستان هم مورد تاکید قرار گرفته بود.

عبدالمحمد زاهدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خیلی از کشورهای پیشرفته جهان ازطریق راه اندازی و ایجاد مناطق ازاد به توسعه و شکوفایی رسیده اند.

وی با تبریک این موفقیت بزرگ به مردم کردستان گفت: مناطق ازاد تجاری صنعتی به درستی مدیریت شوند نقش مهمی در شکوفایی اقتضادی منطقه ایفا خواهند کرد.

استاندار کردستان اظهار امیدواری کرد با تلاش نمایندگان این طرح بزرگ اقتصادی در مجلس نیز به تصویب برسد و کردستان در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گیرد.

زاهدی اثرات ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان بر اقتصاد استان را مهم ارزیابی کرد و افزود: منطقه آزاد تجاری می تواند در جذب سرمایه خارجی، جذب و انتقال تکنولوژی و در نهایت ایجاد فرصت های اشتغال نقش بسزایی داشته باشد.

داشتن 278 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، برخورداری از گمرک های بین المللی باشماق، سیف سقز و سیرانبند بانه، ظرفیت های کشاورزی و گردشگری منطقه از جمله پتانسیل هایی است که استان کردستان برای ایجاد مناطق آزاد و تجاری از آن برخودار است.

کد خبر: 16207


۲ دیدگاه

 • ناشناس
  ناشناس: 10-28-2015 . 4:58 ب.ظ :

  انشا الله تا 10 ساله دیگه اجرای میشه اگه دور بعدی ریاست جمهوری لغو نشه؟!!!

  پاسخ دهید

  • مامه خه مه
   مامه خه مه: 10-31-2015 . 6:15 ب.ظ :

   حضرت سعدی فرمود:
   .
   امیدوار بود آدمی به خیر کسان
   ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان

   پاسخ دهید