شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 6th نوامبر 2015
9:35 ب.ظ

استفاده روزانه 35 هزار شهروند سقزی از ناوگان اتوبوسرانی

شهردار سقز گفت:روزانه 35 هزار شهروند سقزی برای رفت و آمد در این شهر از ناوگان اتوبوسرانی استفاده می کنند.

به گزارش ایرنا، ضیاالدین نعمانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهر سقز 140 هزار نفر جمعیت دارد، افزود: 22 درصد جمعیت شهری سقز از اتوبوس های شهرداری استفاده می کنند.

وی اضافه کرد: سازمان اتوبوسرانی شهرداری سقز با 51 دستگاه اتوبوس و 2 دستگاه میدل باس در 18 مسیر درون شهری و برون شهری به فعالیت می پردازد.

او اظهار کرد: جابجایی مسافر در روزهای پنجشنبه به آرامستان ‘آیچی’، ارایه خدمت رایگان به نمازگزاران در روزهای جمعه و مناسبت ها از جمله جابجایی راهپیمایی کنندگان از دیگر برنامه های سازمان اتوبوسرانی برای خدمت بیشتر به مردم بوده است.

شهردار سقزاعلام کرد: فعال سازی سرویس های رایگان در مواقع بارندگی و بحران، تجهیز اتوبوس های سطح شهر به وسایل گرمایشی در تمامی مسیرهای سطح شهر از دیگر برنامه های سازمان اتوبوسرانی شهرداری سقز بوده است.

نعمانی در ادامه با بیان اینکه، اداره شهر سقز به عنوان دومین شهر استان با توجه به افزایش جمعیت، مهاجرت، کارکردهای گسترده شهری، توسعه محدوده و حریم شهر نیاز به نگاه آینده نگر و توسعه متوازن دارد، افزود: سند چشم انداز و برنامه ریزی راهبردی توسط شهرداری با همکاری مشاوران در دست تدوین است.

وی یادآورشد: این سند شامل محورهای اقتصاد شهری و درآمد پایدار، محیط زیست، گردشگری، فرهنگی و اجتماعی، حمل و نقل، ایمنی شهری و مدیریت یکپارچه شهری خواهد بود.

سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

کد خبر: 16391