شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 20th نوامبر 2015
8:27 ب.ظ

 پایانه مسافربری روستایی ساخته می شود

سنندج- ایرنا- شهردار سقز با بیان اهمیت ساماندهی حمل و نقل روستایی گفت: پایانه مسافربری ویژه حمل و نقل روستایی ساخته می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ضیاالدین نعمانی روز پنجشنبه در جلسه ساماندهی حمل و نقل روستایی در شهرداری سقز افزود: برای این امر در وهله اول از سرمایه گذار و مشارکت بخش خصوصی و تعاونی دعوت و در صورت لزوم از اعتبارات شهرداری استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به گستردگی شبکه حمل و نقل روستایی و تردد بسیاری از روستاهای سایر شهرستان ها به سقز، ساخت پایانه مسافربری را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: جلسه های امکان سنجی در خصوص مکان یابی پایانه در دستور کار قرار گرفته است.

او اظهار کرد: باید همچنان که پایانه مناسبی برای مردم شهر در حال ساخت است برای خدمات دهی به روستاییان نیز پایانه ای ساخته شود.

شهردار سقز از روسای اداره های تعاون روستایی، پایانه و نماینده فرماندار سقز در جلسه خواست تا راهکارهای لازم برای ساخت مناسب پایانه روستایی ارایه کنند تا در جلسه های بعدی این موضوع نهایی شود.

شهرستان سقز دارای 274 روستای دارای سکنه با بیش از 70 هزار نفر جمعیت است که خودورهای روستاها برای رفت وآمد روستاییان به روستاها در چندین مکان متفرق در شهر جمع می شوند. سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

کد خبر: 16580