شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 20th نوامبر 2015
10:26 ب.ظ

مردم سقز در استقبال از نمایشگاه کتاب، گُل کاشتند

سنندج-ایرنا- در مورد فضای مجازی و تاثیر آن در کاهش مطالعه بسیار حرف ها شنیده بودیم ولی اقدام دیروز گروهی از فعالان فضای مجازی در سقز که از مردم دعوت کردند تا یک ساعت را به خرید کتاب اختصاص دهند قابلیت های فضای مجازی را امیدوار کننده تر بازنمایی کرد.

به گزارش ایرنا،تار نمای’شار نیوز’که اخبار و مطالب شهرستان سقز را پوشش می دهد ‘برنامه یار مهربان و عصر پنجشنبه ای با کتاب’ را در فضای مجازی به اطلاع عمومی رساند و افراد زیادی از قشرهای مختلف از این برنامه استقبال کردند.

نویسندگان، کارمندان، پزشکان، روزنامه نگاران ، مسئولان اداره ها و بانوان از جمله افرادی بودند که به این فراخوان جواب مثبت دادند و از نمایشگاه کتاب بازدید و خرید کردند.

من که خود در نمایشگاه حضور یافتم کتاب های ‘به من دروغ نگو:گزارش هایی تاریخ ساز از روزنامه نگاران کاوشگر’ و ‘برای قرن بیست ویکم :گفتگوی دو فرزانه ؛آرنلد توینبی و دایساکوایکدا’ را خریدم وکتابی را به یکی از دوستان هدیده دادم.

در جوار این نمایشگاه روزنامه نگاران نیز سوژه برای خود یافته بودند واز فعالان فرهنگی می پرسیدند به تازه گی چه کتابهایی خوانده اید؟فضای مجازی چقدر در خواندن کتاب تاثیر منفی داشته است؟در روز چقدر مطالعه می کنید وراهکارتان برای توسعه افزایش خواندن کتاب چیست؟

و من خود از افرادی بودم که روزنامه نگاران به سراغم آمدند و جواب دادم که کتاب های’چیشتی مجیور’، ‘جامعه شناسی نخبه کشی و ‘بیشعوری ‘ کتاب هایی هستند تاثیر گذار و ادامه دادم باید برای ترویج کتاب خوانی و مطالعه کتابهای با قطع جیبی تولید ودر اختیار عموم به صورت رایگان قرار داد در جاهایی مثلا پیاده رو خیابانها.

این اقدام نشان داد که مردم همواره علاقه مند به خرید و خواندن کتاب هستند ولی باید با دقت به سراغ آنها رفت و با ابتکار عمل.

یاد ابتکاری دیگر افتادم که شما شروع کنید وسراغ آن بروید؛به مردم بگویید 24 ساعت از فضای مجازی که از طریق گوشی هایی تلفن همراه از آن استفاده می کنند بیرون آیند و دسته جمعی کتاب بخوانند، ببینید چقدر جواب می دهد، بسم ا…

کد خبر: 16578