شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 16th نوامبر 2015
11:44 ب.ظ
کتابی موزیکال اثر رضا رستمی آماده انتشار شد

“خله میتان و شاری مشکان”

رضا رستمی نویسنده ی سقزی از چاپ کتابی در حوزه ی ادبیات کودکان خبر داد که به زودی روانه بازار نشر خواهد شد.

رضا رستمی در این رابطه به شارنیوز گفت: “خله میتان و شاری مشکان” به شیوه ی داستانی تخیلی نوشته شده و مخصوص کودکان مقاطع دبستان و راهنمایی می باشد در این کتاب از بن مایه های فرهنگی و فولکلوری این منطقه نیز استفاده شده است. وی افزود: به همراه کتاب یک سی دی هم به شیوه ی نمایش رادیویی و موزیکال با موضوع داستانی کتاب تهیه شده است همچنین این کتاب در نحوه ی یادگیری زبان کوردی این کودکان نیز تاثیر گذار خواهد بود.

mitan

رستمی همچنین افزود: در این کتاب سعی شده که تمامی شاخص های روانشناسی کودک لحاظ گردد و در این راستا حتی با بچه های این رده ی سنی مشورت کرده ایم. دنیای کودک سوای دنیای بزرگان است به همین دلیل حساسیت های خاصی در این داستان بکار گرفته شده بطوریکه در آن از خشونت و حتی  افعال منفی پرهیز کرده ایم.

رستمی در پایان گفت: برای عملی شدن این طرح خیلی از هنرمندان به یاریمان شتافتند که جا دارد ازیکایک آنان قدردانی نمایم. هیوا رشید زاده ،اردشیر سعیدی، سیامک عبدالهی، جلال قادری، سامان داروند، شلیر محمدیان، لیلا صالحپور، رسول گندمی، محمدفازل حسن زاده، سامان امینی، زانا عبدالهی، کاویان رستمی از جمله هنرمندانی بودند که اگر همکاری آنان نبود هیچ گاه چنین اثری خلق نمی شد.

 

کد خبر: 16488