شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 20th نوامبر 2015
9:50 ب.ظ
عکس های شارنیوز از "پنج شنبه ای با یار مهربان"

خواستیم و شد!

دلمان جمع های دوستانه می خواست، دلمان بوی کاغذ و خاک کتاب های در قفسه مانده می خواست، دلمان حتی هیجان برگرداندن کتاب و خواندن قیمت پشت جلد را می خواست. 

می خواستیم باور کنیم که بعد از این همه سال سخت، هنوز ادم هایی که تفکرهای گوناگون را نمایندگی می کنند می توانند دور هم زیر یک سقف جمع شوند، که هنوز در  همهمه ی بوفه ها و ظرف های انچنانی در اراستگی منزل جایی برای چند کتاب هست. که هنوز  کسانی هستند که شب ها برای بچه هایشان قصه “هایدی و زیبای خفته” می خوانند، که هنوز بچه هایی هستند که به کتابی می چسبند و با وعده های دیگر، آن را سر جایش نمی گذارند.دلمان می خواست باور کنیم که هنوز هستند دلداده گانی که قرار عاشقانه شان را در مکانی فرهنگی  می گذارند.که هنوز هستند کسانی که در بین کتاب خوان ها دنبال عشق می گردند. 

دلمان می خواست بعد از این همه مدت که در صف یارانه و بنزین و سبد کالا ایستادیم، غرور از دست رفته مان را در صف کتاب باز یابیم. دلمان می خواست باور کنیم مادر و پدر فارغ از غم نان و ترس گرانی فردا، هزینه ای را برای کتاب فرزندانشان کنار گذاشته اند. دلمان می خواست به وایبر و تلگرام و فیس بوک دهن کجی کنیم و پیروز مندانه بگوییم “دود از کنده بلند می شود”، دلمان می خواست بشنویم که کار و بار مرد کتاب فروش رونق گرفته و در کارنامه ی چند ساله اش رکورد جدیدی دارد. 

دلمان می خواست و شد، مهم نیست چرا و چگونه، مهم این است که دور هم جمع شدیم، مهم این است که هنرمند، نویسنده ، دانش اموز، معلم، روحانی ، خواننده، نظامی، دکتر، پیر، جوان، کودک و نوزاد، باحجاب و کم حجاب! فشن و رسمی  زیر یک سقف دور هم جمع شدیم، کتاب خریدیم  و گّپ زدیم و خوش گذراندیم. 

هر چند دلمان خیلی چیزها هم می خواست که نبود،خیلی چیزها که حسرتش با دیدن پتانسیل های این شهر بغض دارمان کرد، حسرت غرفه ی کودکان  پربارتر ، غصه ی نبود کافه کتابی در شهری که اندیشمندانش این همه دلشان گپ زدن می خواهد،حسرت جای خالی شهردار و فرمانداری که دور همی های غیر رسمی مان را جدی بگیرند، حسرت خلاقیتی که به فضا موسیقی و شاعرانگی می افزود، با وجود همه ی انچه که نبود، همه ی کسانی که نبودند و جایشان خالی بود، خوش گذشت. ممنون از حضورتان. 

 

yareeee

 

yarhmehrban (1)

 

yarhmehrban (2)

 

yarhmehrban (4)

 

yarhmehrban (5)

 

yarhmehrban (3)

 

yarhmehrban (6)

 

yarhmehrban (7)

 

yarhmehrban (8)

 

yarhmehrban (9)

 

yarhmehrban (10)

 

yarhmehrban (20)

 

yarhmehrban (19)

 

yarhmehrban (18)

 

yarhmehrban (17)

 

yarhmehrban (16)

 

yarhmehrban (15)

 

yarhmehrban (14)

 

yarhmehrban (13)

 

yarhmehrban (12)

 

yarhmehrban (11)

کد خبر: 16569