شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
دوشنبه، 23rd نوامبر 2015
12:05 ق.ظ
طنز

شربت معده ی چینی عامل سکته های قلبی اخیر‎

اصولا در مسائل پزشکی وخامت امر مهمی است و باید یک مساله به وخامت کافی برسد تا ارزش مطالعه و تحقیق را داشته باشد. یعنی همین طور الکی نیست که اگر چندین نفر به صورت مشابه و در یک مقطع زمانی خاص فوت بنمایند فورا مساله بررسی شود، باید مساله را گذاشت تا به قدر کافی حاد شود وتعداد کشته ها به حد نصاب کافی برسد تا مسئولان از خود حساسیت نشان دهند. در همین راستا پس از فوت شدن کثری از جمعیت شهر بر اثر سکته ی قلبی و رسیدن مساله به وخامت مورد نیاز فعالان این حوزه بر آن شدند دستی بالا بزنند و به ریشه یابی مساله بپردازند.

طی تحقیق و تفحص انجام شده در نگاه اول چیزی که همه را انگشت به دهان کرد تکرار این نوع مرگ در محل موسوم به دم در بیمارستان امام خمینی می باشد. یعنی موارد بسیاری یافت شده که  متوفی فقط از جلوی بیمارستان رد می شده که دردی به قفسه سینه ی وی  وارد و بلافاصله او را از زندگی ساقط کرده است. همچنین نتایج نشان می دهد اکثریت قریب به اتفاق بیمارانی که داخل بيمارستان رفته اند پس از ترخیص و درست دم در بیمارستان هنگامی که یک کیسه حاوی شربت معده و دو ورق قرص نعناع به انضمام یک بسته چسپ زخم به دست داشتند دچار سانحه ی قلبی شده اند و رخت خویش از این دنیای فانی برداشتند. یک مسئول حوزه ی سلامت در این رابطه به خبرنگار ما گفت در تمامی این موارد درد معده به درستی از قلب درد اتشخیص داده شده اما شائبه ی وجود داروی چینی در بازار وجود دارد. به گفته ی وی به نظر می رسد داروی مورد بحث باعث ایجاد گاز در معده ی بیمار شده ، که عدم خلاقیت بیمار در تخلیه گاز مذبور منتج به انفجار روده بزرگ و نهایتا پارگی قلب بر اثر موج انفجار شده است. وی ابراز امیدواری کرد که به زودی با اجرای برجام و رفع تحریم ها و فروش فرمول داروی اصلی به کشور چین مشکل موجود برطرف خواهد شد.همچنین این مسئول شایعات مربوط به تشخیص اشتباه پزشکان درموارد اخیر را قویا رد نمود و خاطر نشان کرد :”عزیزان توجه نمایند که یک درس مقطع پزشکی آناتومی ومربوط به جانمایی جوارح بدن است. فلذا هر پزشکی می داند معده نیم وجب پایین تر از قلب بیمار قرار دارد و محال است درد قلب با معده درد اشتباه گرفته شود و حتی اگر چنین اشتباهی هم صورت گرفته باشد خب اتفاقی است که افتاده و معده ی متوفی قدری هم تقویت شده است، هیح هیح هیح…”.

همان مسئول از مردم خواست در صورت احساس درد در قفسه ی سینه سه ساعت پس از شروع درد به بیمارستان بروند چرا که اگر مشکل از قلب بوده باشد تا آن زمان بیمار خودش قالب تهی نموده و نیازی به انجام کار بیشتر بر روی وی نمی باشد.

اما نتیجه ی عجیبی که از تحقیق وتفحص اخیر بدست آمده مرگ بسیاری از افراد ورزشکار و کسانی بود که دارای خواب کافی و رژیم غذایی مناسب بوده اند و از سلامتی جسمی برخوردار. گفتنی است تمام افراد یاد شده پس از مراجعه به بیمارستان و ترخیص از آنجا دچار صانحه ی قلبی شده اند. لذا فعالان حوزه سلامت به مردم پیشنهاد می کنند در رژیم غذایی خود قند،چربی و کربوهیدارت بیشتری در نظر بگیرند ، شبها تا بوق سگ سریال ترکی ببینند و از ورجه وورجه ی الکی بپرهیزند چرا که این دنیا فقط دو روز می باشد. آنها اضافه کردند کسانی که اهل ریسک بوده و اصرار دارند روی فرم بمانند تا اطلاع ثانوی یا به بیمارستان مراجعه نکنند یا در صورت مراجعه ترخیص نشوند و همانجا بمانند تا آبها از آسیاب بیافتد یا پیشاپیش خداوند به بازماندگان ایشان صبر عاجل عطا بفرمایند.

در پایان فعالان حوزه ی مذبور از نبود دل و دماغ کافی در جامعه پزشکی و سطح پایین درآمدی پزشکان گلایه کردند و هشدار دادند اگر همین جوری پیش برود پزشکان مجبورند جهت مقابله با فشارهای معیشتی پدر درآر به مشاغل دوم و سوم روی بیاورند. لذا از مردم خواستند در صورت مراجعه و پرداخت حق ویزیت یک چیزی روی/زیر ش بگذارند در غیر این صورت اصلا صرف نمی نماید.

کد خبر: 16619


یک دیدگاه