شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۳۰/۰۲/۱۴۰۱
شنبه، 31st اکتبر 2015
10:36 ب.ظ

“ارشد دانشگاه آزاد” نیامده حاشیه ساز شد+جواب دانشگاه آزاد

اخبار رسیده به شارنیوز حاکی از نبود بسترهای لازم برای تاسیس برخی رشته های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ازاد واحد سقز و بروز مشکلاتی در این رابطه می باشد.

براین اساس در مهرماه سالجاری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اقدام به دادن مجوز راه اندازی رشته های کارشناسی ارشد در واحدهای شهرستانی بدون توجه کافی به زیرساخت ها، نمود. 

براین اساس در دانشگاه آزاد  سقز 7 رشته، بوکان 6 رشته و مریوان نیز 5 رشته نیز راه اندازی شدند و از پاییز سال جاری اقدام به پذیرش دانشجو نمودند، اما  با شروع فصل کلاس ها، مشکلات و کمبودهای این تصمیمات خود را نشان داده است

یکی از الزامات تاسیس رشته های ارشد طبق آیین نامه وزارت علوم، داشتن حداقل 2 عضو هیات علمی تمام وقت دکتری در آن رشته می باشد. اما در دانشگاه آزاد سقز این الزامات رعایت نشده مثلا در رشته حقوق، اساساً این دانشگاه عضو علمی دکتری حقوق ندارد و مجبور شده اند درس های تخصصی را به افراد غیرمتخصص واگذار کنند از جمله می توان به تدریس “درس داوری بین المللی” توسط یک استاد علوم سیاسی و درس ایات الاحکام توسط یک استاد فارسی اشاره کرد که بدلیل نداشتن تخصص با واکنش منفی دانشجویان در روزهای اول مواجه شده است. یا در رشته عمران این دانشگاه 5 عضو هیات علمی دارد که هیچ کدام مدرک دکتری ندارند.

و یا در حالی که در دفترچه انتخاب رشته ظرفیت هر رشته ارشد 20 تا 30 نفر اعلام شده، در برخی رشته ها بیش از 100 نفر پذیرش شده، که شلوغی بیش از حد کلاس ها و عدم تناسب بین اساتید و تعداد دانشجویان خود معضلی است که در دوره اخذ پایان نامه خود را نشان خواهد داد.

——–

(پاسخ به شارنیوز)

چون غرض آمد هنر پوشیده شد

صد حجاب از دل به سوی دیده شد(مولوی)

 همه می¬دانند که سقز به عنوان دومین شهر استان کردستان و شهری که گفته می¬شود پیشینه چندهزار ساله دارد در مقایسه با شهرهایی که دومین جایگاه را در دیگر استانها دارند عقب مانده است؛ از جمله در بحث آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی. در یک سال اخیر با تلاش و پیگیری، هفت رشته کارشناسی ارشد به سقز آورده شد.

 همه جا صاحبان افکار و سلایق گوناگون از چنین پدیده¬ای استقبال می¬کنند جز شارنیوز به بهانه ادای رسالت مطبوعاتی! 

  بلاغت عبارات خبرشان – که بیشتر به بیانیه می¬مانَد تا خبر-  حاکی  از ناراحتی¬شان بود. البته با سابقه¬ای که از ادبیات شارنیوز هست امر عجیبی نیست. 

    کارشناسی ارشد باید خیلی وقتها پیش به سقز می¬آمد.  مهاباد در هشتاد کیلومتری ما که دومین شهر آذربایجان است اینک 48 رشته کارشناسی ارشد دارد و اخیرا نیز دکترا گرفته.  فرق سقز با مهاباد در این است که در آنجا نگاه توسعه بیشتر وجود دارد ولی در سقز عده¬ای دلسوز! انتقاد می¬کنند که «هنوز کادر علمی تان تکمیل نشده کارشناسی ارشد گرفته¬اید؟» حال آنکه مدیریت فعلی، با رویکرد توسعه در همه زمینه¬ها فعالیت دارد و سریعا کادر علمی لازم و مورد نظر خود را تکمیل کرده  به استاندارهای لازم می رساند. طبق مقررات دانشگاه، همزمان نیز از ظرفیت دیگر جاها استفاده کرده¬ایم همچنانکه در بعضی رشته¬ها، از استادانی از سنندج و تبریز و مهاباد با درجه دانشیاری و پروفسوری قرارداد بسته¬ایم. 

 اشاره شده که چرا «آیات الأحکام» در رشته حقوق به یک نفر که ادبیات فارسی خوانده واگذار شده یا درس«داوری بین الملل» به دکترای علوم سیاسی؟

  طرح اطلاعات مخدوش و تحریف شده مربوط به جزییات برنامه آموزشی یک دانشگاه در یک سایت اینترنتی، امری است که عاقلان درباره¬اش اظهار نظر خواهند کرد. لابد باز در راستای همان رسالت مطبوعاتی است!

 آری، مدرس آیات الأحکام دکترای ادبیات فارسی دارد اما اگر از یاد برده¬اند جهت استحضارشان، همین استاد علاوه بر تحصیل در ادبیات، دارای کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی است و سابقه تدریس معارف اسلامی و زبان و ادبیات عرب را در دانشگاه¬های داخل و خارج کشور مانند دانشگاه فردوسی مشهد و سوریه را دارد و دهها کتاب و مقاله نوشته و ترجمه کرده است. 

 مدرس «داوری بین الملل» نیز علاوه بر دکترای علوم سیاسی، رشته حقوق را هم خوانده  و هشت سال است که در گروه حقوق مهاباد  فعالیت دارد.  

البته برای تدریس مهم تخصص و توانایی است نه صرف مدرک، جذب رشته خود زمینه¬ساز جذب استاد نیز می باشد.

 ادعا نداریم که به استانداردها رسیده¬ایم ولی تلاش داریم به سطح قابل انتظار دست یابیم.

از پیشنهاد و نقد و نظر سازنده و دوستانه برای اصلاح امور استقبال می¬کنیم که البته نقد با تخریب و تحریف و تشویش اذهان فاصله زیاد دارد.

 گفتنی است که درپی بازدید اخیر گروه منتخب هیأت نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز، و بررسی و تحلیل گزارش آنان، این واحد به تناسب سایر واحدهای سطح استان کردستان شایان تقدیر دانسته شد و جهت تشویق به مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی ارجاع گردید.

  و آخر دعوانا أن الحمدلله رب العالمین.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز

 

 

کد خبر: 16264


۵۵ دیدگاه

 • کنجکاوی
  کنجکاوی: 11-1-2015 . 12:04 ق.ظ :

  گفتگوی من با خودم در همین باره:
  -من شهروند با عقل ناقصم اینو درک کردم ٬ کاربدستان با آنهمه تاسیسات و مدارک و اسناد و شواهد و معلومات و کارمندان و امار و اطلاعات و … نمیدانستند؟
  -چرا میدانستند عزیزم، هدف این نبود که دانش و معلومات گسترش و پرورده شود، هدف تبلیغات بود.
  -تبلیغات برای چه؟
  -لابد یکی از کاربدستان که احتمالا بعدا آمار پیشرف واحد به اسم خودش در خواهدشد، میخواهد کاندید مجلس شود.
  -غیر ممکن است. چطور یک مسئول منافع شهر و پول بیت المال و وقت صدها دانشجویی که با امید گرفتن مدرک بالاتر و در آینده شغل را تلف میکند؟
  – من هم مانده ام که این قدرت چرا اینقدر جذابیت دارد که انسان ها را اینگونه خودخواه میکند.
  -(سکوت)
  -(سکوت)

  پاسخ دهید

  • رزگار معماری
   رزگار معماری: 11-1-2015 . 12:31 ق.ظ :

   جناب نویسنده اگر شما مقداری با فضای دانشگاه و آموزش عالی آشنا بودید این مطالب رو بیان نمی کردید . لازم است مواردی جهت اطلاع شما و خوانندگان عزیز به عرض برسانم
   1 . تعدادی از دروس هر رشته می تواند توسط مدرسان سایر رشته ها تدریس شود . مانند داوری بین المللی که خانم دکتر مروتی فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی و کارشناس حقوق این درس را تدریس می نمایند. یا درس ایات الاحکام که توسط دکتر محسنی یکی از متخصصان فن احکام تدریس می شود
   2 . در رشته عمران دروس توسط جناب دکتر ارمغانی از اساتید به نام دانشگاه تبریز و آقای دکتر یزدانی دانشیار دانشگاه کردستان ارایه می شود .
   3. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز دربین دانشگاههای منطقه دارای بیشترن هیئت علمی و کاملترین کارگاهها و آزمایشگاهها می باشد .
   4 . با توجه به رشد بی رویه واحدهای دانشگاه آزاد در منطقه و سخت تر شدن امکان بقای واحدهای دانشگاه آزاد نیاز به گسترش تحصیلات تکمیلی یک واقعیت اجتناب ناپذیر است.
   5 . با توجه به اینکه این رشته ها به صورت موقت و یکساله به واحدهای دانشگاه آزاد اعطا شده و فرایند جذب هیئت علمی هم بسیار سخت شده .تعدادی از واحدها امکان ارایه رشته ها در سالهای آتی ا را نخواهند داشت .
   6 .نگارنده محترم توجه داشته باشند که بجای تخریب بهتر است . در جهت رشد دانشگاه واحد سقز با تحت پوشش قرار دادن جمعیت 700 هزار نفری سقز و بانه و دیواندره و بوکان قدم بردارند .

   پاسخ دهید

   • محمدی
    محمدی: 11-3-2015 . 9:10 ق.ظ :

    جناب آقای معماری
    1-دکتر محسنی مثل حکمای قدیم در همه حوزه های ادبیات ، الهیات، تاریخ، حقوق،عربی و… حضور داشته و خود را متخصص می خواند.
    2-تجربه ثابت کرده استفاده از اساتید سایر دانشگاهها موقتی بوده و بعد از نهایت یک ترم دانشگاه به بهانه ای آنها را کنار میزند.و در نهایت ازفضل پدر تورا چه حاصل خود دانشگاه باید دارای اعضای علمی در آن رشته باشد.
    3- آمار بیشترین اعضای علمی و آزمایشگاه های مجهز شما از کجا آمده و چه ارتباطی به رشته های بدون هیئت علمی که ارشد گرفته اند دارد.
    4-نیاز به تحصیلات تکمیلی وجود دارد اما پذیرش بی رویه بالای صد نفر در هر رشته به سخره گرفتن علم و دانش است.

    پاسخ دهید

    • معماری
     معماری: 11-3-2015 . 9:02 ب.ظ :

     جناب آقای محمدی
     اینجا جای بحث در مورد این مسایل نیست . شما اگر مایل باشید می توانید به دانشگاه تشریف بیارید ما پذیرای شما خواهیم بود جهت اثبات ادعاهای بنده .

     پاسخ دهید

     • حسینی
      حسینی: 11-5-2015 . 4:52 ب.ظ :

      با سلام اتفاقا اینجا جای این حرفها است. با استدلال پاسخ دهید. دکتر محسنی معلوم نیست ادیب هستند یا ملا یا حقوقدان یا زبانشناس یا … آچار فرانسه!!!
      ایشان صلاحیت تدریس این دروس را ندارند و معلوم است دیگر اساتید هم دارای تخصص مشابه ایشان هستند. البته به نظر من آقای محسنی بنده خدا تقصیری ندارد و به عبارتی شوکه شدند چون ایشان داخل اتاق ریاست خود نشسته بودند که در اقدام همه گیر به اکثر واحد های دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد واگذار شد و ایشان از سراسیمگی فراوان در مرحله اول آمدن رشته های کارشناسی ارشد به واحد سقز را ناشی از پیگیری های نماینده معزز و مکرم شهرمان آقای بیگلری معرفی کردند و سپس چون تجربه مدیریتی ندارند اینگونه در تامین اساتید برای این رشته ها دانشگاه را مضحکه همه کردند…

      پاسخ دهید

      • محمد
       محمد: 11-10-2015 . 12:22 ق.ظ :

       آشفتگی شما در اظهار نظر را درک می کنم جناب حسینی .. متاسفانه موفقیت دکتر محسنی در جذب این رشته ها هنوز برای بسیاری هضم نشده است.

       پاسخ دهید

    • کنجکاوی
     کنجکاوی: 11-9-2015 . 10:37 ق.ظ :

     برادر من، از استانداردهای هیئت علمی چرا حرفی به میان نمی آوری؟
     نمیشود که فارغ التحصیل ارشد استاد دانشجوی ارشد باشد، اگر هم شد به صورت محدود مشکل اساسی ندارد.
     شما چشم بر واقعیات بسته اید و فقط به کمیت مینگرید. پس کیفیت آموزش چه؟ مثال بوکان و مهاباد را می آورید که چه؟ که سقز هم ارشد بی سواد تولید کند؟
     ارشد دانشگاه آزاد با کیفیت جنس چین!

     پاسخ دهید

    • یوسف
     یوسف: 11-1-2015 . 7:29 ق.ظ :

     با سلام و تاسف از اینکه هر خبری به شما برسه به آن استناد می فرمایید!!.
     شما اگر دلسوز شهر سقز هستید قدم رنجه بفرمایید به دانشگاه و خودتان موضوع را رسد بفرمایید محرومیت شهر سقز از نظر داشتن رشته های تحصیلات تکمیلی به عنوان دومین شهر استان به حدی است تا معاون آموزشی سازمان مرکزی وقت شعاع …کیلومتری را از لحاظ استفاده از اساتید را جبران نماید تا فرزندان شهرمان که علی رغم داشتن دکترای تخصصی و مراتب علمی به شهر خودشان برگردند برای خدمت .
     دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج که 25 رشته دکترا و 42 رشته ارشد دارد رصد بفرمایید چند نفر از جوانان سقزی که آرزوی خدمت در شهرشان را دارند در آنجا مشغول تدریس هستند.

     پاسخ دهید

     • یوسف تنها
      یوسف تنها: 11-1-2015 . 8:50 ق.ظ :

      هه تا وه ک ئاگری بن کان له گه ل یه ک/ ئه گه توفان بی له شکه رتان به پوشیک !!(حاجی قادر کویی)
      اگر ذره ای انصاف داشتید به قول شما استاد فارسی را کنجکاوی می کردید کیست . رزومه دکتر شهباز محسنی را می توانید در سایت اصلی دانشگاه آزاد اسلامی سقز مطالعه بفرمایید و عینک بدبینی را نسبت به فرزندان این شهر بردارید ای فرزندان ناخلف سقزی!!

      پاسخ دهید

      • غفور: 11-1-2015 . 11:20 ق.ظ :

       حتما كمتر بنر تبليغاتى بنام مصادره كنندكان درخواستهاى مشروع مردم نصب نمودند يا مى خواهند دبدبه وكبكه ديكر راه بندازند اميدوارم مسو لين اجازه مى خدمات دولت بنام ديكران شايعه كردد

       پاسخ دهید

       • پت و مت
        پت و مت: 11-1-2015 . 12:51 ب.ظ :

        – دانشگاه آزاد سقز تبدیل به چاپخانه مدرک بی اعتبارو دریافت پولهای کلان و ریخت و پاشهای فراوان درپرداخت حقوق و نیز حیاط خلوت عده ای خاص از کارمند نما و استاد نما شده است که بجای خدمت و پرورش علم و سواد به جوانان نتیجه معکوس شده که امروز به وفور در میان فارغ التحصیلان این دانشگا ه مشاهده می گردد.هیچ استادی خود را متعهد به کامل درس دادن در طول تمام دو ساعت یک جلسه و بیست جلسه برای هر درس نمی داند و نداشته است و همه بر اساس روابط و باند بازی و سفارش استخدام شده اند. افسوس و صد افسوس که این سرمایه شهر چگونه موجب بی اعتباری و تخریب جایگاه علم و دانشگاه شده است.و همه چیز را در کمیت صرف مادی و دریافت پول بیشتر بنام شهریه می بیند.

        پاسخ دهید

        • .
         .: 11-1-2015 . 1:54 ب.ظ :

         درود بر شارنیوز و خبرهای ناب و دسته یک، ,

         پاسخ دهید

         • سعدی
          سعدی: 11-1-2015 . 3:47 ب.ظ :

          شماشارنیوز مرض مالیخولیا دارید دیوانه

          پاسخ دهید

          • شهروند
           شهروند: 11-1-2015 . 7:20 ب.ظ :

           سلام.لطفا بفرمایید اگر رشته های ارشد را پذیرش نمی گردمد شکا اعترتض می گردی گه سقز از بوکان و بقیه شهرها عقب افتاده.حالا که ریس دانشگاه زحمت تصویب رشته ها را کشیده باید متهم به کم کاری شود کاری که روسای ثیگر نکردند.در ضمن اگر سواد کافی داشته باشید می دانید داوری بین الملل زیر مجموعه حقوق بین الملل است که رشته مزتبط یا علوم سیاسی است.اگز دنبال زشته های غیر مرتبط با این دروس هستید سری به پیام نور سقز بزنید که دوستان انجا مبنای رقابت را در شایعه پراکنی و قلب واقعیت می بینند.همچنین در

           پاسخ دهید

          • س.ح
           س.ح: 11-1-2015 . 8:13 ب.ظ :

           از مدیر شارنیوز و تمام همکاران ایشان جهت این اطلاع رسانی کمال تشکر را دارم .باید به این امر نابجا فاجعه گفت .جناب رییس دانشگاه آزاد بیشتر از این دانشگاه آزاد سقز را زیر سوال نبرید!!!!

           پاسخ دهید

           • هه تاو
            هه تاو: 11-1-2015 . 9:06 ب.ظ :

            اگه کمی منصفانه نگاه بندازیم این نویسنده نسبت به شهرمون واساتید موجود که همون دانشجوهای سالهای قبل بودن و برای رسیدن به امروزشون تلاشهای زیادی کردن بی انصافی محض نمودن,چرا محصلهای ما بایستی برای تحصیل به دانشگاههای شهرای دیگه برن در حالی که سطح علمی همگی این دانشگاهها در حد همین شهر خودمونه,همین اساتید جز دانش اموخته گان خبره ی ان دانشگاهها بودن,چرا نبایستی به انها اعتماد بشه اخه

            پاسخ دهید

            • فلاح
             فلاح: 11-1-2015 . 10:49 ب.ظ :

             مسئولانًدانشگله ازاد بجاي تخريب واقعيات را قبول كنند؛ داوري تجارت بين الملل چه ربطي به علوم سياسي دارد؟ لطفا اسم هيات علمي دكتري حقوق را بنويسيد؟؟؟!

             پاسخ دهید

             • 1
              1: 11-1-2015 . 11:07 ب.ظ :

              دوستان بجاب تخریب رسانه وزین شارنیوز و دیگران خواهشمند است موارد زیر را یررسی و بعد قضاوت نمایند:
              1ـ به سایت وزارت علوم مراجعه msrt.ir و سرچ کنند که ایا رشته های دانشگاه ازاد سقز مجوز دفتر گسترش کشور را دارد یا نه؟ اگر نبود مشخص است کار در جایی می لنگد و اگر بود حق با ازاد سقز است. اما متاسفانه نیست
              2ـ خانم مروتی و دکتر محسنی قابل احترامند اما تخصص آنها حقوق خصوصی برای تدریس فوق لیسانس نیست، شاید از روی ناچاری این کار را کرده اند
              3- امید است واحد سقز این مشکلات و کمیودهای واقعی را برطرف کند بالاخره واقعیت با تعصب و توهین حل نمی شود، بلکه تلاش ها را باید معطوف به حل مشکلات نمود

              پاسخ دهید

              • .
               .: 11-2-2015 . 7:59 ق.ظ :

               یکی از معیارهای سنجش عملکرد، میزان نقدپذیری و احترام وی به انتقادات دلسوزانه است. جناب دکتر محسنی چندی پیش پیامکی از شما را دیدم که طرفداران یک کاندیدا را …گونه توصیف و بر آنها تاخته بودید باور نکردم، ولی امروز بجای تشکر و بیان دلایل این کمبودها در دانشگاه ازاد، دوستان شما به چند جوان فعال و آگاه در شارنیوز می تازند آیا این برخورد با اصحاب رسانه درست است؟

               پاسخ دهید

              • مدرس
               مدرس: 11-2-2015 . 8:48 ق.ظ :

               جناب آقای معماری 1- برخی دروس هررشته می توانند توسط اساتید سایر رشته ها تدریس شوند، اما دانشگاه آزاد سقز فاقد حتی یکنفر عضو هیئت علمی حقوقست. 2- جناب دکتر محسنی ماشاالله مانند حکمای قدیم خود را متخصص ادبیات،تاریخ،الهیات و هرچیز دیگری می دانند،یا خانم مروتی با وجود اساتید توانمند تاریخ سالهادروس تاریخ را در دانشگاه تدریس میکنند، که جای تاسف است. 3- تجربه ثابت کرده ،استفاده از اعضای سایر دانشگاه ها موقتی بوده و ظاهرسازی بوده و از ترم های بعد مورد استفاده قرار نمی گیرند. 3- جناب عالی بهتر می دانید چند نفر از اساتید بخاطر اعتراض به وضعیت تاسف بار آزمایشگاه ها و کارگاههای دانشگاه مورد خشم مسئولین قرار گرفته اند. 4- نیاز به تحصیلات تکمیلی وجود دارد اما پذیرش همزمان بیش از یکصد نفر دانشجوی ارشد در رشته ای بدون هیئت علمی توهین به تحصیل علم و شعور جامعه نیست.

               پاسخ دهید

               • m
                m: 11-2-2015 . 12:18 ب.ظ :

                سلام
                _ برای هر دانشگاه و تدریس دروس در مقطع کارشناسی ارشد جدول تطبیق وجود دارد، برای درس تجارت بین الملل تنها دکتری حقوق می تواند آن را تدریس کند و ایت الاحکام هم تنها دکتری حقوق و فقه اسلامی می توانند تدریس کنند، دکتر محسنی و خانم مروتی مدرک دکتری حقوق ندارند و ظاهرا مدیرگروه حقوق دانشگاه نیز گفته درست نیست دروس تخصصی به این دو نفر داده شود اما به بهانه اینکه درس ماموستایی خونده اند ان را بنام خود کرده اند.
                _ دکتر محسنی نام رشته های ارشد ازاد سقز در لیست مصوب وزارت علوم نیست msrt.ir، در این باره توضیح بدهید تا واقعیت روشن شود?
                ـ برای اخذ مجوز رشته حداقل 3 نفر دکتری لازمست، جنابعالی از مدرک چه کسانی در رشته های حقوق، عمران استفاده کرده اید؟ در حالی که صحبت ها در این مورد زیاد است و شما هیات علمی واجد شرایط نداشتید
                _ ایا بجای توجیه و برخورد تند و احساسی و دستور دادن جهت گذاشتن کامنت های تخریبی، بهتر نیست تلاشتان را معطوف به حل این مشکلات بنمایید
                _ از سایت شارنیوز درخواست داریم با 2 استاد حقوق و هیات علمی غیرسقزی در دانشگاه مثلا کردستان یا هیات نظارت دانشگاه کردستان مصاحبه و واقعیت را از زبان آنها جویا شود و مردم بالاخره واقعیت را بدانند.
                والسلام

                پاسخ دهید

                • پرشنگ
                 پرشنگ: 11-2-2015 . 2:21 ب.ظ :

                 من خودم دانشجوي كارشناسي حقوق ازاد سقزم- ازاد سقز ظرفيت كارشناسي حقوق و علوم تربيتي ندارد و بنام سنندج دانشجو مي گيرد چه برسد به كارشناسي ارشد! خواهش من از مسئولان اينست فكري بكنند و حداقل تا پايان سال مشكل را حل كنند- ايا حلال است يك دانشجوي ارشد ترمي ٣ ميليون پول بدهد ولي استاد نداشته باشد! دكتر محسني به وجدان و شرع قسمت ميدم كاري بكن من ا

                 پاسخ دهید

                 • محمد
                  محمد: 11-10-2015 . 12:24 ق.ظ :

                  در رشته علوم تربیتی 3 نفر دکترا با درجه استادیاری عضو هیات علمی واحد هستند. لطفا اطلاعات خود را اصلاح فرمائید.

                  پاسخ دهید

                 • باوکی ئارتین
                  باوکی ئارتین: 11-2-2015 . 8:06 ب.ظ :

                  دانشگاه آزادوتوسعه سقز
                  باتوجه به خیل عظیم متقاضیانی که هم اکنون داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند و به ناچار به استان ها یا حتی کشور های دیگر برای ادامه تحصیل عزیمت می کنند، دانشگاه آزاد اسلامی واحدسقز بایستی پیش وبیش از این به بحث توسعه تحصیلات تکمیلی می پرداخت.به نظر می رسددرشرایط موجود،استراتژی دانشگاه بایستی گسترش تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری همچنین ایجاد و توسعه رشته های دکتری حرفه ای باشد.
                  راه اندازی واحد بین المللی و جذب دانشجوی خارجی و فعال نمودن امور بین الملل دانشگاه با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی سقزمی تواندمحورتوسعه دانشگاه باشد.
                  از دیگر برنامه های واحد سقزبایستی ،کیفی نمودن هرچه بیشتر این دانشگاه و توسعه آزمایشگاه ها به ویژه آزمایشگاه های تحقیقاتی که در مقاطع ارشد و دکتری مورد نیاز دانشجویان این رشته ها خواهد بود تا زمینه لازم برای تاسیس و فعال نمودن شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد به منظور فعالیت محققین پژوهشگران و دانشجویان نخبه فراهم شده و بستر لازم جهت تبدیل دانش این افراد به تولید ثروت ایجاد شود. زیرا یکی از ارکان و وظایف شرکت های دانش بنیان فراهم نمودن زمینه های لازم برای رسیدن تحقیقات و پژوهش های علمی به عرصه عمل و رفع بخش عمده ای از نیازهای کشور عزیزمان در شرایط های خاص مانند پساتحریم است.

                  پاسخ دهید

                  • شارنووس
                   شارنووس: 11-2-2015 . 10:05 ب.ظ :

                   متاسفانه به دلایلی غیر دانشگاهی سعی در تخریب دانشگاه آزاد دارید. وگرنه پیام نور چندین برابر دانشگاه آزاد رشته تحصیلی دارد و نصف دانشگاه آزاد عضو هیات علمی نداردو کاش در دوره ای که به صورت رمکی و فقط به خاطر تخریب دانشگاه ازاد به پیام نور رشته بدون امکانات استاد و آزمایشگاه می دادند نیز چنین دلسوزی می کردید! هر هزینه ای که در دانشگاه ازاد شده متعلق به شهر سقز است و این طور نیست که از سقز کنده شده و به شهر دیگری جابجا شود. این همه امکانات ازمایشگاهی و کارگاهی مجهر متعلق به ذهمه شهروندان سقزی استو این که جونان جویای دانش اوتره شهرهای اطراف نشوند و تبعات بد آن را به جان نخرند فکر نکنم گنتخ کبیره ای بر دانشگاه ازاد باشد

                   پاسخ دهید

                   • صلاح
                    صلاح: 11-2-2015 . 11:53 ب.ظ :

                    با سلام خدمت همه ی خوانندگان این خبر…بنده پیشنهاد میدهم به موضوع تحصیلات دانشگاهی در سطحی وسیعتر از محدوده ی شهرستان سقز بنگرید…به نظر شما عزیزان هدف اصلی یک جوان جهت ورود به دانشگاه چیست…آری درست است..هدف غالب این جوانان پر انرژی گرفتن مدرک و جذب در یکی از ارگانهای دولتی یا شرکتهای خصوصیست.ولی آیا واقعا بازار کارببرای این همه فارغ التحصیل در مقاطع کارشناسی.ارشد و دکترا مهیاست..جواب کاملا مشخصه و نتیجه ی ایجاد دانشگاه های پیام نور و آزاد هم معلومه.آری تحویل خیل وسیعی از جوانهای تحصیلکردهسرخسرخورده و مایوس که عمر و پول خود را جهت گرفتن مدرکی صرف کردند که در بازار کار هیچ خریداری ندارد..و در نهایت به نظر من اگر شرایط جوری بود که فقط دانشگاههای دولتی با ظرفیت محدود دانشجو جذب میکردند این خیل جوانان تحصیل کرده ی منتظر کار به جامعه اضافه نمیشد و جوانانمان بعد از گرفتن دیپلم به دلیل سخت بودن ضوابط ورود به دانشگاههای دولتی دنبال کار و حرفه ی مورد علاقه ی خود میرفتند و فقط دانش آموزان واقعا درس خوان موفق به ادامه ی تحصیل میشدند و قطعا بازار کار هم در این حالت وضعیت مطلوبتری میداشت..البته بنده قصد توهین به هیچ فردی از جمله مدیران و هیات علمی فرهیخته و دانشجویان عزیز دانشگاههای سقز را ندارم..و خواهش میکنم یک مقدار واقع بینانه به این موضوع بیندیشید…

                    پاسخ دهید

                    • محمد
                     محمد: 11-3-2015 . 12:11 ق.ظ :

                     این همه همهمه و هیاهو بر سر رشته حقوق تنها ناشی از خط دهی برخی حقوقی ها به دلیل اغراض شخصی به سایت وزین (!!!!!) شارنیوز است.
                     چرا در خصوص سایر رشته ها اینقدر موشکافی نشده …
                     یا چرا در خصوص رشته جغرافیایی پیام نور که حتی صدای مدیران قبلی این مرکز را درآورده که بدون هیأت علمی در مقطع ارشد و بدون اختصاص فضای مناسب و امکانات آموزشی درخور تاکنون دهها فارغ التحصیل داشته مطلبی نمی نویسید؟؟؟
                     نکند از خطوط قرمز شما و سایت متبوعتان است که از دانشگاهی حمایت کنید که مدرک کارشناسی آن را بسیاری از سازمانها و دانشگاهها قبول ندارند….

                     پاسخ دهید

                     • سیاوش
                      سیاوش: 11-3-2015 . 10:31 ق.ظ :

                      با سلام چرا شما همیشه دوست دارید فقط عیبها و ضعف ها زا نشان دهید این همه اقدام در دانشگاه ازاد سقز شده فقط عیبها را می بینید.در ضمن خانم مروتس استاد من در گروه حقوق مهاباد در87بوده و همین داوری را ایشان تدریس می کردند و همه راضی بودیم الان چی عوض شده که ایشان نمی توانند تدریس کنند..

                      پاسخ دهید

                      • سیاوش
                       سیاوش: 11-3-2015 . 10:33 ق.ظ :

                       سواد داشته باشید درس داوری بین الملل است نه داوری تجارت بین الملل.درس بین رشته ای علوم سیاسی و حقوق است .اطلاعاتتان را بالا ببرید

                       پاسخ دهید

                       • سیاوش
                        سیاوش: 11-3-2015 . 2:04 ب.ظ :

                        لطفا مطالعه بفرمایید که داوری بین المللی اسم درش است نه داوری تجارت بین النلل.و استاد علوم سیاسی می تواند تدریس کند.در ضمن خانم مروتی استاد گزوه حقوق مهاباد است و من درس داوری بین المللی زا در سال 87با این خانم پاس کزدم وهمه بچه ها خودشان را می کشتند با ایشان درس داشته باشند.ختما باید استاد غیزکرد از میاتدواب بیاورند تا شارتیپز و اقای علیرضا شریفی پیام نور راضی باشند

                        پاسخ دهید

                        • پرتوي
                         پرتوي: 11-3-2015 . 7:29 ب.ظ :

                         اقاي دكتر محسني جواب بقيه سوالات كو؟ اگر مدرك مهم نيست پس مردم براي چي ترمي سه ميايون به دانشكاه ازاد بدند توصيه كن برند و در حوزه هاي ديني حقوق ياد بگيرند

                         پاسخ دهید

                         • غفور: 11-4-2015 . 8:01 ق.ظ :

                          افرين ومر حبا بر شارنيوز وهمه دست اند ر كاران ان لطفا تضعيف نكنيد تنها رسانه اى است كه دارد واقعيتهاى جامعه رابيان مى نمايد شما هم ديدكاهايتان مى نويسيد بكذار نقد كنند همه نقدها واقعيت نيست شما كه خوتان راباسواد مى دانيد جرا اجاره مى دهيد بعضى ها اكر امروز افتاب خدايى هم بتابد فردا يك بنر يك كيلو مترى نصب مى فرمايد اين كار ،،،،،،،،،وكر نه امر وَز هوا بارانى مى شد به شعور مردم توهين نكنيد درنزديكتر ين زمان همان مردم كه سى وهفت سال است راى مى دهند جواب شمارا كه فرضا بعنوان فرزندان اين شهرستان مورد وثوق بوديدخوا هند دادمنتظر باشيد

                          پاسخ دهید

                          • ناصر یوسفی
                           ناصر یوسفی: 11-4-2015 . 9:14 ق.ظ :

                           اومدن ارشدها برای سقز خبر خیلی خوبیه اگه نمی اومد این بار شارنیوز ایراد میگرفتن که چرا بوکان و مریوان ارشد گرفتن ولی سقز نگرفتن. دست رییس دانشگاه درد نکنه

                           پاسخ دهید

                           • Azad Fallahi
                            Azad Fallahi: 11-4-2015 . 11:56 ق.ظ :

                            به عنوان دانشجوی دکتری حقوق خصوص و مدرس دانشگاه آزاد سقز باید نکاتی را به عرض برسانم:
                            1. ابتدا اینکه زیر ساخت آموزشی و علمی سقز پتانسیل داشتن هفت رشته ارشد (تخصصا در رشته خودم اظهار نظر می کنم) که یکی از آنها حقوق است صلاحیت دارد یا ندار؟ باور بفرمایید جناب دکتر محسنی و سایر دست اندرکاران نیز با علم و آگاهی کامل می دانند که جواب خیر است!! ندارد!! نه زیر ساخت آموزشی نه علمی!! ولیکن بحث این است که آیا تمام شهرهای دیگر استان و کشور این صلاحیت ها را دارند یا خیر؟؟ به عنوان نمونه آیا بوکان صلاحیت ایجاد رشته کارشناسی ارشد حقوق عمومی را دارد؟؟ با قاطعیت عرض می کنم رشته حقوق سقز چند برابر بوکان توانایی علمی و زیرساختی دارد!! و بسیاری شهرهای دیگر!! حتی بعضا می توان دانشگاههای دولتی را مثال آورد!! دانشگاه آیت الله بجنوردی در مقطع ارشد خصوصی دانشجو می پذیر هنوز یک هیات علمی حقوق ندارد و مدرسین این دانگشاه یا دانشجوی دکتری هستند یا دکتری فقه یا نزدیک دارند!!! و مثال از این دست بسیار است!!
                            2. سقز با این پیشینه واقعا چی از شهرهای اطراف کم دارد!! پیشینه تاریخی به کنار این سیل عظیم دانشجو و متقاضی کارشناسی ارشد چه؟ آیا حتما باید عازم سنندج، بوکان، مهاباد، میاندوآب و… شوند!! مگر واقعا دانشگاه آزاد سنندج از سقز قوی تر است؟؟ با قاطعیت عرض می کنم خیر قوی تر نیست!!
                            3. در دانشگاه آزاد سنندج، کرمانشاه و حتی تهران مرکز، در رشته حقوق و دانشجوی دکتری با شرط گذراندن آزمون جامع می تواند تدریس کند ولی متاسفانه به دلایلی طبق آیین نامه این حق را از شهر ما دریغ کرده اند و بیان داشته اند در صورت چنین کاری رشته از شما پس گرفته می شود!! بنده نیز قبول دارم درس داوری بی تعارف قطعا یک شخصی که تخصصا حقوق و حقوق خصوصی خوانده باشد باید تدریس کند!! حتی بعضا بسیاری از اساتید که دکتری خصوص دارند از تدریس این درس شانه خالی می کنند چون واقعا تخصصی است!! ولیکن این را مدنظر داشته باشیم اولین ترم ارشد در سقز آن هم در اواخر مهر!! خوب قطعا نمی توانستن کلاسها را معلق کنند و نه استاد دیگری در این فصل و در این زمان راضی به حضور در سقز می شد!!
                            اگر به دانشجویان دکتری با شرط آزمون جامع اجازه تدیس می دانند بسیاری این مشکلات پیش نمی آمد، چرا که هستند دوستانی که در دانشگاههای دولتی و معتبر کشور دانشجوی دکتری حتی در شرف دفاع هستند ولی به دلالیل ذکر شده اجازه تدریس ندارند!! در حالی که بنده خود قبل از آزمون جامع در دوره ارشد دانشگاه آزاد تدریس داشته ام!! و هستند بسیاری از دوستان که تجربه چنین امری را دارند!! جناب آقای محمد صلاحی، جناب آقای دکتر شریفی و جناب آقای رحمانی در دوره ارشد زمانی که دانشجوی دکتری بوده اند در مرکز سنندج درس داده اند!!
                            جناب آقای محسنی بنده خدا به الجبار و بدون رضایت خاطر مجبور به تدریس درس آیت الاحکام شدنند و بنده شخصا حضور داشته ام که از چندین نفر تقاضا و حتی خواهش نمودن که این درس را تدریس کنند(اساتید فقه از مهاباد و آقای دکتر نقیبی از سقز) ولی متاسفانه برای این ترم نرسیدن و باز اجبار سبب شد خود وارد شوند!!

                            با این همه تفاسیر ای کاش این امر مهم رو با دیدی مثبت تر نگاه می کردیم!! هرچند انتقاد شایسته و به جا مناسب است ولی نه اینکه جهت گیرانه نقد داشته باشیم.
                            عذر از جهت طولانی شدن
                            سپاس از دوستان

                            پاسخ دهید

                            • Azad Fallahi
                             Azad Fallahi: 11-4-2015 . 12:06 ب.ظ :

                             عذر می خوام دانشگاه آیت الهه بروجردی! نه بجنوردی!!
                             در دانشگاه آزاد اسلامی سنندج در رشته حقوق خصوصی در حال حاضر آقایان:
                             فرید جلالی
                             علی رشیدی
                             محمد مهرانی
                             ناصر غریبی
                             و خانم نگین غلامی
                             دانشجوی دکتری هستند و در دوره ارشد تدریس می کنند!!

                             پاسخ دهید

                            • ناظر
                             ناظر: 11-4-2015 . 12:32 ب.ظ :

                             چرا نظرات موافق دانشگاه آزاد رو نمی زنید؟

                             پاسخ دهید

                             • شهروند
                              شهروند: 11-4-2015 . 2:08 ب.ظ :

                              اين اقدام شارنيوز به شدت يكسو نگرانة است هرچند مطمينم منتشر نميكنن اما لااقل خودشان بخونن كة اين مدت خيلي گند زدن

                              پاسخ دهید

                              • محمد
                               محمد: 11-4-2015 . 7:20 ب.ظ :

                               با سلام واقعا نقد اگر منصفانه باشد بر هر دلی مینشیند ولی ایا به این بحث پرداخته ایم که چرا شهرهایی هم چون بناب و مراغه و ملکان که نه از لحاظ جمعیت به مای شهر سقز میرسند سالهلست دانشحوی ازشد دارند مگر اساتید ساغل در آنجا همگی هیات علمی خود همان مراکز هستند ای کاش این اقدام در سالهلیزقبل صورت میگرفت تا نیاز نبود امثال مثل بنده با هزاران مشکل خود را به شهر های اشاره شده جهت تحصیل برسانیم

                               پاسخ دهید

                               • کاوه
                                کاوه: 11-4-2015 . 7:59 ب.ظ :

                                اقا ما ارشد گرفتیم 7 تا دکترای تخصصی داشتیم بازم یه جای کار میلنگید حالا این بیچاره ها چه جوری میشه چیزی یاد بگیرند

                                پاسخ دهید

                                • شهروند
                                 شهروند: 11-4-2015 . 8:08 ب.ظ :

                                 سلام به نظر جناب اقای محسنی انقدر سرگرم جلسات انتخاباتی اقای پرتوی وتبلیغ انتخاباتی برای ایشان هستند که از اوضاع دانشگاه غافل شده اند البته بیش از این هم انتظاری نمی رود که یک فرد دارای مدرک دکترای فارسی نداند داوری بین الملل وسایر دروس حقوق خصوصی چه محتوایی دارد وبایستی توسط چه افرادی تدریس شود فقط باید به حال حقوق خصوصی گریست متاسفم

                                 پاسخ دهید

                                 • وجدان بيدار
                                  وجدان بيدار: 11-5-2015 . 3:49 ب.ظ :

                                  اتفاقا خدا را شاهد ميگيرم دكتر محسني تا بحال هيچ كاري به نماينده بازي نداشتن،برخلاف بدخواهانش كه يكيشان همً خودش زماني ريس واحد سقز بود و سينه چاك اقاي فخرالدين خيدري بودند و علنا به كارمتدان و دانشجويان ميكفت به حيدري رأي بديد ايشان باند باز نيستن،

                                  پاسخ دهید

                                  • به وجدان بیدار
                                   به وجدان بیدار: 11-7-2015 . 8:23 ق.ظ :

                                   دوست گرامی فقط تحقیق کنید که آقای محسنی چگونه با فشار نماینده رئیس شدند.در حالیکه گزینه انتخابی دانشگاه ازاد فرد دیگری بود.

                                   پاسخ دهید

                                  • رزگار
                                   رزگار: 11-5-2015 . 9:23 ب.ظ :

                                   من به عنوان یک استاد در دانشگاه آزاد سقز شهادت میدهم که ذر این یک سال به اندازه ده سال کار شده گرفتن رشته های جدید، فضای بانشاط علمی . دلنشگاه ما نسبت به قبل متحول شده. رییس دانشگاه انسان عملگراییه. نه کنتظر تشکر این و آنه. نه از نقد و تخریب شما باک داره

                                   پاسخ دهید

                                   • س.ح
                                    س.ح: 11-6-2015 . 1:52 ب.ظ :

                                    از متن نگارش شده شما معلومه که استاد دانشگاه هستید .داداش اینقدر استاد استاد نکن همه تو این دوره برای خودشان یک پا استادند .متن نوشته شده شما هم بالای 6 غلط املایی دارد .اگر شک داری متن را تحویل دکتر محسنی بده که تصحیح کند

                                    پاسخ دهید

                                    • محمد
                                     محمد: 11-10-2015 . 12:28 ق.ظ :

                                     جناب س ح انگار خیلی از دست دکتر محسنی و همکارانش ناراحتند… البته بنده درک می کنم که هنوز نتوانسته اند با پیشرفتهای بدست آمده در یکسال اخیر خود را هماهنگ نمایند… ضربه ای بزرگ بوده درک می کنم..

                                     پاسخ دهید

                                    • ناشناس
                                     ناشناس: 11-8-2015 . 4:18 ب.ظ :

                                     شما هنوز فرق بين مدرس و استاد رو نمي دوني اما با اين حال در دانشگاه مملكت تدريس مي كني! واقعا فاجعه است!!

                                     پاسخ دهید

                                     • باوکی ئارتین
                                      باوکی ئارتین: 11-9-2015 . 9:01 ب.ظ :

                                      سلام.
                                      درپاسخ به:
                                      دوست ناشناس!
                                      و
                                      س.ح؟!
                                      کاک رزگارما،جزومتخصصین ،متعهدین ونخبه های شهرستان سقزبوده ،هست وخواهندبودودرکارومسئولیت فعلی خویش کاملا حرفه ایندوکسانیکه مدرسه راهنمایی نمونه ی ادب ودبیرستان نمونه ی فجر رابا ایشان طی کرده اند!توانایی وشایستگی ایشان رادرک ولمس خواهند کرد!واشخاصی می توانندوصلاحیت اظهارنظردرموردایشان رادارندکه ،دست کم درحداقل ها با ایشان برابری کنند!..ایشان نه تنها جزءسرمایه ی فکری دانشگاه آزادند بلکه ازمنابع وسرمایه هاودارایی های سقز نیزبه شمارمی روند.امثال شمانیز جزوبدهیهای فکری شهرسقزید!بایستی فاجعه را زمانی دانست ، که عده ای به جای هم افزایی ،تشویق،ترغیب وتکریم خادمانشان دریکی ازمراکزآموزش عالی شهر،که به حق بیشترین سهم رادرخصوصی سازی ،ایجادشغل وجذب نخبگان منطقه داشته،بانقدی سوگیرانه مشخص نیست که واقعا با وجوددانشگاه ورشته هایش ، مشکل دارندویاباوجودویاعدم وجود،معلمین آن دانشگاه؟!..
                                      البته ناگفته پیداست که همواره ،تحقیر،تخریب وتوهین به علما(معلمین)ودانشمندان ساده ترازمعلم ودانشمند شدن بوده،هست وخواهدبود!..

                                      پاسخ دهید

                                     • محمد
                                      محمد: 11-12-2015 . 4:02 ب.ظ :

                                      آخه عزیز من ما در دانشگاه آزاد سقز به زور چند تا استادیار پیدا میکنیم آن هم مدرک گرفته از دانشگاههای آزاد که طوری (به قول کردی) نمی ارزند! بقیه همه مدرس هستند حالا این وسط شما فرق استاد و دانشیار و استادیار و مربی را نمیدونید و خود را استاد دانشگاه آزاد معرفی میکنید معلومه که دانشگاهت چه دانشگاهی است!! و البته حتما هم لیاقت گرفتن دانشجوی ارشد را داره چون بالاخره شما اونجا استاد تشریف دارید.

                                      پاسخ دهید

                                     • جویای کار
                                      جویای کار: 11-6-2015 . 12:40 ق.ظ :

                                      بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی هستم و الان دقیقا سه ساله سربازیم رو هم تموم کردم ولی برای کار به هر دری زدم بسته بود و متاسفنه تا کنون موفق نشدم کار پیدا کنم…تعداد فارغ التحصیلای دانشگاهی انقدر زیاد شده که هیچ امیدی به پیدا کردن کار و شغل ندارم و به ناچار به کار خیاطی در منزل مشغولم…به نظر من باید در دانشگاههای پیام نور و آزاد رو گل گرفت.چون عامل اصلی این همه نابسامانی در بازار کار برای جوانای تحصیل کرده این دو مرکز نامیمون صدور مدرک است…

                                      پاسخ دهید

                                      • س.ح
                                       س.ح: 11-6-2015 . 1:44 ب.ظ :

                                       جناب آقای دکتر محسنی شما که دکترای زبان و ادبیات فارسی دارید و واقعا دلسوز دانشگاه و دانشجویان عزیز هستید چرا رشته ادبیات فارسی را در دانشگاه پی ریزی نمی کنید ؟کجای ایران دانشگاهی وجود دارد که رشته ادبیات فارسی که اصل و ریشه تمام رشته هاست در آن تدریس نشود!زمان تاسیس دانشگاه آزاد واحد مهاباد اولین رشته دایر شده در آن ادبیات فارسی بود.جای بسی تعجب است که حضرت عالی آیات احکام را تدریس می کنید یا سرکار خانم(ل.م )داوری بین الملل .در این شرایط خیلی از افراد انگشت به دهان می مانند.ریاست اول دانشگاه و پایه گذار واحد سقز جناب آقای دکتر احمد امینی را خیلی قبول داشتم اگه ایشان در حال حاضر مدیریت واحد سقز را به عهده داشتند رشته ادبیات فارسی بالای 100نفر دانشجوی ادبیات فارسی داشت .در ضمن به استحضار می رساند اوج ضعف و سستی و کسالت و پارتی بازی و استخدام فامیلی دانشگاه به دوران تصدی آقای(ص.م )برمی گردد و از آن زمان تا کنون دانشگاه رنگ و بوی استحکام مدیریتی ندارد

                                       پاسخ دهید

                                       • همشهری
                                        همشهری: 11-6-2015 . 7:12 ب.ظ :

                                        با سلام. من به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سقز که قبلا در شهر دیگری درس خوانده بودم این چند روز پیگیر اخبار رسیده شارنیوز بودم و نمی خواستم تا حضور در کلاس های درس ارشد سقز قضاوت کنم اما امروز که سر کلاس رفتم به این نتیجه رسیدم شارنیوز کاملا جانبدارانه وبدور از انصاف مطالب را منتشر کرده . در دو جلسه سرکلاس خانم مرووتی به این نتیجه رسیدم نه تنها دانشگاه انتخاب خوبی انجام داده حتی قدر اساتید بومی را هم نمی دانند. من در مقطع کارشناسی این درس را بصورت اختیاری در یکی از شهرهای ترک نشین پاس کردم بجرات قسم می خورم تمام چیزی که در طول ترم یاد گرفتم به اندازه این دوجلسه خانم مروتی نبود. فقط به این نتیجه می رسم وقتی تحصیل کرده ما با مقطع دکتری مورد حمله رسانه ای قرار می گیرد دیگر کسی نیست که فکر کنه این آدم چقدر زحمت کشیده به اینجا رسیده. چیز جالبی که فهمیدم اینکه خانم مروتی با مدرک دکتری علم سیاست بعد از 10 سال خدمت هنوز حق التدریس است و فقط به این فکر می کنم در مملکتی که بعضی ها زیر دیپلم فقط به واسطه پارتی و بعضی کارها به چنان درجاتی می رسند حتما این خانم خیلی مستقل و سالم بوده که با این مدرک دستش به جایی بند نیست و هنوز حق التدریسه و شارنیوز جرات می کنه ایشون را زیر سوال ببره. اگر به جاهایی وابسته بود محال ممکنه که این بنده خدا را نقد کنند. دست مریزاد شارنیوز به خاطر حمایت از نخبگان این شهر ؟؟

                                        پاسخ دهید

                                        • سروه
                                         سروه: 11-7-2015 . 1:27 ق.ظ :

                                         بعد از گذشت این همه سال و این همه محرومیت جای بسی تعجب است که دکترها و متخصصین و تحصیلکرده های ما بر سر کسب نام و سمت در جنگی نابخردانه به سر می برند…وجود روسای بومی در هر ارگانی خصوصا دانشگاه روزنه امیدی است..دانشگاه آزاد سقز بعد از مدتها حضور رییسی دلسوز و کارآمد را تجربه می کند ..هر حرکت و گامی نیازمند صبوری و حمایت است…جز آن است که همه ما طعم تلخ محرومیت و فقر فرهنگی و بی سوادی را چشیده ایم، جناب منتقدین کم انصاف٬ روزگاری نه چندان دور وجود و ارتقای دانشگاه در این شهر آرزویمان بود اگر دلسوز و حامی این ملت و شهر هستید چرا سهل و ساده پیشرفت و حرکتهای اینچنین را در این شهر٬ فدای غرض ورزی و اهداف و منافع شخصی می کنید؟…منتقدین گرامی که سخت در جبهه جنگ با دانشگاه آزاد قرار دارید ٬چرا گذشته نه چندان دور چند سال پیش خود را فراموش کرده اید شما خود در آرزوی تدریس چند واحد در دانشگاه بوده اید…وجود دانشگاه آزاد ٬ پیام نور و علمی کاربردی بیشترین تاثیر مثبت را برای خود شما داشته که در جایگاه فعلی خدمت می کنید…از سویی دیگرسنگ پایین بودن سطح علمی را به سینه نزنید زیرا که همه افراد جوامع دانشگاهی واقفند٬ بیشتر جناب دکترهایی که اکنون در مناصب حضور دارند٬ سالها پشت کنکور دکترا ماندگار شده بودند و در نهایت به لطف همین دانشگاه آزاد و پیام نور و استفاده از سهمیه هیات علمی و فلان و بهمان به این نام رسیده اند…به امید روزی که منفعت و پیشرفت جمعی در اولویتهای نخست تک تک افراد جامعه قرار گیرد.

                                         پاسخ دهید

                                         • بی نشان
                                          بی نشان: 11-8-2015 . 1:42 ق.ظ :

                                          داستان دانشگاههای آزاد و علمی کاربردی و پیام نور و غیرانتفاعی و … را همه میدانیم. این همه رشته های غیرضروری که مقاطعشان هر سال بالاتر می رود فقط زمان و سرمایه جوانان مستاصل را به باد میدهد را هم میدانیم. آنهم در دانشگاههایی که نه کارگاه ، نه آزمایشگاه و نه بودجه پژوهشی خاصی دارد. همایش های دهن پرکن و بدون نتیجه که هیچ دردی از شهر و جوانانش التیام نمیدهد. بنظر می آید دانشگاه حیاط خلوت و سکوی پرتاب عده ای خاص جهت ارتقا مناصب و تبلیغات شخصی و جناحی شده و در این بازار مکاره حالا یکی پیدا شده و مجوز 7 رشته ارشد را برای سقز گرفته تا بچه های این شهر رنج و خطر رفت و آمد سنندج و مهاباد را نداشته باشند و عمر و سرمایه شان در آسودگی و امنیت بیشتر تلف شود….واقعا غیر این است؟ آقایان اساتید …بزرگواران مدیریت دانشگاهی آیا غیر از اینست؟ …….واقعا فکر میکنید این پول گزافی که دانشگاه آزاد و … بابت شهریه میگیرد حلال میشود…. همان دانشگاهی که شما برایش پول جمع میکنید و بخشی هم سر سفره شما می آید. به قیمت تلف کردن عمر این بچه ها…. . خیلی وقته نوبت بی اعتبار کردن تحصیلات تکمیلی رسیده. امیدوارم از قافله عقب نمانید….شتاب کنید.

                                          پاسخ دهید