شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 12th نوامبر 2015
6:06 ب.ظ

سقزی ها نزدیک به هفت میلیارد ریال به خیریه ها کمک کردند

رییس بهزیستی سقز گفت: مردم خیر این شهرستان در شش ماهه اول سال جاری شش میلیارد و 870 میلیون ریال به نهادهای خیریه تحت پوشش بهزیستی کمک کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرحمان حکیمی روز پنجشنبه در جلسه شورای مشارکت های مردمی در سالن اجتماعات فرمانداری سقز افزود: چهار میلیارد و 690 میلیون ریال از این کمک ها به صورت نقدی و دو میلیارد و 180 میلیون ریال آن به صورت غیر نقدی بوده است.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه این مبلغ نسبت به مدت مشابه افزیش داشته ولی به دلیل نیازمندی های بی شمار و گسترده افراد تحت پوشش، این نهاد نیازمند حمایت بیشتر است.

وی اظهار کرد: شهرستان سقز دارای سه هزار و 862 معلول جسمی، حرکتی و ذهنی است که با وجود جذب اعتبارات دولتی، خیران کمک های نقدی وغیر نقدی خوبی به بهزیستی جهت ارائه خدمت بیشتر به معلولان تحویل می دهند.

رییس بهزیستی سقز با بیان اینکه تعداد 9 خانواده در سقز دارای دو نفر معلول هستند بیان کرد: ساخت مسکن با مشارکت بهزیستی و بنیاد مسکن در دستور کار قرار دارد.

حکیمی در ادامه از کمک های مناسب ماهانه فرهنگیان سقز برای کمک به معلولان و آمادگی گروه تئاتر معلولان این شهرستان برای شرکت در تئاتر منطقه ای زاگرس خبر داد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سقز هم از کمک 320 میلیون ریالی ماهانه مردم سقز به صندوق های خیریه این نهاد در سطح شهرستان و گلوگاه ها خبر داد و پیرامون زکات نیز اظهار کرد: از اول سال تاکنون 18 میلیارد ریال در سقز زکات جمع آوری شده و رتبه شهرستان در بین شهرستان های استان اول است. 

فاروق محمودی بیان کرد: در جشن عاطفه ها، یک میلیارد و 680 میلیون ریال جمع آوری شد که در قالب کمک های 500 هزار، 750 هزار و یک میلیون ریالی به ترتیب به کودکان مدارس ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستانی داده شد.

امین وفادار عضو شورای اسلامی سقز نیز در این نشست گفت: کمک به نهادهای خیریه از جمله موسسه نگهداری کودکان حاج افتخار امینی و سرای سالمندان همواره در دستور کار شورا بوده است. سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

کد خبر: 16450