شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 17th نوامبر 2015
12:19 ق.ظ

رزمایش مقابله با بحران افت فشار گاز در سقز

رزمایش یک روزه آمادگی مقابله با بحران افت فشار و قطعی گاز با مشارکت شرکت های گاز استان های کردستان، آذربایجان غربی، زنجان، کرمانشاه، همدان و منطقه هشت عملیات انتقال گاز که در تبریز مستقر است در سقز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مانور، گاز دو هزار و 110 مشترک قطع می شود و تیم های عملیاتی برای برقراری گاز مشترکان وارد عملیات خواهند شد.

احتمال قطعی گاز در فصول سرد سال که مصرف گاز افزایش پیدا می کند و شبکه توزیع گاز با کمبود مواجه می شود، افزایش می یابد.

سقز یکی از شهرهایی است که در انتهای خط لوله گاز کشور قرار دارد و همواره با افت فشار گاز مواجه بوده است که در سال 93 بحث فشار گاز در سقز با اصلاح تقویت شد.

مدیرعامل شرکت گاز، روسای واحدهای ستادی شرکت ملی گاز، ستاد مدیریت بحران استان کردستان، معاونت استانداری کردستان، فرمانداری سقز، ادارات عضو مدیریت بحران سقز و مسئولین شرکت گاز در آیین آغاز این رزمایش حضور دارند. 

معاون مهندسی و اجرایی طرح های شرکت گاز کردستان گفت: رزمایش مقابله با بحران افت فشار گاز در سرما با حضور 35 گروه عملیاتی، ارزیابی و رسانه ای از شش استان کشور در سقز به پایان رسید.

شهرام مقبل روز دوشنبه در حاشیه برگزاری این رزمایش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این برنامه اقدام و محل خوبی برای ارزیابی ادارات شرکت گاز و ادارات خدمات رسان در حین بحران قطعی گاز بود.

وی سناریوی این رزمایش را محورهای مراجعه به ایستگاه جهت پایداری فشار گاز، کنترل ایستگاه ها، رفع گرفتگی انشعاب ها و شبکه و نصب برچسب بر در منازل برشمرد و افزود: نیروهای عملیاتی بسیار موفق اقدام کردند و توان ادارات نیز سنجیده شد.

او عنوان کرد: استان های شرکت کننده همدان، آذربایجان غربی ، کرمانشاه، زنجان و تبریز با امکانات وتجهیزات مناسب در این برنامه عملیاتی حضور داشتند که در پارک مولوی کرد مستقر بودند.

مقبل، راه اندازی دستگاه های g.p.s برای تسریع بخشیدن خودروهای امدادی جهت موقعیت یابی نقاط بحرانی و راه اندازی سامانه ارسال پیام کوتاه برای گروه های هدف را از مواردی برشمرد که برای موفق برگزار شدن رزمایش از آن بهره گرفته شد. 

وی اظهار امیدواری کرد که با تقویت ایستگاه های شهرهای انتهایی خط لوله انتقال گاز یعنی سقز و بانه و اصلاحات شبکه و تاسیسات در زمستان امسال، مردم این دو شهر شاهد قطعی گاز نباشند. 

کد خبر: 16500