شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 6th نوامبر 2015
9:15 ب.ظ
فرودگاه از خواب طولانی بیدار می شود

آسفالت باند فرودگاه سقز در حال اتمام

عملیات اجرایی فرودگاه سقز با اسفالت قسمتی از باند پروازی از سرگرفته شد.

با مجموعه پیگیری ها و جلسات مختلف از جمله دو جلسه مسئولان ملی و محلی در شرکت فرودگاه ها، عملیات ساخت فرودگاه سقز از سر گرفته شده است

بنا به اخبار رسیده از روز پنج شنبه عملیات اسفالت 500 متر از باند فرودگاه سقز در حال انجام است که در صورت مساعد بودن هوا، تا اواخر این هفته به اتمام می رسد.

با احتساب این 500 متر، تاکنون 1700 متر از باند فرودگاه اسفالت می شود

از سوی دیگر و بنا به اعلام مسئولان مربوطه، قرار است 35 میلیارد ریال اعتبار توسط وزارت راه و شرکت فرودگاهها مبلغ 35 میلیارد ریال در سالجاری جهت ادامه عملیات فرودگاه سقز اختصاص دهد و شرکت هیوا لرد به فعالیت خود ادامه دهد. همچنین معاونت راه های وزارت راه و اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تامین 500 تن قیر موردنیاز و نیز همکاری جهت خاکبرداری محل احداث فرودگاه همکاری لازم را بنمایند

از سوی دیگر قرار است بزودی مدیرعامل فرودگاه های کشور از عملبات ساخت فرودگاه سقز بازدید و پیگیری های لازم جهت اختصاص اعتبار 15 میلیارد تومانی مصوب سفر معاون اول برای این طرح در سفر به کردستان را انجام دهند که در صورت تحقق آن کمک شابانی به پیشرفت آن خواهد نمود.

فرودگاه ها سقز از پروژه های مهم و اساسی برای سقز و شهرستان های اطراف بوده و پشتوانه ای برای منطقه آزاد تجاری می باشد.

کد خبر: 16367


۴ دیدگاه

 • کارگران کردستان
  کارگران کردستان: 11-7-2015 . 2:50 ق.ظ :

  اميدواريم اين بودجه ها فقط به اين2 3 ماه يعني تا شروع انتخابات ختم نشه و 15 ميليارد قول داده شده هم اختصاص داده بشه تا شاهد پيشرفت جدي در پروژه باشيم.
  البته قرار بود طراحي جديدي صورت بگيره و از یک فرودگاه کوچک،به فرودگاهي متوسط اصلاح بشه !؟ از شارنيوز خواهش ميکنم در اين مورد تحقيق کنه و از شخص فرماندار بپرسه. تشکر

  پاسخ دهید

  • سقزی
   سقزی: 11-7-2015 . 11:11 ب.ظ :

   هر وقت کاملا ساخته شد ، ميگيم راست گفتيد. اين چند ماه و تا نزديک انتخابات بودجه ميدن واسه عوام فريبي ، بعد انتخابات دوباره پروژه ميخوابه تا انتخابات بعدي. بسه،خجالت بکشيد. اگه اين فرودگاه واسه شهرهاي خودتون بود، 20 سال قبل بزرگشو ساخته بوديد.
   تشکر از شارنيوز.

   پاسخ دهید

   • قندیل
    قندیل: 11-13-2015 . 11:43 ب.ظ :

    تا نزدیک انتخابات میشه دوباره رفت و امدها و وعده های پوچ و سر کاری به سقز و کردستان باز رونق میگیره. 20 سال قراره فرودگاه ساخته بشه پس کو ؟!؟!
    اگه واسه شهرهای خودشون بود الان بین المللیشو ساخته بودن. نه جاده مناسب ، نه راه اهن ، نه فرودگاه نه … . کردستان محروم از همه چی…

    پاسخ دهید

    • روناک
     روناک: 11-17-2015 . 10:10 ب.ظ :

     سلام فصل گدایی رای نزدیک است گول نخورید بابا 38 سال کم نیست ؟؟؟؟؟ماهان کرمان یک چارم که چه عرض کنم یک هشتم “سقز ” تاریخی نمی باشد ولی فرودگاه بین المللی وکارخانه ماشین ((دوو)) وکارخانه لوازم برقی خانگی ((دوو ))که سالهاست داردقدمت سقز به هزاران سال می رسد ولی ماهان به 30سال.
     حالا بر و تو صف وایست ساعتهاکه از رای دادن عقب نمانی کاکا>>>

     پاسخ دهید