شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۳/۱۱/۱۴۰۰
دوشنبه، 16th نوامبر 2015
12:05 ق.ظ

برنده پروژه سرمایه گذاری ساخت تقاطع غیرهم سطح بلوار کردستان مشخص شد

به گزارش شارنیوز، پس از گذشت حدود یک ماه از فراخوان جذب سرمایه گذار جهت احداث تقاطع غیر هم سطح در بلوار کردستان، اخبار رسیده حاکی از این است که بعد از بررسی درخواست های رسیده به شهرداری، قرعه به نام “عادل قدیمی” افتاده است.

طرح مذکور در صورت نهایی شدن قرارداد با سرمایه گذار و طی مراحل اداری و قانونی شکل اجرا به خود خواهد گرفت که بایستی پس از گذشت یک سال از آغاز به کار مورد بهره برداری قرار گیرد.

تقاطع غیر هم سطح بلوار کردستان قرار است به صورت سرمایه گذاری – نه به صورت پیمانکاری- احداث شود. بر اساس نقشه های مطالعاتی و اجرایی اولیۀ طرح، هزینۀ اولیه اجرای آن بیش از پنجاه میلیارد ریال برآورد شده است.

قرار است شهرداری هزینه احداث این تقاطع را از طریق واگذاری سهم شهرداری از مغازه های مجتمع آزادی پرداخت نماید.

 

 

کد خبر: 16493
  مطالب مرتبط:


یک دیدگاه

 • همشهري
  همشهري: 11-17-2015 . 8:57 ق.ظ :

  با سلام
  اسم اين كار ، سرمايه گذاري نيست ، بلكه واگذاري عمليات پروژه بايستي بصورت مناقصه صورت بگيرد كه بجاي پرداخت پول ، مغازه هاي شهرداري پس از تعيين قيمت ( آنهم از طريق برگزاري مزايده براي تعيين قيمت مغازه ها ) به برنده واگذار گردد.
  پيمانكار برنده نيز ميبايست داراي گريد و رتبه پيمانكاري و تجربه اجراي چنين پروژه اي را داشته باشد كه ظاهرا ندارد .
  ولي چون پيمانكاران داراي تجربه و امكانات با اين روال حاضر به انجام اينگونه پروژه ها نيستند ، شهرداري و شوراي شهر براي اينكه راه براي شركت كردن هركس – ولو بدون تجربه انجام چنين پروژه مهم – باز كند ، شكل واگذاري را عوض كرده و عنوان سرمايه گذاري را بر آن نهاده است .

  پاسخ دهید