شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 1st نوامبر 2015
1:32 ق.ظ

افزایش 30 درصدی بارش ها در کردستان، موج جدید بارش ها از سه شنبه

سنندج- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان کردستان با بیان اینکه میزان بارش ها در چند روز اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30درصد افزایش یافته است گفت: از سه شنبه 12 آبان شاهد موج جدید بارش ها در استان خواهیم بود که بارش های روز پنجشنبه چهاردهم قابل ملاحظه است.

محمد طالب حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بارندگی در استان کردستان از عصر دوشنبه چهارم آبان شروع شد افزود: در این مدت در سنندج 150 میلی متر، مریوان 188، دزلی 200، سلین در هورامان 200 و سروآباد بیش از 150میلی متر بارش ثبت شده است. 

او با بیان اینکه بارش ها در این مدت قابل ملاحظه بود گفت: این میزان بارش 30 درصد بارش های سالانه استان است.

به گفته او از سه شنبه موجی شمال استان شامل شهرستان های سقز و بانه را می گیرد و در روز پنجشنبه شاهد بارش قابل ملاحظه ای در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اولین استانی بودیم که اخطاریه بارش ها را صادر کردیم گفت: انتظار داریم مسوولان استان بخصوص شهرداری ها اخطاریه های هواشناسی را جدی بگیرند چرا که ما اخطاریه را زمانی صادر می کنیم که از وقوع بارش ها مطمئن باشیم.

او با بیان اینکه بارش های اخیر ملایم و مداوم بود گفت: این نوع بارش به خوبی در خاک جذب شد و در غنی کردن منابع آبی استان نیز موثر بود. 

او با بیان اینکه خوشبختانه در استان خسارت جانی نداشتیم یکی از دلایل آن را اطلاع رسانی مستمر دانست و گفت: مردم به دنبال این اطلاع رسانی ها آمادگی داشتند و غافلگیر نشدند. 

مدیرکل هواشناسی کردستان با بیان اینکه در کل استان بارش موثر داشتیم گفت: در شرق استان نیز شاهد بارش های موثری بودیم به طوریکه در قروه پنجشنبه 31میلی متر و چهارشنبه 45 میلی متر و در بیجار نیز چهارشنبه 40 میلی متر و پنجشنبه 9.5 میلی متر بارش داشتیم اما در غرب استان بارش ها بیشتر بود و بین 100 تا 200 میلی متر بارش ثبت شده است. 

کد خبر: 16272