شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 11th نوامبر 2015
12:39 ق.ظ

بازدید مدیر عامل فرودگاه های کشور از روند ساخت فرودگاه سقز

ظهر روز سه شنبه مدیرعامل فرودگاه های کشور و جمعی از مسئولان ملی و منطقه ای از روند ساخت فرودگاه سقز بازدید نمودند و از نزدیک در جریان روند احداث این پروژه قرار گرفتند.

به گزارش کردپرس؛ در این بازدید مدیرعامل فرودگاه های کشور با بیان اهمیت ملی و منطقه ای فرودگاه سقز گفت: دکتر آخوندی وزیر راه و ترابری نگاه ویژه ای به شهرستان سقز داشته و بر تسریع در ساخت فرودگاه ابن شهر تاکید نموده، که این مساله بدلیل تعامل و پیگیری های نماینده دلسوز سقز و بانه بوده، در ابن راستا مهندس بیگلری جلسات مختلفی با وزیر و بنده داشته و مجموعه این اقدامات سبب شروع فصل جدیدی از روند ساخت فرودگاه سقز شده است.

رحمت اله مه‌آبادی افزود: مجموعه وزارت راه و شهرسازی، استاندار کردستان، نماینده و مسئولین منطقه ای نگاه ویژه و مساعدی نسبت به فرودگاه سقز دارند و این بستر مناسبی برای پیشبرد کارهاست.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار کردپرس، مبنی بر اینکه فرودگاه سقز کلید توسعه منطقه و پشتوانه ایجاد منطقه آزاد تجاری بوده و به بیش از 2 میلیون از ساکنان منطقه خدمات خواهد داد، چه برنامه ای برای جذب اعتبارات و تسریع در اتمام پروژه را دارید؟ گفت: جلسات مختلفی در این خصوص صورت گرفته، اقدامات و راه های مختلفی برای تامین اعتبارات لازم از طریق منابع ملی، استانی و شهرستانی و سایر موارد پیش بینی شده، بنای ما بر این است که تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید آن را به پابان برسانیم و امکان استفاده ساکنین منطقه از حمل و نقل هوایی را فراهم نماییم.

مدیرعامل فرودگاه های کشور از حضور گسترده مردم و مسئولین در این بازدید تشکر کرد و گفت: حمایت مردم و رسانه ها و همراهی آنان پشتوانه مهمی برای تسریع در روند کار می باشد.

مجموعه وزارت راه برای اتمام فرودگاه سقز سنگ تمام گذاشته اند

نماینده سقز و بانه با اشاره به دستور وزبر راه و ترابری برای اتمام فرودگاه سقز، گفت: دکتر مه آبادی و همکاران وی و مجموعه وزارت راه و شهرسازی سنگ تمام برای این پروژه گذاشته اند، همکاری و تعامل مناسبی با ما دارند و عزمشان برای اتمام پروژه جزم است

فرودگاه تا پابان کار دولت تدبیر و امبد به اتمام می رسد

مهندس محسن بیگلری افزود: مشکلات اعتباری پروژه حل شده، وزارت راه، شرکت فرودگاه، استاندار تلاشگر کردستان، مهندس قادری معاون عمرانی، مهندس وجدی مدیرکل راه، مهندس ورمقانی فرماندار ویژه سقز همگی پیگیر مساله بوده و برنامه ریزی های خوبی شده، ما دوست داشتیم یکساله تمام شود، اما مسئولان وعده داده اند تا پابان دولت فعلی، فرودگاه سقز افتتاح شود

وی ضمن تشکر از حمایت مردم و مسئولین شهرستانی از شهرداری و سایر نهادها خواست در اقدامات اجرایی، با پیمانکار و راه و شهرسازی همکاری لازم را بنمایند.

بیگلری همچنین از تاکید دکتر آخوندی وزیر راه برای اتمام کنارگذر سقز خبر داد و گفت: در صورت امکان و مساعد بودن شرایط جوی قرار است این پروژه مهم نیز با حضور وزیر بزودی افتتاح شود.

فرودگاه سقز کلید توسعه و پیشرفت منطقه است

معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز هم فرودگاه سقز را کلید توسعه سقز و شهرستان های اطراف دانست و با اشاره به پتانسیل های منطقه ای، اقتصادی، تجاری، فرهنگی و طبیعی آن، خواستار تسریع در ساخت فرودگاه سقز شد

مهندس علی اکبر ورمقانی افزود: مجموعه مسئولان دولت تدبیر و امید در استان و کشور از جمله استاندار کردستان دیدگاه کاملا مساعدی نسبت به اتمام فرودگاه سقز دارند و بنای جدی برای تحقق این مساله را داریم.

وی خاطرنشان ساخت: تمام نهادهای استانی و شهرستانی آماده همکاری برای تسریع در ساخت فرودگاه سقز می باشند.

حضور گسترده و خودجوش مردم

گفتنی است همزمان با بازدید مدیرعامل فرودگاه های کشور و مسئولان از فرودگاه سقز، صدها نفر از شهروندان و اقشار مختلف جامعه یه صورت خودجوش به محل فرودگاه آمده و ضمن استقبال از تصمیمات اخیر برای فرودگاه سقز، با دادن شعار و حمل پلاکارد خواستار در ساخت فرودگاه سقز بعنوان کلید توسعه و پیشرفت استان های کردستان و اذربایجان غربی شدند.

حاضرین ضمن خوش امدگویی به مدیرعامل فرودگاه های کشور، تشکر از پیگیری های نماینده و فرماندار، اتمام این پروژه را نماد توجه ویژه دولت به منطقه دانسته و از دیدگاه مثبت وزارت راه و سایر مسئولان تشکر نمودند.

کد خبر: 16416