شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 29th اکتبر 2015
2:05 ب.ظ

3 میلیارد ریال برای تکمیل پل درویان تخصیص یافت

فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: مبلغ 3 میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی و ماده 180 به تکمیل پل روستای دروه یان علیا اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، علی‌اکبر ورمقانی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از طرح‌های عمرانی بخش امام شهرستان سقز، اظهار داشت: مراحل احداث پل درویان از سال 88 شروع شده که تا پایان سال در صورت شرایط جوی مناسب به اتمام خواهد رسید.

وی اعلام کرد: با افتتاح این پل، یک هزار نفر از مردم روستاهای دره‌ویان علیا، سوته و مولان‌آباد از آن بهره‌مند خواهند شد که برای تسطیح مسیر رفت و آمد آنها مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال دیگر نیز اعتبار در نظر گرفته می‌شود.

احمد مهرپرور بخشدار امام هم گفت: این روستا در 80 کیلومتری سقز قرار دارد که یکی از دغدغه‌های مردم آن عدم برخورداری از جاده مناسب و راه دسترسی بوده که در سالجاری و سال آینده این مشکل برطرف خواهد شد.

وی اظهار کرد: بخش امام دارای 74 روستا و 15 هزار و 600 نفر جمعیت است که تعداد 15 طرح عمرانی از جمله طرح هادی، آبرسانی و آسفالت روستایی در روستاهای بخش امام با اعتبار افزون بر 40 میلیارد ریال در حال اجراست.

امروز همچنین فرماندار و جمعی از مسئولان از ایستگاه پمپاژ آب دشت‌لگزی بازدید کردند.

مطالعات اجرای این ایستگاه در سال 74 آغاز و در سال 84 به اتمام رسید و در سال 86 با 5 گروه مورد بهره‌برداری قرار گرفت که هم‌اکنون 13 گروه از آن برای آبیاری زمین‌هایشان بهره‌برداری می‌کنند.

در دشت‌لگزی محصولات چغندرقند، سیب‌زمینی، گندم، جو، ذرت علوفه‌ای و یونجه‌ای کشت می‌شود.

آب از سد شهید کاظمی توسط 11 پمپ پمپاژ و به استخر بالادست در مساحت 1500 مترمربع انتقال می‌یابد که در هر 48 ساعت 3500 هکتار آبیاری می‌شود.

کد خبر: 16245