شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 28th اکتبر 2015
12:52 ق.ظ

سرمایه گذار ترک دخانیات سقز را راه اندازی می کند

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: با مشارکت یک سرمایه گذار ترک، کارخانه دخانیات سقز دوباره شروع به کار خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، محمد حسین برخوردار شامگاه سه شنبه در بازدید از کارخانه تعطیل شده دخانیات شهرستان سقز افزود: بر اساس قرار داد منعقده شده که تا یک ماه دیگر اجرایی می شود، سرمایه گذار با آورده شخصی، از تاسیسات و امکانات کارخانه دخانیات سقز برای تولید سیگارت و صادرات آن استفاده خواهد کرد.

او اضافه کرد: احیای کارخانه سقز برای ما بسیار با اهمیت است و در کنار آن تنباکوی ماه عسل برای افزایش اشتغال نیز تولید خواهد شد.

وی ادامه داد:تولید مشترک با مشارکت سرمایه گذاران خارجی برای صادرات محصولات دخانی از دستور کارهای شرکت است.

مدیرعامل دخانیات ایران اظهار کرد: کمک به ارتقای سطح درآمد توتون کاران با ارایه تسهیلات ارزان قیمت و بدون بهره و دادن بذرهای مناسب، به جد در دستور کار قرار دارد. 

مدیرعامل شرکت دخانیات کردستان نیز در این بازدید با عنوان اینکه هم اکنون سه هزار و 500 نفر به صورت مستقیم و 500 نفر به صورت غیر مستقیم از طریق کشت توتون در سطح استان ارتزاق می کنند بیان کرد: خرید تضمینی محصولات آنان، توسعه آبیاری قطره ای برای افزایش میزان درآمد و صرفه جویی آب و بهره وری بالای محصول، توسط شرکت دنبال خواهد شد.

محمد آیینی با یادآوری اینکه دخانیات سقز در سال 1316 در زمینی به مساحت 6 هکتار ساخته شده و همواره منبع مهمی برای تولید و اشتغال بوده اظهار امیدواری کرد کارخانه این شرکت دوباره فعال شود. 

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم فعال سازی کارخانه دخانیات این شهرستان را از دغدغه های اصلی مردم و مسئولان برشمرد و عنوان کرد: به جد از سرمایه گذاران حمایت خواهیم کرد.

مدیر عامل شرکت دخانیات قبل از سفر به سقز از مناطق کشت توتون در مریوان بازدید کرد.

کد خبر: 16215